تولید مخازن سمپاش – مشخصات، قیمت و خرید مخزن سمپاش

مخزن سمپاش

ما به عنوان یکی از پیشروترین تولید کنندگان محصولات پلی اتیلنی در ایران در وب سایت تخصصی مخزن آب دات کام اقدام به معرفی و فروش انواع مخازن سمپاش کرده ایم. خوشبختانه کیفیت بالای مخازن سمپاش مجتمع پلاستونیک موجب شده است بسیاری از مطرح ترین و برترین تولیدکنندگان وسایل و تجهیزات کشاورزی که اقدام به تولید سمپاش های کشاورزی می نمایند به مشتریان وفادار این مجتمع تبدیل شده و مخازن سمپاش مورد نیاز خود را از این مجموعه تهیه نمایند.

در این صفحه ابتدا توضیحاتی در خصوص انواع مخازن سمپاش مجتمع پلاستونیک ارائه می کنیم و سپس ابعاد و قیمت مخزن سمپاش را در اختیارتان قرار می دهیم. در انتها در مورد ابعاد فنی و همچنین شاسی های مورد نیاز این مخازن سمپاش اطلاعاتی ارائه می کنیم و انواع سمپاش هایی که توسط تولید کنندگان ادوات کشاورزی طراحی و تولید می شوند را معرفی می کنیم.

 شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید مخزن سمپاش با شماره ۰۲۱۴۴۵۴۸۹۲۲ تماس حاصل نمایید. لازم به ذکر است که فروشگاه مخزن آب دات کام فروشگاه آنلاین مجتمع پلاستونیک است به همین دلیل کلیه مخازن سمپاش به قیمت درب کارخانه به فروش می رسند. در صورتی که شما تولید کننده ادوات کشاورزی هستید و علاقه مند به همکاری در زمینه تولید سمپاش های کشاورزی هستید با ما تماس بگیرید.

انواع مخزن سمپاش پلاستونیک

مخازن سمپاش انواع مختلفی دارند و انتخاب بهترین مخزن سمپاش می تواند در هزینه شما صرفه جویی و از نظر عملکرد نیز بهترین نتیجه را داشته باشید. در حال حاضر مخازن سمپاش در مجتمع پلاستونیک از نظر نحوه نصب، در انواع مخازن فرغونی، مخازن سمپاش کششی و مخازن سوارشونده دسته بندی و تولید می شوند. این مخازن می توانند بر روی انواع شاسی ها نصب و مورد استفاده قرار گیرند. انواع مخازن سمپاش ، ابعاد و نحوه نصب آنها در جدول زیر درج شده است.

 

تصاویر انواع مخازن سمپاش

مخزن سمپاش 110 لیتری گرد

مخزن سمپاش ۱۱۰ لیتری گرد

مخزن سمپاش 110 لیتری دو طبقه سوارشونده

مخزن سمپاش ۱۱۰ لیتری دو طبقه

مخزن سمپاش 1000 لیتری

مخزن سمپاش ۱۰۰۰ لیتری

مخزن سمپاش 1500 لیتری

مخزن سمپاش ۱۵۰۰ لیتری

مخزن سمپاش 2000 لیتری

مخزن سمپاش ۲۰۰۰ لیتری

مخزن سمپاش سوارشونده 600 لیتری

مخزن سمپاش ۶۰۰ لیتری شبنم  ( سوارشونده)

مخزن سمپاش کششی 2000 لیتری

مخزن سمپاش ۲۰۰۰ لیتری باران (کششی)

برای اطلاعات بیشتر و یا  ثبت سفارش و درخواست همکاری در فروش مخازن سمپاش با شماره ۰۲۱۴۴۵۴۸۹۲۲ تماس حاصل نمایید

لیست ابعاد و قیمت مخازن سمپاش زراعی

مخزن سمپاش طول
(cm)
عرض
(cm)
ارتفاع
(cm)
نحوه نصب قیمت
(ریال)
مخزن سمپاش ۱۱۰ ليتري گرد ۵۹ ۵۶ ۶۴ فرغونی ۳,۷۹۰,۰۰۰
مخزن سمپاش ۱۱۰ ليتري دو طبقه ۶۰ ۶۰ ۵۱ فرغونی ۴,۴۳۰,۰۰۰
مخزن سمپاش ۱۰۰۰ ليتري ۱۶۵ ۱۰۵ ۹۵ کششی ۳۲,۷۸۰,۰۰۰
مخزن سمپاش ۱۵۰۰ ليتري ۱۹۰ ۱۲۰ ۱۰۵ کششی ۴۶,۰۹۰,۰۰۰
مخزن سمپاش ۲۰۰۰ ليتري ۲۱۰ ۱۲۰ ۱۱۷ کششی ۵۸,۴۳۰,۰۰۰
مخزن ۶۰۰ لیتری سمپاش سوارشونده توربولاینر – پکیج کامل ( دارای مخازن سم+شستشوی مدار و دست و صورت) ۱۲۱ ۷۶ ۱۲۸ سوارشونده ۴۲,۷۴۰,۰۰۰
مخزن ۶۰۰ لیتری سمپاش سوارشونده توربولاینر دو تکه ( دارای مخازن سم+شستشوی دست و صورت) ۱۲۱ ۷۶ ۱۲۸ سوارشونده ۳۵,۸۱۰,۰۰۰
مخزن ۲۰۰۰ لیتری سمپاش توربولاینر – پکیج کامل ( دارای مخازن سم+شستشوی مدار و دست و صورت) ۲۵۵ ۱۴۲ ۱۰۶ کششی ۱۳۲,۴۶۰,۰۰۰
مخزن ۲۰۰۰ لیتری سمپاش توربولاینر – دو تکه ( دارای مخازن سم+شستشوی دست و صورت) ۲۵۵ ۱۴۲ ۱۰۶ کششی ۱۱۸,۷۷۰,۰۰۰
مخزن ۲۰۰۰ لیتری سمپاش طرح توربولاینر و بدون لوله – دو تکه  ( دارای مخازن سم+شستشوی دست و صورت) ۲۵۵ ۱۴۲ ۱۰۶ کششی ۷۴,۸۲۰,۰۰۰

ویژگی های مخزن، منبع یا تانکر سمپاشی پلاستونیک

–  سازگاری کامل جهت نگهداری و ذخیره سازی مواد شیمیایی در صنعت کشاورزی
– امکان سوراخکاری و نصب انواع اتصالات با استفاده از گردبرهای نجاری
– دارای مقاومت در برابر اشعه مخرب فرابنفش خورشید به دلیل استفاده از مواد آنتی یو وی
– استحکام و طول عمر بسیار بالا و قابلیت جابه جایی و نصب آسان
-مقاوم در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی

کدام مخزن سمپاش انتخاب بهتری برای شماست؟

بسیاری از خریداران مخازن سمپاش، اشراف کاملی به انواع مخازن سمپاش و نیاز زمین زراعی و یا باغات خود دارند. به همین دلیل کاملاً می دانند که کدام محصول انتخاب بهتری برای آنهاست. اما بعضی از مشتریان ممکن است  به تازگی فعالیت، زراعی کشاورزی و یا باغداری را آغاز کرده اند و ممکن است اطلاعات زیادی در این خصوص نداشته باشند. به همین دلیل در ادامه توضیحات مختصری در رابطه با آنها خواهیم داد و سپس تصاویر انواع مخازن سمپاش را به نمایش می گذاریم.

برای انتخاب مخازن سمپاش، تعیین حجم آن نیز اهمیت بالایی دارد. حجم منبع سمپاش باید به صورتی باشد که اولاً جابه جایی و حمل آن توسط وسایل و تجهیزات در دسترس مهیا باشد و همچنین نیاز نباشد هربار به دفعات بالا اقدام به پرکردن منبع سمپاش نمود.

ظرفیت یا حجم تانکر سمپاش، بستگی به نوع سمپاش و تجهیزات (بوم دار، توربولاینر زراعی، باغی و …) و ابعاد آن تعیین می شود.

معمولاً مخزن، منبع یا تانکر سمپاش یک ظرفیت اسمی دارند که با آن شناخته می شوند و یک ظرفیت واقعی که معمولا بیشتر از ظرفیت اسمی آن است مخازن سمپاش پلاستیکی انواع گوناگونی دارند و بر روی شاسی ها و یا ماشین های مختلفی سوار می شوند در نتیجه مشتریان گرامی می توانند بسته به نیاز خود بهترین مخزن سمپاش را انتخاب و خریداری نمایند.

انواع مخازن سمپاش پلاستونیک به همراه شاسی

مخازن سمپاش پلاستونیک با توجه به لیتراژ و نحوه نصب به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. مخزن سمپاش فرغونی، مخزن سمپاش سوار شونده و مخزن سمپاش کششی. این مخازن از پلی اتیلن درجه یک تولید شده اند به همین دلیل به آنها مخزن پلی اتیلن نیز می گویند.

مخازن سمپاش سوار شونده و کششی با عنوان مخزن سمپاش پشت تراکتوری نیز شناخته می شوند.در مدل سوار شونده مخزن بر پشت تراکتور و شاسی مناسب قرار داده می شود و با استفاده از بوم های مختلف نظیر بوم ضربدری و یا خطی می توان اقدام به سمپاشی نمود. در مدل کششی نیاز هست برای شاسی ای که مخزن بر روی آن قرار داده شده است چرخ مناسبی قرار داد تا بتوان به راحیت با تراکتور و یا یک وسیله مناسب دیگر در صورت نیاز اقدام به جابه جایی مخزن سمپاش نمود.

مخزن سمپاش فرغونی

این مخازن حجم پایینی دارند و به راحتی بر روی شاسی های مختلفی قابل نصب و استفاده هستند. متداول ترین شاسی این نوع از مخازن به شکل فرغونی است و به راحتی با نفر نیز قابل جابه جایی است.

مخزن سمپاش فرغونی دستی
مخزن سمپاش فرغونی یا دستی

مخزن سمپاش سوار شونده یا مخزن سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده

این نوع مخزن در سمپاش های پشت تراکتوری سوار شونده عموماً مورد استفاده قرار می گیرند و به همین نام شناخته می شوند. این نوع سمپاش جهت مبارزه با انواع آفات و بیماریها در کلیه محصولات باغی و زراعی و نیز شستشو و ضد عفونی کردن واحدهای دامداری و مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرد. این مخازن سمپاش که مناسب استفاده برای سمپاش های سوار شونده پشت تراکتوری است در حجم ۶۰۰ لیتر تولید و آماده فروش می باشند.لازم به ذکر است که این مخازن را می توان به عنوان مخازن سمپاش توربولاینر نیز استفاده نمود.

در حال حاضر مخازن سمپاش سوارشونده در دو مدل سه تکه یا پکیج کامل که شامل مخزن سم، شستشوی مدار و دست و صورت و مدل دو تکیه شامل مخزن سم، شستشوی دست و صورت تولید و آماده فروش می باشند.

 

 

مخازن سمپاش سوارشونده پشت تراکتوری
مخازن سمپاش سوارشونده پشت تراکتوری

 

مخزن سمپاش کششی

این مخزن یکی از جدیدترین مدل های سمپاشی در دنیا می باشد که با تلاش و کوشش شرکت پلاستونیک از سال ۱۳۹۵ با استفاده از بهترین مواد اولیه و دقیق ترین روش در حال تولید است. این نوع مخازن نیازمند شاسی هستند و توسط تراکتور یا وانت می توانند کشیده شوند.

مخزن سمپاش کششی
مخزن سمپاش کششی – تولید شده از مواد درجه یک با گارانتی و خدمات پس از فروش

در ادامه به منظور استفاده درست و نحوه نصب صحیح مخزن سمپاش بر روی شاسی به جهت افزایش طول عمر و استفاده از خدمات گارانتی آن، سعی نمودیم نکات مهم و اساسی در ساخت و مونتاژ شاسی این محصول رامعرفی کنیم.

توجه: کلیه مخازن سمپاش به روش قالب گیری دورانی تولید می شوند. در این روش تا ۳ درصد احتمال تغییر در ابعاد محصول نهایی وجود دارد به همین دلیل به هیچ عنوان قبل از خرید مخازن سمپاش به تولید و یا ساخت شاسی اقدام نکنید و پس از دریافت محصول و اندازه گیری دقیق ابعاد آن اقدام نمایید.

معرفی بخش های اصلی شاسی مخازن سمپاش کششی

شاسی مخازن سمپاش کششی
شاسی مخازن سمپاش کششی

۱- بدنه یا شاسی اصلی:  بدنه اصلی شاسی می باشد و همه قطعات روی آن مونتاژ شده و وزن سمپاش را تحمل می کند. این قطعه می بایست از لحاظ استحکام، یکپارچگی و همچنین تحمل در برابر ضربات کیفیت بالایی داشته باشد.

۲- گارد یا نگهدارنده جلو:  این قطعه می بایست از پروفیل با سطح مقطع مربع ساخته شود و شکل آن طبق فرم جلوی محصول فرم دهی شود. این قطعه باید به گونه ای ساخته شود که سطح که سطح بالا و پشت قوطی با سطح زیر و جلو محصول در تماس کامل می باشد. در حقیقت این گارد برای تحمل نیروی وزن قسمت جلوی مخزن  و جلوگیری از حرکت رو به جلو محصول در هنگام حمل و نقل می باشد.

۳-گارد یا نگهدارنده عقب: این قطعه از پروفیل با سطح مقطع مستطیل ساخته می شود. این قطعه به گونه ای باید ساخته شود  که سطح بالا و پشت قوطی با سطح زیر و پشت محصول در تماس کامل باشد. در حقیقت این گارد برای تحمل نیروی وزن قسمت پشت مخزن و جلوگیری از حرکت روبه عقب محصول در هنگام حمل و نقل می باشد.

۴- گارد یا نگهدارنده بغل: این قطعه از پروفیل با سطح مقطع دایره ای ساخته شده و باید مانند شکل سمپاش فرم دهی شود. این قطعه باید در انحنای انتهای دو سطح افقیو عمودی محصول قرار گیرد. در حقیقت برای تحمل نیروی وزن رو به پایین، حفظ تعادل محصول در برابر گشتاورهای ناشی از حمل و نقل و تحمل تنش های ناشی از ضربات آب به محصول می باشد.

۵- گارد تعادل: این قطعه با توجه ابعاد و زاویه کف مخزن ساخته شده و در دو طرف شاسی قرار دارد و علاوه بر تحمل نیروی وزن رو به پایین مخزن، وظیفه حفظ تعادل مخزن در برابر نیروهای جانبی ناشی از گشتاور در سرپیچ ها را به عهده دارد. استفاده از تقویت کننده (لچکی) در این قطعات برای جلوگیری از انعطاف پذیری و تغییر شکل آن الزامیست.

۶- رکاب: برای ایستادن افراد روی شاسی و کنترل و دسترسی به درب و داخل مخزن استفاده می شود.

۷- محل اکسل یا محور چرخ ها: کل وزن شاسی و مخزن روی محور اصلی شاسی می باشد که چرخ ها را به شاسی متصل می کند. بدیهیست نصب موقعیت درست این قطعه نقش مهمی در حفظ تعادل و هندلینگ سمپاش دارد.

 

برای خرید انواع مخزن سمپاش در انواع مخزن سمپاش کشنده، منبع سماش کمپرسی، سمپاش تراکتوری، سمپاش موتوری، سمپاش تورولاینر و اتومایزر با ما تماس بگیرید. همچنین کلیه تولیدکنندگان ادوات و تجهیزات کشاورزی که مایل به همکاری در خصوص خرید مخازن سمپاش جهت تولید انواع سمپاش های کشاورزی هستند می توانند با ما در ارتباط باشند.

۰۲۱۴۴۵۴۸۹۲۲ (۱۰ خط)
مخزن آب دات کام