مخزن ibc مخزن حفاظ دار

مخزن IBC (آی بی سی تانک ) چیست و چه کاربردی دارد؟

مخزن IBC با نام های مخزن حفاظ دار یا آی بی سی تانک نیز شناخته می شود و معمولاً برای ذخیره سازی آب و طیف وسیعی از سیالات که نیاز به نگهداری ایمن و یا جابه جایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. وجه تمایز این مخزن با سایر مخازن ذخیره سازی در این است که علاوه بر امکان ذخیره سازی، امکان جابه جایی مخازن نیز فراهم می شود.

مخازن IBC دارای حفاظ فلزی، پالت، شیر تخلیه و درب می باشند . وجود حفاظ فلزی سبب می شود این مخازن مقاومت بسیار بالایی داشته باشند و بتوان به راحتی حتی برای مسافت های طولانی آنها را به همراه سیالات ذخیره شده به صورت امن جابه جا نمود.

   این مخازن در حجم 1000 لیتر تولید می شوند به همین دلیل به آنها مخزن 1000 لیتری حفاظ دار نیز گفته می شود. طراحی و شکل این مخازن به گونه ایست که به راحتی می توان مخازن IBC خالی را بر روی یکدیگر قرارداد به همین دلیل در صورت محدودیت فضا و زمین، می توان این مخازن را بر روی یکدیگر سوار کرد. پالت چوبی نصب شده در زیر مخزن کمک می کند تا جابجایی و انتقال آن ها با استفاده از لیفتراک نیز به آسانی انجام شود.

بارگیری این مخازن بر روی خاور و تریلی و کانتینر به راحتی قابل انجام است و می توان از بیشترین فضای در دسترس برای قرار گیری و بارگیری این مخازن استفاده کرد. به همین دلیل برای صادرات انواع سیالات می تواند بهترین گزینه باشد. 24 تا 26 عدد از این مخازن به صورت پر، پشت یک تریلی جا می شود. در صورت خالی بودن تا دو برابر این تعداد در تریلی های چادری امکان بارگیری وجود دارد.

   از حفاظ مخازن IBC می توان بارها و بارها استفاده کرد و حتی برای جابجایی مواد غیر خوراکی و غیر حساس می توان از مخزن پلاستیکی شسته شده آنها استفاده مجدد نمود.

   به دلیل طول عمر بسیار بالا سال های سال می توان در آنها اقدام به ذخیره سازی آب، مواد شیمیایی و طیف وسیعی از مواد و سیالات شیمیایی نمود. به همین دلیل در بعضی از کشورها به آنها مخازن همه کاره گفته می شود. با تکنیکهایی داخل این مخازن را شستشو و نظافت کرد و در مصارف گوناگونی از آنها استفاده کرد. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نظافت و ضد عفونی کردن مخازن آب بدانید پیشنهاد می کنیم مقاله روش های نظافت، تمیز کردن و شستشوی مخزن آب را مطالعه نمایید.

ویژگی مخازن حفاظ دار پلاستونیک (Plastonic IBC Tank)

یکی از مشکلات رایج مخازن حفاظ دار یا آی بی سی تانک، ضعیف بودن شیر خروجی و شکستگی آنها در هنگام حرکت و جابه جایی می باشد. برای هر این مشکل در مخازن IBC پلاستونیک، محل مناسب جهت نصب انواع شیرآلات تعبیه شده است و این قسمت به صورت تقویت شده تولید شده است و به همین استحکام بسیار بالایی دارد. سایر ویژگی های مخازن آی بی سی پلاستونیک:

مخزن آب IBC پلاستونیک

  • تولید شده از مواد اولیه درجه یک، فود گرید و بهداشتی
  • سبک و بسیار مقاوم
  • قابلیت ذخیره سازی انواع مایعات و مواد شیمیایی خورنده
  • امکان تولید با مقاوت و وزن های گوناگون

 

 

مخازن IBC از چه موادی ساخته شده است؟

   مخازن IBC عموماً از مواد پلیمری با نام HPDE ساخته شده اند که به آنها پلی اتیلن با چگالی بالا گفته می شود. از اینرو می توان آنها را مخزن پلی اتیلن مکعبی حفاظ دار نیز نامید. علاوه بر پلی اتیلن از حفاظ فلزی دورتادور مخزن پلی اتیلن استفاده شده است تا استحکام آن چند برابر شود به همین دلیل برای جابه جایی آب و مایعات می توان بر روی مخازن آی بی سی حساب ویژه ای باز کرد. برای راحتی تخلیه نیز بر روی این مخازن شیر تخلیه نصب شده است .

مخزن حفاظ دار یا IBC

متداولترین کاربردهای مخازن IBC یا مخازن حفاظ دار:

ذخیره آب و مایعات
ذخیره و جابجایی مواد شیمایی حاوی خورنده مانند اسید
جابجایی محصولات غذایی
جابجایی ترکیبات شیمایی
زباله های خطرناک
مواد اولیه داروسازی

 

 

 

 

 

 

 

 

مخزن حفاظ دار پلاستونیک ( IBC Tank Plastonic)

مخزن IBC یا حفاظ دار پلاستونیکIBC tank plastonic

plastonic IBC tank
خرید تانک IBC

به زودی در فروشگاه مخزن آب دات کام، مخازن IBC پلاستونیک با حفاظ فلزی و پالت مناسب موجود و آماده فروش خواهند شد.  برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

برای ثبت سفارش و خرید تکی و عمده مخازن آی بی سی یا حفاظ دار با شماره 09128264136 و یا شماره 02144548922 تماس حاصل نمایید

مخزن آب دات کام
makhzaneab.com