بروزرسانی:سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹
برای خدمات فنی مخزن و پمپ آب کمکتان می کنیم (کلیک کنید)
#کرونا را شکست می دهیم#من ماسک میزنم

از کدام شرکت مخزن آب مناسب خریداری کنم؟ بهترین منبع آب کدام است؟

مخزن آب مناسب بهترین منبع آب

 در حال حاضر کشورمان در تولید انواع مخزن آب، منبع آب و یا تانکر آب پلاستیکی کاملاً خود کفا بوده  و با توجه به مقرون بصرفه نبودن واردات این محصولات، تمامی مصرف کنندگان از مخازن آب پلی اتیلنی ساخت داخل استفاده می کنند و مخازن آب مناسب در ایران نیز قابل دسترس می باشند. علاوه بر مخازن آب، انواع مخازن ذخیره سازی اسید و مواد شیمیایی، وان های پلاستیکی و مخازن انبساط از جنس پلی اتیلن قابل تولید می باشند. نکته مهمی که وجود دارد این است که کیفیت تولیدی این محصولات به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که توجه و یا عدم توجه به این پارامترها باعث تفاوت قیمت در بین محصولات شرکت های مختلف می شود. ما ضمن بر شمردن مهمترین پارامترها در انتخاب بهترین منبع آب، مخزن آب و یا تانکر آب پلی اتیلنی، برند مطرح این محصول را خدمتتان معرفی می کنیم. برای انتخاب مخزن آب مناسب به نکات ذیل توجه فرمایید:

 ۱- اطمینان از تطابق لیتراژ اسمی مخزن با حجم واقعی آن : به عنوان مثال عده ای از مشتریان عزیز از ما مخزن ۱۰۰۰ لیتری می خواهند که دارای ابعاد کوچکتری باشد تا در قضای محدود آنها جا بگیرد. از طرفی ارزان بودن مخزن هم همیشه مورد استقبال است.  متاسفانه مشاهده گردیده در بازار، مخازنی تولید شده که عملا ۸۰۰ لیتری بودند ولی به عنوان ۱۰۰۰ لیتری در بازار عرضه شده اند. جالب است که به دلیل قیمت تمام شده پایین تر این ۱۰۰۰ لیتری های قلابی و جایگیری کمتر با استقبال هم مواجه می شوند!!!

  بنابراین خواهش می کنیم به ابعاد مخازن و ظرفیت اسمی آنها دقت فرمایید. با یک محاسبه نچندان مشکل می توان ظرفیت تقریبی مخزن را بدست آورذ.

۲- مخازن با مواد اولیه و یا دست اول (virgin polyethylene) بخرید: تنها راه حل بهداشتی تولید ارزان تر مخازن آب شرب پلی اتیلنی، کم کردن وزن محصول است به گونه ای که در زمان تعهد شده کارخانه برای عمر مفید مخزن ، محصول به خوبی کار کند. اگر با مخازن سنگین و ارزان مواجه شدید که ابعاد آن نیز با لیتراژ اسمی می خواند ، در واقع شما دارید یک مخزن غیر بهداشتی تولید شده با مواد بازیافتی خریداری می کنید. این مخازن علاوه بر غیر بهداشتی بودن، شکننده هم هستند به همین خاظر مجبورند آنها را سنگین تر تولید کنند.  سایت مخزن آب دات کام همیشه قیمتهای منصفانه و بروز مخازن بهداشتی آب شرب را در معرض دید همه هموطنان قرار می دهد.

در مورد مواد اولیه مخازن آب بیشتر بدانید:

* مواد اولیه دست اول و نو (Virigin) :  استفاده از پلی اتیلن ۳۸۴۰ فودگرید در دنیا از ۱۹۵۰ رایج شده و سازمان غذا و داروی آمریکا FDA نیز از آن زمان همچنان استفاده از این ماده را برای نگهداری آب شرب بدون اشکال اعلام نموده است. این گرید از پلی اتیلن توسط چند شرکت پتروشیمی مانند پتروشیمی تبریز تولید می شوند. وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی ایران نیز به این شرکتهای پتروشیمی تاییدیه بهداشت و نشان سیب سلامت اعطا نموده است. علاوه بر موارد فوق دست اول بودن این مواد بسیار مهم است.  عدم استفاده از پلاستیک بازیافتی که از نخاله ها و سطلهای زباله و … جمع آوری می شوند بسیار حائز اهمیت می باشد. به هیچ عنوان نباید در تولید مخازن آب شرب از پلاستیک جمع آوری شده از زباله ها استفاده نمود. بسیاری از قطعات پلاستیک بازیافتی قبلا برای نگهداری مواد شوینده ، سم  و مواد غیر خوراکی استفاده شده اند . بر خلاف آلودگی میکروبی ، آلودگی شیمایی با حرارت ار بافت این مواد بازیافتی خارج نمی شوند . علاوه بر این ، مخازن ارزان تولید شده از پلاستیک بازیافتی ، دارای استحکام بسیار پایین بوده و خشک و شکننده می باشند . همچنین به مرور باعث آزاد شدن مواد زیان آور و خطرناکی داخل آب می شوند.

   با وجود تعداد زیاد تولید کنندگان و واحدهای تولید کننده مخازن پلی اتیلن تنها تعداد بسیار معدودی دارای خرید ثبت شده از شرکتهای پتروشیمی هستند. شرکتهای پلاستونیک و کوشا پلاست  از جمله این شرکتها می باشند.

* به نشان ملی استاندارد و سیب سلامت با کد معتبر توجه فرمایید : درج لوگو استاندارد و سیب سلامت بدون کد قابل استعلام هیچ اعتباری ندارد و می توانید از تولید کننده به سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو شکایت کنید.

*در خصوص خدمات پس از فروش تحقیق کنید: به عنوان مثال گارانتی تعویض ۶۰ ماهه شرکت پلاستونیک یکی از مهمترین و گرانبها ترین خدماتی است که این شرکت ، متعهدانه به مشتریان خود تقدیم می نماید. مشتریان این شرکت می توانند از امنیتی که گارانتی تعویض واقعی ۶۰ ماهه این شرکت هنگام خرید برای آنها ایجاد می کند ، خریدی آسان و مطمئن داشته باشند.

برای اطمینان خاطر بیشتر فقط کافی است هنگام خرید حضوری از عاملین مجاز پلاستونیک و یا فروشگاه اینترنتی مخزن آب دات کام شماره سریال محصول و مشخصات خود را در صفحه “ گارانتی ” سایت درج فرمایید تا با خیالی آسوده تر از خدمات گارانتی تعویض ۶۰ ماهه پلاستونیک برخوردار شوید.

شرکتهای پلاستونیک و کوشا پلاست از سرویس خدمات پس از فروش بسیار ممتازی برخوردارند.

   بنابراین علاوه بر روشها و تکنیکهای مهندسی در تولید مخازن پلاستیکی ، تولید مخازن و منابع مرغوب و یا اصطلاحا جنس خوب بسیار وابسته به ماده اولیه استفاده شده برای تولید آنها دارد. استفاده از هر گونه افزودنی غیر مجاز می تواند هم سلامت مصرف کنندگان را به خطر اندازد و هم عمر مفید و استحکام مخزن را به صورت جدی در مخاطره قرار دهد. بسیاری از این افزودنی ها با هدف کاهش قیمت تمام شده به محصول اضافه می شود. همچنین استفاده از پلی اتیلن بازیافتی (پلاستیک بازیافتی) که باعث کاهش چشمگیر قیمت تمام شده می گردد می تواند باعث آلودگی آب و به خطر افتادن جدی سلامت مصرف کنندگان گردد. این مواد همچنین بسیار باعث تضعیف استحکتم مخزن نیز می شوند.

بهداشت آب الفبای سلامتی است، پاکیزه انتخاب کنیم ، پاکیزه بخریم.

موضوعات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گفتگوی آنلاین مخزن آب دات کام