بروزرسانی:یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳

از کدام شرکت مخزن آب مناسب خریداری کنم؟ بهترین منبع یا تانکر آب کدام است؟

مخزن آب مناسب بهترین منبع آب

   کیفیت تولیدی مخزن آب، منبع آب و یا تانکر آب پلاستیکی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که توجه و یا عدم توجه به این پارامترها باعث تفاوت قیمت در بین محصولات شرکت های مختلف می شود. ما ضمن بر شمردن مهمترین پارامترها در انتخاب بهترین منبع آب، مخزن آب و یا تانکر آب پلی اتیلنی یا پلاستیکی، برند مطرح این محصول را خدمتتان معرفی می کنیم. برای اینکه ببینیم بهترین مخزن آب پلی اتیلنی کدام است ابتدا باید پاسخ پرسش های زیر را بدانیم:

بهترین منبع آب را از کجا بخرم؟

برای خرید بهترین مخزن آب اول اطمینان حاصل کنیم که حجم مخزنی که می خریم با حجم ادعایی روی آن منطبق است. دوم از نو بودن و دست اول بودن پلاستیک یا پلی اتیلن به کار رفته در مخزن مطمئن شویم. سومین نکته اطلاع از اعتبار خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده است.

چگونه از حجم واقعی مخزن مطمئن شوم؟

یکی از راه های کاهش قیمت تمام شده در تولید مخازن ، جا زدن مخازن کوچکتر به عنوان مخازن حجیم تر است. همان مفهوم آشنای کم فروشی ، یعنی تولید یک مخزن 900 لیتری یا کمتر و فروش آن به عنوان 1000 لیتری. جالب است چون کوچکتر هستند و جای کمتری هم می گیرند، بعضا مورد استقبال هم هستند!!!! . اگر توانایی محاسبات ریاضی احجام را ندارید، فقط کافی است ابعاد مخزن مورد نظر را با مخازن هم حجم مقایسه کنید تا متوجه کم بودن حجم آنها شوید.

چگونه از نو بودن مواد تشکیل دهنده مخزن مطمئن شوم؟

برای کسانی که با بوی پلی اتیلن آشنا هستند کم و بیش ، بوی پلاستیک نو و پلاستیک بازیافتی قابل تشخیص است. لطفا در هنگام خرید اولاً از برند تولید کننده معتبری خریداری کنید و ثانیاً گواهی نامه های استاندارد و بهداشتی محصول را درخواست و استعلام نمایید. (مواظب گواهی نامه ها و استانداردهای جعلی و فوتوشاپی بعضی از شرکت ها باشید!)

چرا قیمت مخزن پلی اتیلن بعضی از شرکت ها نسبت به میانگین بازار پایین تر است؟

استفاده از مواد اولیه بی کیفیت و بازیافتی، گارانتی و خدمات پس از فروش غیر واقعی، کمتر بودن حجم واقعی مخزن با حجم اسمی آن، عدم رعایت استانداردها صنعتی و بهداشتی و ... از جمله عوامل اصلی قیمت پایین تر مخازن پلی اتیلن بعضی از برندها در بازار است.

از کجا و چگونه مخزن آب پلی اتیلن بهداشتی و با کیفیت خریداری کنیم؟

اگر به دنبال خرید مخزن پلی اتیلن با کیفیت و بهداشتی به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی هستید فروشگاه مخزن آب دات کام به عنوان فروشگاه تخصصی و آنلاین مخازن پلی اتیلن مجموعه ای از بهترینها را خدمتتان معرفی می نماید. شما می توانید انواع مخازن عمودی ، افقی و کتابی و ... را با قیمتهای به روز در سایت ملاحظه فرمایید و در بین مخازن درجه یک، یکی از بهترین ها را انتخاب فرمایید. در این فروشگاه به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری امکان خرید با خدمات ارسال به سراسر کشور وجود دارد

  در حال حاضر کشورمان در تولید انواع مخزن آب، منبع آب و یا تانکر آب پلاستیکی کاملاً خود کفا بوده و با توجه به مقرون بصرفه نبودن واردات این محصولات، تمامی مصرف کنندگان از مخازن آب پلی اتیلنی ساخت داخل استفاده می کنند و مخازن آب مناسب در ایران نیز قابل دسترس می باشند. علاوه بر مخازن آب، انواع مخازن ذخیره سازی اسید و مواد شیمیایی، وان های پلاستیکی و مخازن انبساط از جنس پلی اتیلن قابل تولید می باشند.برای انتخاب مخزن آب مناسب به نکات ذیل توجه فرمایید:

 1- اطمینان از تطابق لیتراژ اسمی مخزن با حجم واقعی آن : به عنوان مثال عده ای از مشتریان عزیز از ما مخزن 1000 لیتری می خواهند که دارای ابعاد کوچکتری باشد تا در قضای محدود آنها جا بگیرد. از طرفی ارزان بودن مخزن هم همیشه مورد استقبال است.  متاسفانه مشاهده گردیده در بازار، مخازنی تولید شده که عملا 800 لیتری بودند ولی به عنوان 1000 لیتری در بازار عرضه شده اند. جالب است که به دلیل قیمت تمام شده پایین تر این 1000 لیتری های قلابی و جایگیری کمتر با استقبال هم مواجه می شوند!!!

  بنابراین خواهش می کنیم به ابعاد مخازن و ظرفیت اسمی آنها دقت فرمایید. با یک محاسبه نچندان مشکل می توان ظرفیت تقریبی مخزن را بدست آورذ.

2- مخازن با مواد اولیه و یا دست اول (virgin polyethylene) بخرید: تنها راه حل بهداشتی تولید ارزان تر مخازن آب شرب پلی اتیلنی، کم کردن وزن محصول است به گونه ای که در زمان تعهد شده کارخانه برای عمر مفید مخزن ، محصول به خوبی کار کند. اگر با مخازن سنگین و ارزان مواجه شدید که ابعاد آن نیز با لیتراژ اسمی می خواند ، در واقع شما دارید یک مخزن غیر بهداشتی تولید شده با مواد بازیافتی خریداری می کنید. این مخازن علاوه بر غیر بهداشتی بودن، شکننده هم هستند به همین خاظر مجبورند آنها را سنگین تر تولید کنند.  سایت مخزن آب دات کام همیشه قیمتهای منصفانه و بروز مخازن بهداشتی آب شرب را در معرض دید همه هموطنان قرار می دهد.

در مورد مواد اولیه بهترین مخزن آب، منبع یا تانکر آب پلاستیکی بیشتر بدانید:

* مواد اولیه دست اول و نو (Virigin) :  استفاده از پلی اتیلن 3840 فودگرید در دنیا از 1950 رایج شده و سازمان غذا و داروی آمریکا FDA نیز از آن زمان همچنان استفاده از این ماده را برای نگهداری آب شرب بدون اشکال اعلام نموده است. این گرید از پلی اتیلن توسط چند شرکت پتروشیمی مانند پتروشیمی تبریز تولید می شوند. وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروی ایران نیز به این شرکتهای پتروشیمی تاییدیه بهداشت و نشان سیب سلامت اعطا نموده است. علاوه بر موارد فوق دست اول بودن این مواد بسیار مهم است.  عدم استفاده از پلاستیک بازیافتی که از نخاله ها و سطلهای زباله و … جمع آوری می شوند بسیار حائز اهمیت می باشد. به هیچ عنوان نباید در تولید مخازن آب شرب از پلاستیک جمع آوری شده از زباله ها استفاده نمود. بسیاری از قطعات پلاستیک بازیافتی قبلا برای نگهداری مواد شوینده ، سم  و مواد غیر خوراکی استفاده شده اند . بر خلاف آلودگی میکروبی ، آلودگی شیمایی با حرارت ار بافت این مواد بازیافتی خارج نمی شوند . علاوه بر این ، مخازن ارزان تولید شده از پلاستیک بازیافتی ، دارای استحکام بسیار پایین بوده و خشک و شکننده می باشند . همچنین به مرور باعث آزاد شدن مواد زیان آور و خطرناکی داخل آب می شوند.

   با وجود تعداد زیاد تولید کنندگان و واحدهای تولید کننده مخازن پلی اتیلن تنها تعداد بسیار معدودی دارای خرید ثبت شده از شرکتهای پتروشیمی هستند. شرکتهای پلاستونیک و کوشا پلاست  از جمله این شرکتها می باشند.

* به نشان ملی استاندارد و سیب سلامت با کد معتبر توجه فرمایید : درج لوگو استاندارد و سیب سلامت بدون کد قابل استعلام هیچ اعتباری ندارد و می توانید از تولید کننده به سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو شکایت کنید.

*در خصوص خدمات پس از فروش تحقیق کنید: به عنوان مثال گارانتی تعویض 60 ماهه شرکت پلاستونیک یکی از مهمترین و گرانبها ترین خدماتی است که این شرکت ، متعهدانه به مشتریان خود تقدیم می نماید. مشتریان این شرکت می توانند از امنیتی که گارانتی تعویض واقعی 60 ماهه این شرکت هنگام خرید برای آنها ایجاد می کند ، خریدی آسان و مطمئن داشته باشند.

برای اطمینان خاطر بیشتر فقط کافی است هنگام خرید حضوری از عاملین مجاز پلاستونیک و یا فروشگاه اینترنتی مخزن آب دات کام شماره سریال محصول و مشخصات خود را در صفحه “ گارانتی ” سایت درج فرمایید تا با خیالی آسوده تر از خدمات گارانتی تعویض 60 ماهه پلاستونیک برخوردار شوید.

شرکتهای پلاستونیک و کوشا پلاست از سرویس خدمات پس از فروش بسیار ممتازی برخوردارند.

   بنابراین علاوه بر روشها و تکنیکهای مهندسی در تولید مخازن پلاستیکی ، تولید مخازن و منابع مرغوب و یا اصطلاحا جنس خوب بسیار وابسته به ماده اولیه استفاده شده برای تولید آنها دارد. استفاده از هر گونه افزودنی غیر مجاز می تواند هم سلامت مصرف کنندگان را به خطر اندازد و هم عمر مفید و استحکام مخزن را به صورت جدی در مخاطره قرار دهد. بسیاری از این افزودنی ها با هدف کاهش قیمت تمام شده به محصول اضافه می شود. همچنین استفاده از پلی اتیلن بازیافتی (پلاستیک بازیافتی) که باعث کاهش چشمگیر قیمت تمام شده می گردد می تواند باعث آلودگی آب و به خطر افتادن جدی سلامت مصرف کنندگان گردد. این مواد همچنین بسیار باعث تضعیف استحکتم مخزن نیز می شوند.

بهداشت آب الفبای سلامتی است، پاکیزه انتخاب کنیم ، پاکیزه بخریم.

1 thoughts on “از کدام شرکت مخزن آب مناسب خریداری کنم؟ بهترین منبع یا تانکر آب کدام است؟

  1. محمدرضا میگوید:

    در پاسخ به امیر :
    سلام وقت بخیر. گارانتی و خدمات پس از فروش پلاستونیک بسیار معتبر است و اگر مشکل از خود مخزن باشه حتماً رسیدگی میشه. حتی در صورت نیاز و در صورتی که شرایط گارانتی توسط شما رعایت شده باشه امکان تحویل یک مخزن جدید هم وجود داره. برای اطلاعات بیشتر با شماره 01134452111 بخش گارانتی و خدمات پس از فروش تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *