بروزرسانی:پنج شنبه, ۹ تیر , ۱۴۰۱

نصب مخزن آب برای یک واحد مسکونی

نصب مخزن آب یک واحد مسکونی ویلایی

می خواهم فقط برای واحد آپارتمانی خودم مخزن و پمپ نصب کنم:

به دلیل زندگی در طبقه چهارم و یا طبقات آخر مشکل قطعی و افت فشار آب دارم . چگونه برای واحد مسکونی خودم به تنهایی یک مخزن نصب کنم؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا به کلیاتی از مساله به شرح ذیل می پردازیم

نصب مخزن برای یک واحد ویلایی :

نصب مخزن برای یک واحد ویلایی

برای ساختمانهای ویلایی واقع در مراکز توریستی مانند شمال کشور پیشنهاد می کنیم حتمی به ازای هر نفر ۱۵۰ لیتر حجم ذخیره مد نظر داشته باشید. بنابراین برای یک خانواده ۵ نفره پیشنهاد می کنیم ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ لیتر حجم ذخیره لحاظ فرمایید. مثلا در مناطقی که به صورت فصلی دچار تراکم مسافر می شود زیرساختهای شهری و روستایی خصوص در حوزه آبررسانی پاسخگو نبوده و دچار قطعی آب برای ساعات طولانی می شوند و بهتر است مصرف ۲۴ ساعت را ذخیره داشته باشید. معمولا ورودی سه چهارم اینچ و خروجی نیز یک اینچ برای مخزن آب است. برای واحدهای ویلایی که فقط مشکل افت فشار آب برای ساعاتی از روز هستند پیشنهاد می گردد به ازای هر نفر ۵۰ لیتر و یک واحد مسکونی ۵ نفره ۲۵۰ لیتر در نظر داشته باشید. در این ساختمانها مخازن تحت فشار ۲۴ لیتری و پمپ یک اسب نیز بعد از مخزن ذخیره نصب می شوند.

نصب برای یک واحد آپارتمانی :

کنتور تفکیک شده: در این حالت در پیلوت و یا اتاق تاسیسات برای هر واحد بسته به تعداد نفرات و متراژ واحد مخزن و پمپ نصب می گردد. مثلا مخارن دخیره ۵۰۰ لیتری و پمپ یک اسب شعاعی و منبع تحت فشار ۲۴ لیتری و یا مخازن ۲۵۰ لیتری و پمپ نیم اسب شعاعی و منبع تحت فشار ۲۴ لیتری

کنتور مشاع : سیستم مخزن و پمپ بسته به تعداد واحد و متراژ آنها در نظر گرفته می شود. مثلا برای یک مجنمع ۴ واحدی با واحدهای ۱۰۰ متری یک مخزن ۱۰۰۰ لیتزی و یک مخزن تحت فشار ۶۰ تا ۱۰۰ لیتری می تواند کافی باشد.

اگر می خواهید فقط برای واحد آپارتمانی خودتان مخزن و پمپ نصب کنید باید دید که سیستم آبررسانی ساختمان چگونه است. اگر کنتورها تفکیک شده است مانند توضیح بالا عمل می شود ولی اگر کنتور مشاع است باید بعد از کنتور مخزن پلی اتیلن ، پمپ و مخزن تحت فشار نصب گردد.

در مواردی ممکن است با عدم همکاری سایر ساکنین برای تامین هزینه مواجه شویم و یا سیستم آبررسانی به دلیل نقص در سیستم و تنظیمات و یا ضعیف بودن پمپ آب کافی به واحد مورد نظر نرسد. در این موارد چه باید کرد؟

اکثر این واحدها مسکونی طبقات بالا و یا بالاترین طبقات هستند.

راه حل: حتی اگر فقط نیمه شبها آب به پشت بام برسد فقط کافی است یک مخزن۲۵۰ لیتری و یا ۵۰۰ و یا ۱۰۰۰ لیتری ( هر نفر ۱۵۰ لیتر ) و یک پمپ نیم اسب و یک ست کنترل برای این منظور در نظر گرفت. برای لوله کشی هم کافی است از لوله های منعطف و مسیر رایزر استفاده نمود . می توان پمپ و مخزن را در پشت بام نصب نمود. از نزدیکترین نقطه به ورودی آب به واحد یک لوله رفت و برگشت به پشت بام از طریق رایزر اجرا کنید. لوله رفت به ورودی مخزن و سپس لوله برگشتی خروجی آب مخزن را پس از تقویت فشار به کمک پمپ مجددا به شبکه لوله کشی واحد آپارتمانی شما می رساند.

 

خرید مخزن آب برای یک واحد آپارتمانی ویلایی

سوالات متداول

حجم مناسب مخزن آب برای یک واحد مسکونی یا ویلایی چقدر است؟

به طور استاندارد برای هر واحد مسکونی ۲۵۰ لیتر و برای ساختمانهای ویلایی در مناطق توریستی پیشنهاد می کنیم به ازای هر نفر ۱۵۰ لیتر حجم ذخیره مد نظر داشته باشید. بنابراین برای یک خانواده ۵ نفره برای ویلا پیشنهاد می کنیم ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ لیتر حجم ذخیره لحاظ فرمایید.

در صورت همکاری نکردن سایر واحدها، آیا می توان فقط برای واحد خودمان مخزن آب نصب کنیم؟

بله. برای یک واحد می توان در پیلوت و یا اتاق تاسیسات، بسته به تعداد نفرات و متراژ واحد مخزن و پمپ نصب نمود. اگر واحد شما بیش از ۱۰۰ متر مربع و تعداد نفرات بیش از ۴ نفر باشد، مخزن ذخیره ۵۰۰ لیتری، پمپ یک اسب و منبع تحت فشار ۲۴ لیتری و اگر مصرف کمتر باشد می توان مخزن ۲۵۰ لیتری، پمپ نیم اسب و منبع تحت فشار ۲۴ لیتری استفاده نمود.

چگونه برای آپارتمان و ساختمان خود مخزن آب تهیه نماییم ؟

برای خرید آنلاین، تلفنی و یا حضوری می توانید به فروشگاه مخزن آب دات کام مراجعه نمایید و در هر کجای ایران که باشید مخزن مناسب خود را دریافت نمایید.

برای مشاهده مشخصات، قیمت و خرید اینترنتی محصولات بر روی ورود به فروشگاه کلیک نمایید

ورود به فروشگاه

برای خدمات فنی نصب مخزن و پمپ آب نیاز به کارشناس و نصاب دارید؟ بر روی درخواست خدمات کلیک نمایید

درخواست خدمات

نیاز به مشاوره پیش از خرید دارید؟ با ما تماس بگیرید

(10 خط) ۰۲۱۴۴۵۴۸۹۲۲

موضوعات مرتبط :

Summary
Review Date
Reviewed Item
نصب مخزن آب برای یک واحد مسکونی
Author Rating
51star1star1star1star1star

دیدگاه ها در رابطه با “نصب مخزن آب برای یک واحد مسکونی

 1. افسانه میگوید:

  سلام وقتتون بخیر.
  آیا امکان دارد در مواقع اضطراری من یک تانک کوچک و پمپ شخصی برای واحدی که در طبقه اول از یک ساختمان چهار طبقه هر طبقه دو واحد هست در تراس واحد خودم نصب کنم و در مواقع قطعی آب از اون استفاده کنم ایا میشه چنین کاری کرد؟

 2. مهین میگوید:

  ساختما ۴ طبقه ،طبقه ۴ هستیم پمپ برا اب گرم گذاشتیم الان فشار اب انقدر کم هست قدرت ندارد.
  اگر بخواهیم مخزن اب داخل طبقه قراردهیم
  چند لیتری لازمه ؟ ایا امکان دارد ؟
  ۲نفر هستیم

 3. حامد میگوید:

  سلام
  من در طبقه سوم یک آپارتمان ۵ طبقه (هر طبقه ۳ واحد== مجموعن ۱۵ واحد) ساکن هستم.
  به دلایلی چون عدم همکاری سایر همسایگان، میخواهم یک سیستم آب اضطراری در حد ۶۰ لیتر فقط برای واحد خودم قرار بدهم. کنتورهای ما به صورت تفکیک شده هستند. آیا این امکان وجود دارد که…
  با قرار دادن یک شیر یکطرفه در کنار کنتور و یک مخزن آب تحت فشار (۶۰ لیتری) در واحد خودم این معضل رو حل کنم؟ بدین صوت که هر وقت فشار آب خوب باشد مخزن تحت فشار در واحد من پر شود و در مواقعی که فشار کم است یا آب به طور کامل قطع است (به علت قطع برق و خاموش شدن پمپ) مخزن تحت فشار، آب واحد را تا حدی تامین کند و شیر یک طرفه هم از بازگشت آب واحد به کنتور جلوگیری می کند. آیا شدنی ست؟

  • مدیر میگوید:

   سلام برای این منظور خاص باید مخزن تحت فشار شما با یک شیر فلکه به لوله کشی وصل شود مثلا در جایی در دسترس شما و در زمانی که پمپ کار می کند دستی شیر را باز کنید تا تحت فشار آبگیری شود سپس با رسیدن فشار داخلی منبع تحت فشار به مقدار ماکسیمم شیر را ببندید. سپس در زمان قطع برق مجددا شیر را دستی باز کنید و از آب ذخیره شده تحت فشار استفاده کنید . البته این کار مرسوم نیست. راه حل کم هزینه تر و مرسوم تر ، نصب یک مخزن ذخیره پلی اتیلن در پشت بام است. آب ذخیره شده با فشار ثقلی در دسترس شما خواهد بود. برای این کار باید یک لوله کشی رفت و برگشت تا پشت بام داشته باشد. یا از یک لوله برای آبگیری دز زمان وصل بودن برق و همان لوله در زمان قطع برق برای آبرسانی به واحد استفاده کنید

 4. مهدوی میگوید:

  سلام
  آیا میتوان فقط منبع آب ( بدون پمپ ) نصب کرد و آب بصورت ثقلی جهت طبقات بالای ساختمان تامین شود؟
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گفتگوی آنلاین مخزن آب دات کام