بروزرسانی:شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳

وان حمام پلی اتیلن – آب درمانی؛ مزایا، تاثیر و نحوه انجام در وان حمام کوچک

وان حمام پلی اتیلن
2,487,100 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام بزرگ پلی اتیلن PL153 به رنگ آبی

2,611,400 تومان
2,325,200 تومان
2,611,400 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام بزرگسال پلی اتیلن PL153 به رنگ زرد

2,611,400 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام کمجا پلاستونیک مدل PL133 به رنگ آبی

2,441,400 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام کمجا پلاستونیک مدل PL133 به رنگ زرد

2,441,400 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام کمجا پلاستونیک مدل PL133 به رنگ سبز

2,441,400 تومان
وان حمام پلاستیکی

این وان حمام پلی اتیلن، بدون نیاز به عملیات پرهزینه بنایی قابل استفاده می باشد. به جای تعبیه کف شور در کف وان برای تخلیه آب می توان در وجه کناری فیتینگ برنجی و درپوش نصب کرد. به دلیل سبک بودن وان ، اندک آب باقی مانده به راحتی با کج کردن وان در فضای کف حمام خالی می شود. وان های حمام کوچک و بزرگ سری PL و TP از درب حمام با عرض 48 سانتیمتر و بیشتر قابل عبور دادن است(کلیک کنید).

آب درمانی؛ مزایا، تاثیر و نحوه انجام در وان حمام پلی اتیلن

تاثیر آب درمانی در سلامت فیزیولوژیک بدن

مزایا و نحوه عمل آّب درمانی در حفظ سلامتی

مزایا و نحوه عمل آب درمانی در درمان صدمات

درمان کوفتگی ها

بازگشت به روند عادی پس از جراحت

مزایا و تاثیر آب درمانی در زیبایی

وان پلاستیکی کوچک حمام برای خانه شما

وان حمام پلی اتیلن؛ ویژگی ها و ساختار

شستشوی وان حمام پلی اتیلن

آیا وان حمام پلاستیکی از درب حمام شما عبور می کند؟

نکات لازم پیش از خرید وان حمام پلی اتیلن

   در طب سنتی ایرانیان ، یونانیان، مصری ها و ژاپنی ها آب دارای ارزش فراوانی در درمان بسیاری از بیماری ها است و آب درمانی یا هیدروتراپی همواره توسط طبیبان پیشنهاد می گردید.

   امروزه نیز طبیبان و متخصصین طب ورزش ، آب درمانی را یکی از بهترین درمان های همراه با سایر روش های درمانی می دانند و بر این عقیده هستند که روند بهبودی و نتیجه گیری از بسیاری از روش های درمانی در صورت همراهی آن با آب درمانی بهتر و سریع تر خواهد بود.

  گذشته از آن، حتما همه شما تجربه حس شیرین و لذت بخش حاصل از حمام کردن برای رفع خستگی و کسالت را داشته اید. دوش گرفتن به خصوص بعد از فعالیت های سنگین و خسته کننده مانند یک روز کاری سخت، یک فعالیت ورزشی نفس گیر و …. می تواند بسیار لذت بخش باشد و به همین دلیل تقریبا همه این کار را بدون اطلاع از مزایای دقیق آن انجام می دهند.

  اما اگر مزایای آب درمانی را بیشتر بدانید، شاید در آینده با میل و رغبت بیشتری از آن استقبال کنید. در ادامه مطلب در رابطه با مزایای آّب درمانی و تاثیر آن روی سلامت فیزیولوژیک بدن، کمک به بهبود صدمات فیزیکی ورزشی و تاثیر آب درمانی بر جوان سازی و زیبایی پوست خواهیم پرداخت. هم چنین شما را با روش های آسان انجام آب درمانی در خانه به وسیله وان پلی اتیلن یا وان پلاستیکی آشنا خواهیم کرد.

تاثیر آب درمانی در سلامت فیزیولوژیک بدن

    آب گرم با دمای مناسب می تواند به شما در حفظ سلامت کمک کند و آب این تاثیر را به کمک فعالیت ها و مکانیسم هایی که در بدن تحریک می کند انجام می دهد. در ادامه می توانید با تاثیر و مزایای آب گرم بر حفظ سلامت بدن آشنا شوید:

مزایا و نحوه عمل آّب درمانی در حفظ سلامتی

به طور کلی آب درمانی زمانی که با هدف رفع خستگی انجام شود تاثیرات زیر را بر فیزیولوژی بدن خواهد گذاشت:

1- افزایش توان و ظرفیت قلب برای خون رسانی

    وقتی بدن ما داخل آب قرار می گیرد تحت تاثیر نیروی شناوری یا بویانسی سبک تر از حالتی می شود که در خشکی قرار داریم. حس بی وزنی احساس خوشایندی را برای ما ایجاد می کند. قرار گرفتن بدن در آب موجب گشاد شدن عروق خونی و تقویت گردش خون در سراسر بدن می‌شود. این مسئله باعث می شود تا انتهایی ترین اندامها نیز به خوبی خون پر از اکسیژن و مواد غذایی را دریافت کنند.

   “توجه : وجود کلر محلول در آب شهری در فضای بسته حمام برای سلامتی زیان آور است.  برای بهبود تنفس در فضای حمام پیشنهاد می شود وان را با آب داغ پر کنید و اندکی نمک دریا یا حتی نمک طعام به آن اضافه کنید ، تا ضمن سرد شدن و رسیدن به دمای 35 الی 36 درجه، کلر خود را تا حد امکان از دست بدهد. گاز کلر محلول پس از افزودن مثلا یک قاشق چایخوری نمک دریا  شروع به خارج شدن از آب می کند و شما به وضوع بوی تند کلر را احساس خواهید کرد. بهتر است اجازه دهید تا به کمک تهویه هوای حمام این گاز کاملا خارج شود سپس شروع به آب تنی کنید. راه حل دیگر افزودن یک یا دو قرص ویتامین ث جویدنی به آب داخل وان است.  قرص ویتامین ث پس از حل شدن به سرعت آب را برای شما کلرزدایی می کند و حمام کردن را برای شما مانند آب تنی در یک چشمه تمیز و طبیعی ، دلپذیر و لذت بخش کند.

2- افزایش دمای بدن

  قرار گرفتن در آب گرم 35 الی 36 درجه در حمام با محیطی گرم و یا آب گرم حداکثر 37.5 درجه در حمامی با محیطی سرد، باعث می شود دمای آب از طریق پوست به بدن منتقل شده و بالا رفتن درجه حرارت بدن می تواند تاثیرات زیادی بر روی عملکرد بدن انسان داشته باشد. اگر هدف شما رفع خستگی و کسالت باشد، با افزایش یافتن دمای بدن، میزان اکسیژن رسانی به بافت ها و هم چنین مغز افزایش یافته و بدین ترتیب بدن شما در رسیدن به یک حالت پایدار و سر زنده سریع تر عمل می کند. هم چنین بالا رفتن دمای بدن میزان خون رسانی به بافت های آسیب دیده بدن را افزایش می دهد و به این ترتیب مواد لازم جهت ترمیم بافت آسیب دیده سریع تر و به میزان بیشتری به محل آسیب دیدگی خواهد رسید و در نتیجه روند درمان تسریع می شود.

3- افزایش سوخت و ساز یا متابولیسم

  شاید شما نیز تا به حال تجربه این را داشته اید که پس از یک حمام طولانی مدت احساس ضعف و گرسنگی کنید. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که قرار گرفتن در گرمای مناسب باعث تحریک میزان سوخت و ساز در بدن می شود و همین امر آب درمانی را یک گزینه مناسب برای کمک به کاهش وزن می کند.

4- افزایش ضربان قلب

   با افزایش دمای بدن و افزایش خون رسانی، ماهیچه قلب نیز شروع به افزایش ضربان و فعالیت جهت خون رسانی به بافت ها می کند. این امر تاثیر خوبی برای افرادی با مشکلات زمینه ای قلب دارد. به این ترتیب که فرد می تواند پیش از آغاز به شروع انجام فعالیت های سنگین مانند پیاده روی که ممکن است فشار بیش از حدی به ماهیچه قلب وارد کند، با آب درمانی ماهیچه های قلب را تقویت کرده و خود را برای شروع فعالیت های سنگین تر آماده کند.

    با توجه به آنچه در مورد مزایای آب درمانی در بالا اشاره شد، می توان این گونه نتیجه گیری کرد که آب درمانی می تواند با افزایش فعالیت قلب، افزایش شدت جریان خون و به سبب آن افزایش میزان اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول ها، به بدن باعث بهبود وضع تغذیه، بهبود کیفیت خواب، رهایی از فشارهای عصبی و کاهش استرس و آزاد شدن از اسپاسم ها و گرفتگی عضلات بدن کمک شایانی کند.

مزایا و نحوه عمل آب درمانی در درمان صدمات

  این درمان با کمک به تسهیل ارسال مواد غذایی و دارویی به بافت های آسیب دیده، در کنار سایر روش های درمانی می تواند به بهبود روند درمان در بیماری هایی مانند؛ آرتروز مفاصل، دیسک کمر و گردن، آسیب های تاندونی و مایع میان بافتی تاندون ها کمک کرده و با ترکیب با روش های درمانی مانند؛ فیزیوتراپی، لیزر درمانی، ماساژ درمانی، طب سوزنی و … می تواند شما را از بسیاری از عمل های جراحی بی نیاز کند. نحوه عمل آب درمانی به عنوان یک روش درمانی در درمان ضایعات و صدمات فیزیکی به شکل زیر است:

1- درمان کوفتگی ها

   آب درمانی می تواند به رفع سریع تر کوفتگی و تورم ناشی از رگ به رگ شدن و پیچ خوردگی مفصل های بدن مفید باشد.

2- بازگشت به روند عادی پس از جراحت

   آب درمانی جهت برگشتن به شرایط نرمال زندگی پس از تجربه مصدومیت و یا قرار گرفتن تحت عمل های جراحی بسیار کمک کننده است. معمولا پس از سپری کردن مدت زیادی در رخت خواب و بی حرکتی بازگشت به زندگی عادی با دشواری روبرو است. اما از آنجایی که با قرار گرفتن در آب فشار ثقلی کمتری روی بدن اعمال می شود، شروع روند بازگشت به زندگی و تقویت دامنه حرکتی مفاصل و ماهیچه ها را می توان در آب خوبی انجام داد. برای این کار شما می توانید به راحتی تمام بدن و یا عضو آسیب دیده را در وان کوچک قرار داده و با مالش و شروع آرام حرکات به تقویت عضو مورد نظر بپردازید.

Hydrotherapy
آب درمانی

مزایا و تاثیر آب درمانی در زیبایی

  یکی دیگر از مزایا و تاثیرات فوق العاده آب درمانی، تاثیر شگفت انگیزی است که در جوان سازی و زیبا سازی پوست اعمال می کند. آب درمانی در تمیز کردن و خارج کردن آلودگی ها از لایه های خارجی پوست، هم چنین بهبود زخم ها، خراش ها و جای بخیه نقش قابل توجهی دارد. به خصوص اگر از مواد معدنی و ویتامینی مناسب برای حفظ طروات و جوان سازی پوست استفاده کنید تاثیرات بهتری نیز مشاهده خواهید کرد.

1- آب درمانی با نمک دریا

   سابقه استفاده از نمک های دریایی هنگام حمام به حدود 3000 سال بعد از میلاد مسیح باز می گردد. طبیبان چینی از این روش برای درمان بیماری ها استفاده می کردند. امروزه محققان به نتایجی دست یافته اند که بر اساس آن به نظر می رسد بسیاری از مواد معدنی موجود در دریا می تواند روی سلامت پوست تاثیر گذار باشد. از جمله مواد معدنی که برای این کار مناسب هستند می توان سولفات منیزیم، نمک طعام را نام برد. شما می توانید این مواد را به صورت نمک حمام تهیه کرده و در وان حمام حل کنید. یکی از تفاوت های نمک حمام با آب معمولی نوع مواد معدنی موجود در آن است. نمک حمام تشکیل شده از مواد معدنی مختلفی است که هر یک دارای ویژگی های فوق العاده ای برای پوست و مو و هم چنین سلامت بدن هستند. برای مثال منیزیم، پتاسیم، کلسیم و سدیم موجود در این نمک برای عملکرد بهتر پوست در برابر شرایط محیطی عالی بوده و باعث می شوند در برخورد با نور خورشید و یا خشکی هوا پوست عملکرد بهتری داشته باشد. به عبارت دیگر نمک حمام مانند سدی محافظ در برابر عوامل خارجی عمل کرده و باعث جوان مانند و حفظ لطافت پوست شما می شود. از طرف دیگر این عناصر با ازبین بردن سلول های مرده و شاخی شده سطح پوست باعث نرمی پوست شما و روشن تر شدن آن می گردند. هم چنین این مواد باعث تمیزی بیشتر پوست شده و به باز شدن منافذ موجود روی پوست، رفع عرق و بوی نامطبوع حاصل از آن و دفع مواد سمی از بدن کمک می‌کنند. نمک ‌های حمام به موجب مواد معدنی موجود در ترکیبشان باعث بهبود خارش ناشی از نیش حشرات و جوش های پوستی می شوند. هم چنین پتاسیم موجود در این نمک با تحریک گردش خون در پوست سر باعث حذف شوره سر می شود و از رشد قارچ های مختلف بین موها جلوگیری می کند. به طور کلی نمک های حمام دارای خواص و مزایای زیر هستند:

 • تسکین دردهای عضلانی
 •  بهبود دردهای مفصلی
 • لایه برداری از سطح پوست و کمک به از بین رفتن سلول های مرده و ایجاد سلول های جدید
 • جوان سازی و درخشان سازی پوست
 • کمک به نرمی پوست
 •  کمک به حفظ رطوبت پوست
 • رفع بوی بد بدن

   برای استفاده از این نمک ها کافی است دو پیمانه از آن را در وان حمام کوچک خانگی خود حل کرده و به مدت ده دقیقه در آن قرار گیرید. پس از مدتی آثار آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

2- آب درمانی با ویتامین ها

   بهترین روش خالی کردن محتویات یک یا دو کپسول مولتی ویتامین + مینرال داخل آب وان حمام است. بسیاری از ویتامین ها برای سلامت پوست بسیار مناسب هستند. از جمله این ویتامین ها می توان ویتامین E را نام برد که مانند سدی دفاعی در برابر تاثیرات مخرب تابش آفتاب عمل کرده و از ایجاد چین و چروک در پوست جلوگیری می کند. ویتامین C نیز با دارا بودن خواص آنتی اکسیدان ، علاوه بر خاصیت ضد سرطانی به عنوان نوعی محافظ پوست نیز عمل می کند. از طرف دیگر این ویتامین با نقش فعالی که در تولید بافت های کلاژن دارد، به پوست در التیام سریع تر و بهتر زخم ها کمک کرده و در ترمیم خشکی پوست نیز موثر است. ویتامین D یکی دیگر از ویتامین های ضروری برای پوست بوده و موجب کاهش التهاب های ناشی از زخم ها، بریدگی ها و گزش حشرات و به صورت کلی کاهش تحریکات پوستی می شود. ویتامین K نیز باعث کاهش کبودی حاصل از زخم ها و رفع جای کشیدگی پوست می شود. این ویتامین می تواند برای افرادی که در حال کاهش وزن هستند و نگران چروک های ناشی از کاهش وزن هستند بسیار مفید باشد. استفاده از قرص این ویتامین ها در وان حمام می تواند به شما در جوان سازی پوست کمک کند. ( همانطور که گفته شد می توانید پودر محتویات کپسول مولتی ویتامین + مینرال را در آب داخل وان حل کنید ).

اهمیت داشتن وان حمام کوچک در خانه

وان حمام پلاستیکی
    برای تخلیه آب داخل وان ، قبل از ارسال و هتگام خرید از سایت مخزن آب دات کام ، ما به کمک گرد بر ، یک سوراخ در وجه کناری تعبیه می کنیم و با نصب فیتینگ برنجی و با کمک درپوش این امکان را به شما می دهیم تا آب داخل وان را پس از مصرف در فضای کف حمام خالی نمایید. باقی مانده آب  وان را نیز می توانید با کج نمودن آن مانند یک تشت پلاستیکی در کف حمام خالی نمایید.
وان پلاستیکی
در صورتی که می خواهید به کمک عملیات بنایی از وان حمام پلاستیکی به صورت ثابت و نصب شده (توکار) استفاده کنید می توانید به کمک گرد بر در محل پیش بینی شده برای کف شور ( مطابق تصویر کف وان ) سوراخ با قطر مناسب ایجاد کرده و کفشور را نصب کنید. در این حالت تخلیه وان مستقیما به لوله فاضلابی که در کف حمام برای این کار در نظر گرفته شده بود ، انجام می گردد.

  همان طور که مشاهده کردید آب درمانی به همراه استفاده از مواد معدنی موجود در آب می تواند مزایای بی شماری برای سلامتی داشته باشد. شاید به جرات بتوان گفت یکی از دلایل سر زنده بودن پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما در مقایسه با ما، به شیوه حمام کردن آن ها مربوط می شد. در گذشته حمام کردن آداب خاصی داشت و تنها نقش پاکیزگی نداشت. حمام ها به صورت های مختلف، با حوضچه های جداگانه آب سرد و گرم ساخته می شدند و طبیبان برای بیماری های مختلف نوع حمام های به خصوصی تجویز می کردند. امروزه حمام کردن به شیوه ای بسیار سریع برای پاکیزگی تبدیل شده است. در صورتی که با داشتن یک وان حمام کوچک در خانه خود می توانید بهره بیشتری از نعمت آب بگیرید.

2,325,200 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام کمجا پلاستونیک مدل PL133 به رنگ سبز

2,441,400 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام کمجا پلاستونیک مدل PL133 به رنگ آبی

2,441,400 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام کمجا پلاستونیک مدل PL133 به رنگ زرد

2,441,400 تومان
2,487,100 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام بزرگ پلی اتیلن PL153 به رنگ آبی

2,611,400 تومان

وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی)

وان حمام بزرگسال پلی اتیلن PL153 به رنگ زرد

2,611,400 تومان
2,611,400 تومان
وان حمام پلاستیکی پلاستونیک
وان حمام پلاستیکی پلاستونیک

وان پلاستیکی کوچک حمام برای خانه شما

یک وان حمام کوچک می تواند در هر خانه ای نصب و راه اندازی شود و تمام نیازهای شما را برآورده کند. انواع مختلفی از وان حمام وجود دارد که بسته به جنس می توانید نسبت به خرید اقدام کنید. در ادامه به ذکر مشخصات انواع مختلف وان حمام خانگی می پردازیم.

1- وان حمام پلی اتیلن (پلاستیکی): وان حمام پلی اتیلن را به نام  وان حمام پلاستیکی نیز می شناسند. وان حمام پلی اتیلن از موادی بر پایه مشتقات نفتی ساخته می شود و مزایای مختلفی دارد. در ادامه به معرفی بیشتر وان حمام پلی اتیلن می پردازیم.

2- وان حمام سنگی: نوع معمول تر وان حمام از جنس سنگ می باشد. جنس سنگ به کار رفته در وان حمام سنگی می تواند انواع مختلفی داشته باشد و معمولا از جنس سنگ هایی مانند مرمر، گرانیت و گاهی سرامیک می باشد.

3- وان حمام کامپوزیت: وان حمام کامپوزیت از فولاد با ترکیبی از پرسلان (نوعی رزین) ساخته می شود. این وان ها دارای خصوصیات وان های چدنی هستند با این حال به علت ترکیباتی پرسلان دارای وزن کمتری می باشند. اما از معایب عمده آن ها می توان انتقال حرارتی بسیار بالا در آن ها و سرد شدن سریع آب را نام برد.

4- وان حمام چدنی: وان های چدنی مانند وان های کامپوزیت دارای استحکام بالایی بوده و به علت اینکه لایه پرسلان به کار رفته در آن ها دارای ضخامت بیشتری است کارکرد و عمر بالاتری نسبت به سایر وان های حمام دارند. با این حال این وان ها نیز در برابر هدر رفت دمای آب مقاومت نداشته و آب موجود در آن ها پس از مدتی سرد می شود. البته باید عنوان کرد که مدت زمان نگه داری دمای آب در این وان ها در مقایسه با وان های کامپوزیت بیشتر است. اما عیب عمده دیگر آن ها سنگین بودن بیش از حد آن ها است به طوری که بزرگ ترین وان های حمام چدنی چیزی حدود 150 تا 250 کیلوگرم وزن دارند.

5- وان حمام چوبی: وان حمام چوبی از چوب هایی مستحکم ساخته می شود و قسمت داخلی آن با مواد نفوذناپذیر پوشش داده می شود. معمولا قیمت این وام حمام خانگی از سایر وان حمام ها بیشتر می باشد.

وان حمام پلی اتیلن؛ ویژگی ها و ساختار

   شاید در چند سال اخیر به وان حمام به عنوان یک وسیله زینتی نگاه می شده و آن را به دلیل قیمت بالای نصب و خرید آن، یک کالای لوکس در نظر می گرفتند، اما با درک مزایای بهره گیری از آب درمانی در وان حمام اخیرا وان حمام پلی اتیلن طراحی و ساخته شده است تا نیاز های افراد را به شکل بهتری پاسخ گو باشد. وان حمام پلی اتیلن، پلیمرهایی با ترکیبات مونومر اتیلن هستند. این ترکیبات دارای خصوصیاتی هستند که آن ها را برای کاربردهایی مانند وان حمام بسیار مناسب می کند. از جمله مزایای وان حمام پلی اتیلن می توان موارد زیر نام برد:

1- کم وزن و مستحکم و متنوع: یکی از بزرگ‌ ترین و اصلی ترین مزایای وان حمام پلی اتیلن وزن سبک و استحکام آنهاست. در واقع ترکیبات به کار رفته در پلی اتیلن به طراحان و سازندگان این اجازه را می دهد تا بتوانند وان های حمام را در عین سبکی کاملا مستحکم تولید کنند. تنوع در اشکال و طرح های مختلف از دیگر مزایایی وان حمام پلی اتیلنی است. بنابراین علاوه بر وزن سبک و استحکام بدنه ، یکی از مزیت هایی که در رابطه با وان حمام پلی اتیلن مطرح می شود تنوع در ابعاد آن است. از جمله طرح های مختلف وان های پلی اتیلن می توان موارد زیر را نام برد:

 • وان های پلی اتیلن سبک و قابل حمل برای استفاده در حمام: وان های گوشه ای گزینه ای مناسب برای حمام های نسبتا کوچک هستند. این وان ها به اشکال گوناگون ساخته می شوند و در گوشه ای از حمام نصب می شوند. مزیت اصلی این وان ها قابلیت حمل و جابجایی آنهاست.
 • وان های پلی اتیلن گردابی: این وان ها به عنوان محبوب ترین وان ها شناخته می شوند. وان های گردابی معمولا ابعادی بزرگ داشته و معمولا به فضای زیادی برای نصب نیاز دارند. این وان ها در قسمت زیرین خود دارای جت های پمپاژ کننده آب بوده و به همین دلیل با عنوان وان های گردابی شناخته می شوند. جت های آبی، آب را در داخل وان به گردش در آورده و حس دلپذیری از حرکت آب را به فرد می دهد. این وان ها برای آب درمانی گزینه های بسیار مناسبی می باشند و به اشکال مستطیلی با ابعاد مختلف در بازار وجود دارند.

2- ساختار و جنس لطیف آن ها: از دیگر ویژگی های وان حمام پلی اتیلنی می توان جنس سبک و نرم آنها را نام برد. نرم بودن ساختار ترکیبات پلی اتیلنی باعث می شود وان حمام پلی اتیلن جنسی لطیف داشته و احساس گرم و دلپذیری را به استفاده کنندگان بدهد.

3- سبک بودن وزن: از دیگر ویژگی های بسیار مناسب وان حمام پلی اتیلنی می توان سبکی آن را مثال زد. ترکیبات پلی اتیلن کلا سبک وزن بوده و این ویژگی باعث می شود وان حمام پلی اتیلن دارای وزن سبک و قابلیت حمل و جابجایی آسان باشد. معمولا سنگین ترین وان های حمام ساخته شده از جنس پلی اتیلن دارای وزنی حدود 15 تا 30 کیلوگرم هستند. این ویژگی باعث می شود وان های پلی اتیلن را بتوانید به راحتی در طبقات مختلف ساختمانی نصب کنید. چرا که نصب وان هایی با وزن بسیار بالا با توجه به فشاری که پس از پر شدن به سازه وارد می کنند در طبقاتی غیر از طبقه همکف می تواند خطر آفرین باشد. بنابراین پیشنهاد می شود حتما این ویژگی را هنگام خرید و انتخاب نوع وان در نظر داشته باشید.

فروش وان حمام پلاستیکی ارزان
فروش وان حمام پلاستیکی ارزان در رنگ های مختلف

4- نصب و راه اندازی آسان: نصب وان های پلی اتیلن بسیار ساده بوده و نیاز به اجرای پیش ساخت های مکانیکی ندارند و در موقع عدم نیاز می توانید به انباری خانه منتقل کنید.

5- مقاومت بالا: وان های پلی اتیلن به راحتی می توانند دماهای بالا را تحمل کرده و در اثر برخورد با آب داغ تغییر شکل نمی دهند. هم چنین این وان ها در برابر فشارهای مکانیکی و ضربه مقاوم بوده و طول عمر بالایی دارند. وان های پلی اتیلن می توانند دماهای حدود 60 درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل کرده و هیچ گونه تغییر شکلی از خود نشان ندهند.

6- عدم هدایت گرمایی: وان های پلی اتیلن هدایت گرمایی کمتری به خصوص در مقایسه با وان های فولادی و چدنی داشته و برای مدت زمان طولانی می توانند دمای آب را حفظ کنند.

7- مقاومت در برابر اشعه فرابنفش: استفاده از ترکیبات آنتی UV در گرانول های پلیمری ترکیبات پلی اتیلنی آن ها را نسبت به اشعه فرابنفش نور خورشید بسیار مقاوم می کند. وان حمام پلی اتیلن با دارا بودن مقاومت در برابر نور خورشید می تواند یک گزینه مناسب برای به کارگیری در مکان های باز مانند ویلاها و استخرهای خانگی باشد. وان های پلی اتیلنی می توانند به مدت حدود 10 سال در مکان های رو باز نگه داری شوند و بدون هیچ نوع شکستگی به کار خود ادامه دهند.
8- مقاومت در برابر خوردگی: وان های پلی اتیلن کاملا در برابر زنگ ضدگی و خوردگی مقاوم هستند و از این جهت برای استفاده در مکان های مرطوب هیچ مشکل و نگرانی ایجاد نمی کنند. هم چنین امکان نصب اتصالات خروجی و ورودی از جنس پلیمری آن ها را به یک محصول بی نظیر تبدیل می کند.

9- تنوع در ابعاد وان حمام: وان های پلی اتیلن در ابعاد مختلفی ساخته می شوند تا بتوانند جواب گوی همه نیازها و سلایق باشند.

 • وان حمام کوچک پلاستیکی PL133 : کوچک ترین وان های حمام مخزن آب دات کام دارای ابعاد : طول 133 سانتیمتر و عرض 72 سانتیمتر و ارتفاع قسمت قرار گیری سر 65 سانتیمتر و حداکثر ارتفاع آبگیری 45 سانتیمتر سانتی متر می باشد. یک فرد بزرگسال با کمتر از 170 سانتیمتر قامت می تواند بدون خم کردن پاها وان به خوبی استقاده کند. در صورتی که بیش از 175 سانتی متر قد دارید میتوانید با خم کردن پاها داخل این وان دراز بکشید.

 

 • وان حمام بزرگ پلاستیکی PL153: این وان با طول 153 سانتیمتر و عرض 72 سانتیمتر و ارتفاع قسمت قرار گیری سر 58 سانتیمتر و حداکثر ارتفاع آبگیری 48 سانتیمتر سانتی متر می باشد.  یک فرد بزرگسال با 180 سانتیمتر قامت می تواند بدون خم کردن پاها از این وان به خوبی استقاده کند.
وان حمام کمجا پلاستونیک
وان حمام کمجا پلاستونیک

10- قیمت کمتر: وان های پلی اتیلن نسبت به سایر وان ها گزینه های مناسب تر و ارزان قیمت تری هستند. از جمله عواملی که باعث می شود این وان ها قیمت ارزان تری در مقایسه با سایر وان ها داشته باشند سبک بودن وزن آن ها، راحت بودن فرایند تولید و طراحی و قالب ریزی آن ها، نصب آسان آن ها و … است. وان های پلی اتیلن نیاز به عملیات ساختمانی خاصی برای نصب در محوطه حمام نداشته و بنابراین هزینه نصب آن ها نیز بسیار کم می باشد. با این حال ویژگی هایی وجود دارد که می تواند روی قیمت تمام شده خرید شما تاثیر گذارد. برای مثال اگر شما بخواهید وان شما دارای قسمت نشیمن گاه و یا محلی برای استراحت سر باشد قیمت شما تغییر خواهد کرد ولی در کل وان حمام پلی اتیلن یک انتخاب کاملا به صرفه و کم هزینه محسوب می شود.

11- حمل و تحویل سریع: قابل ارسال از طریق دفاتر باربری به سراسر کشور

12- گارانتی و ضمانت نامه محصول: معمولا ترکیبات و محصولات پلی اتیلنی از جمله وان حمام پلی اتیلن با ضمانت نامه های 3 ساله همراه با 10 سال خدمات پس از فروش ارائه می شوند. با این حال اکثر فروشندگان محصولات پلی اتیلنی بر این باور هستند که محصولات پلی اتیلنی می توانند بسته به جنس گرانول های موجود در ساختارشان به مدت حداقل بیست سال بدون هیچ مشکلی و بودن نیاز به هیچ گونه سرویس و نگه داری کار کنند.

13- استانداردهای بهداشتی: وان های ساخته شده از جنس مواد پلی اتیلن از نوع پلی اتیلن MDPE (با چگالی بالا) بوده و گرید 3840 دارا می باشند. باید اشاره کرد که گرید 3840 ترکیبات پلی اتیلنی دارای تاییدیه از سازمان جهانی غذا و دارو بوده و هیچ گونه ترکیبات خطرناک برای سلامتی در ساختمان آن ها به کار نرفته است.

نحوه عبور وان حمام پلاستیکی از درب حمام

وان حمام پلاستیکی و پلی اتیلن

    یکی از سوالاتی که برخی از مشتریان در خصوص وان حمام پلاستیکی (وان حمام پلی اتیلن) از کارشناسان ما می پرسند، نحوه عبور وان از درب حمام آنها است و اینکه آیا این وان ها از درب حمام آنها عبور می کند یا خیر. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید با خواباندن وان به پهلو ابتدا قسمتی از جلوی وان را با زاویه ای مناسب از درب عبور داده و سپس وان را مشابه تصویر شماره های  3و4 عبور می دهیم.

 برای عبور این وان ها حداقل عرض درب باید 48 سانتی متر باشد و طرفین چارچوب درب و داخل حمام فضای کافی برای مانور و چرخاندن وان وجود داشته باشد(مطابق تصاویر).

شستشوی  وان حمام پلی اتیلن

   تنها نقص وان های حمام پلی اتیلن را می توان در مورد شست و شوی آن ها عنوان کرد. برای شستن وان های پلی اتیلن باید دقت خاصی به کار برد. مثلا به هیچ وجه نباید از سیم ظرفشویی برای شستن بدنه وان اسنفاده گردد. سیم ظرف شویی می تواند سطح آن را ناصاف کند و نظافت آن را برای دفعات بعدی دشوارتر کند. پیشنهاد می گردد برای شست و شوی وان های پلی اتیلن از شوینده های معمولی استفاده کنید یکی از بهترین گزینه ها برای شست و شوی وان حمام پلی اتیلن به کار گیری محلول سرکه است. پس از شست و شوی اولیه داخل وان را با سرکه سفید آغشته کنید. پس از مدتی آن را آبکشی کنید . در صورت لزوم استفاده از مواد جرم گیر خانگی برای شستشوی سریع این وان های پلی اتیلنی بلامانع است.

نکته مهم : در همه انواع وان حمام باید قبل از استفاده نسبت به شستن آن اقدام فرمایید. این کار به کمک صابون مایع و یک تکه پارچه تمیز یا اسفنج در کمتر از پنج دقیقه امکانپذیر است. کوتاهی در این مساله می تواند منجر به ناراحتی های پوستی شود.

   ” این وانها مانند وانهای کلاسیک و  سرامیکی گرانقیمت  موجود در بازار دارای سطح صیقلی نیستند و درخشندگی آنها مانند تشتهای بزرگ پلاستیکی است.  “

وان حمام پلی اتیلن
وان حمام پلی اتیلن

نکات لازم پیش از خرید وان حمام پلی اتیلن

اگر قصد خرید وان حمام پلی اتیلن دارید پیشنهاد می شود قبل از اقدام به خرید سوالات زیر را بررسی نمایید:

1- به چه شکلی از وان قصد استفاده دارید؟

پاسخ به این سوال از این جهت حائز اهمیت است که به شما اجازه تصمیم گیری در مورد ابعاد و شکل هندسی وان را می دهد. صرف نظر از میزان فضای آزاد در دسترس شما باید بسنجید که هدف شما از خرید وان حمام پلی اتیلن چیست. اگر شما می خواهید وانی صرفا جهت انجام امور شست و شوی روزمره و پاکیزگی داشته باشید یک وان کوچک گزینه بهتری خواهد بود. چرا که سریع تر پر شده و شست و شوی آن نیز سریع تر خواهد بود. اما اگر قصد شما از نصب وان در حمام توانایی بهره گیری از ماساژ درمانی و یا آب درمانی است توصیه می شود سراغ وان بزرگ بروید

2- چه مقدار فضای آزاد برای نصب وان دارید؟

شما نیاز دارید اطلاعات دقیقی در رابطه با ابعاد حمام و میزان فضای آزادی که بعد از نصب یک وان خواهید داشت بدست آورید. حتما نکاتی مانند داشتن فضای کافی برای باز و بسته شدن درب حمام و … را بسنجید . وانهای حمام مخزن آب دات کام به دلیل وزن سبک ، به راحتی قابل حمل و جابجایی به داخل انباری آپارتمان در مواقع عدم نیاز می باشند.

 

منابع:

https://www.healthandfitnesstravel.com/blog/why-is-hydrotherapy-good-for-you

https://www.stylecraze.com/articles/amazing-benefits-of-water-therapy-to-get-glowing-skin/

https://www.healthline.com/health/4-best-vitamins-for-skin

https://dreammakerspas.com/hdpe-hot-tubs-material-matters/

https://www.thespruce.com/bathtub-styles-explained-4126323

https://www.homedit.com/different-types-of-bathtubs/

وان حمام پلاستیکی   این وان بدون نیاز به عملیات پرهزینه بنایی قابل استفاده می باشد. به جای تعبیه کف شور در کف وان برای تخلیه آب می توان در وجه کناری فیتینگ برنجی و درپوش نصب کرد. به دلیل سبک بودن وان ، اندک آب باقی مانده به راحتی با کج کردن وان در فضای کف حمام خالی می شود.

 

پرسش های متداول

آب درمانی در سلامت فیزیولوژیک بدن چه تاثیراتی دارد؟

آب گرم با دمای مناسب می تواند به شما در حفظ سلامت کمک کند و آب این تاثیر را به کمک فعالیت ها و مکانیسم هایی که در بدن تحریک می کند انجام می دهد. در مقاله می توانید با تاثیر و مزایای آب گرم بر حفظ سلامت بدن آشنا شوید.

مزایایی آّب درمانی در حفظ سلامتی چه می باشد؟

به طور کلی آب درمانی زمانی که با هدف رفع خستگی انجام شود تاثیراتی را بر فیزیولوژی بدن خواهد داشت: افزایش توان و ظرفیت قلب برای خون رسانی _ افزایش دمای بدن _ افزایش سوخت و ساز یا متابولیسم _  افزایش ضربان قلب (مزایا و نحوه عمل آب درمانی در درمان صدمات 1- درمان کوفتگی ها 2- بازگشت به روند عادی پس از جراحت)

آب درمانی در زیبایی چه مزایا و تاثیراتی دارد؟

یکی دیگر از مزایا و تاثیرات فوق العاده آب درمانی، تاثیر شگفت انگیزی است که در جوان سازی و زیبا سازی پوست اعمال می کند. آب درمانی در تمیز کردن و خارج کردن آلودگی ها از لایه های خارجی پوست، هم چنین بهبود زخم ها، خراش ها و جای بخیه نقش قابل توجهی دارد. به خصوص اگر از مواد معدنی و ویتامینی مناسب برای حفظ طروات و جوان سازی پوست استفاده کنید تاثیرات بهتری نیز مشاهده خواهید کرد.

آب درمانی با نمک دریا چه مزیتی دارد؟

تسکین دردهای عضلانی _ بهبود دردهای مفصلی _ لایه برداری از سطح پوست و کمک به از بین رفتن سلول های مرده و ایجاد سلول های جدید _ جوان سازی و درخشان سازی پوست _ کمک به نرمی پوست _ کمک به حفظ رطوبت پوست _ رفع بوی بد بدن

ویژگی های وان حمام پلی اتیلن چیست؟

1- کم وزن و مستحکم و متنوع 2- ساختار و جنس لطیف آن ها 3- سبک بودن وزن 4- نصب و راه اندازی آسان 5- مقاومت بالا 6- عدم هدایت گرمایی 7- مقاومت در برابر اشعه فرابنفش 8- مقاومت در برابر خوردگی 9- تنوع در ابعاد وان حمام 10_ قیمت کمتر 11_ حمل و تحویل سریع 12_ گارانتی و ضمانت نامه محصول 13_ استانداردهای بهداشتی

 
Summary
Review Date
Reviewed Item
آب درمانی؛ مزایا، تاثیر و نحوه انجام در وان حمام پلی اتیلن
Author Rating
51star1star1star1star1star

3 thoughts on “وان حمام پلی اتیلن – آب درمانی؛ مزایا، تاثیر و نحوه انجام در وان حمام کوچک

 1. مهدی میگوید:

  عزیزان . من یه وان کوچیکشو قبلا خریدم آیا امکان معاوضه با بزرگترش هست ؟

 2. هامون میگوید:

  باور نمیکردم توی این وان وزنم انقدر کم بشه که روی آب تقریبا شناور بشم . حس و حال استخر خونگی رو به آدم میده . عالی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *