بروزرسانی:شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰

مخزن آب پلی اتیلن چند لایه تهیه کنم؟ منبع یا تانکر آب ۳، ۴ یا ۵ لایه

مخزن آب پلی اتیلن تک لایه یا چند لایه

  فرق مخزن آب تک لایه و سه لایه پلی اتیلن در چیست؟ آیا منبع یا تانکر آب تک لایه پلاستیکی بهتر است یا تانکر سه لایه؟ آیا مخزن آب ۴ لایه و ۵ لایه مناسب است؟ برای اطلاع از پاسخ پرسش هایی از این دست پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید.

  مخزن آب پلی اتیلن سه لایه یا تک لایه؟ کدام یک انتخاب بهتری است؟

مخازن پلی اتیلن در ابتدا به صورت بی رنگ و تک لایه تولید می شدند. به علت نیمه شفاف بودن مخازن بی رنگ یا تک لایه، نور از جداره مخزن عبور می کرد و امکان رشد جلبک در لایه داخلی یا داخل مخزن یا منبع آب را فراهم می ساخت. این جلبک ها پس از خزان و مرگ غذای باکتری های بی هوازی را فرهم می کردند که از بدن آنها تغذیه می کردند. این فعالیت بیولوژیک موجب می گردید آب در مخزن پلی اتیلن بی رنگ یا تاک لایه در حضور نور آفتاب دچار تغییر در بو و طعم گردد. این جلبک های مرده حین تجزیه به وسیله باکتری ها، بوی بدی را در آب متصاعد می ساختند و بو و طعمی نا مطبوع به آب می داد. برای حل این مشکل مخازن ابتدا به صورت دو لایه ( مخازنی که بیشتر به رنگ آبی تولید می شدند) و سپس به صورت سه لایه ( مخازن سفید رنگ ) تولید شدند.

در این مخازن لایه میانی مشکی رنگ مانع از عبور نور خورشید به داخل مخزن می شود. به این ترتیب جلبکها بدون حضور نور خورشید شانسی برای رشد و تکثیر پیدا نمی کنند. با همین روش شرکت پلاستونیک حسب نیاز مشتریان گرامی اقدام به تولید مخازن دو لایه رنگی ، سه لایه سفید و رنگی ، چهار لایه ، فوم دار ، پنج لایه و … می نماید.

تفاوت مخزن پلی اتیلن سه لایه با تک لایه

مخازن پلی اتیلن سه لایه پلاستونیک

   مخازن پلی اتیلن سه لایه شرکت پلاستونیک کاملا ضد جلبک هستند و برای تمام شایط آب و هوایی طراحی و تولید می شوند. در مناطق بسیار گرمسیر و سردسیر به جای عایق پیچ ساختن مخزن می توانید از مخازن چهارلایه فوم دار پلاسنونیک استفاده کنید. لازم به ذکر است که مخازن پلی اتیلنی سه لایه شرکت پلاستونیک در تمام شرایط آب و هوایی ایران قابل استفاده می باشند و کاملا ضد جلبک و آنتی باکتریال هستند. به همین دلیل بهترین انتخاب برای ذخیره آب شرب، مخزن آب سه لایه است.

تفاوت مخزن پلی اتیلن تک لایه با سه لایه
مخزن سمت راست به صورت سه لایه و سمت چپ تک لایه می باشد. همانطور که مشاهده می کنید مایع درون مخزن تک لایه به دلیل نمیه شفاف بودن بدنه، از بیرون آن قابل مشاهده است.

مشخصات لایه های مخازن پلی اتیلن سه لایه:

لایه اول ( لایه خارجی / سفید ):
مقاوم در برابر تمام عوامل جوی، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و به رنگ سفید که باعث کاهش تولید حرارت از نور جدب شده از خورشید و حفظ دمای آب برای مدت طولانی می گردد.
(رنگ و ضخامت این لایه با توجه به نیاز و سلیقه مشتری قابل تغییر است )

لایه دوم (لایه میانی/ مشکی):
این لایه مانع عبور نور به داخل مخزن شده و نقش فیلتر نوری را ایفا نموده و همچنین باعث استحکام ساختاری مخزن می گردد. وظیفه اصلی این لایه جلوگیری کامل از نفوذ نور خورشید به داخل مخزن است.

لایه سوم ( لایه داخلی/سفید ):
این لایه در ارتباط مستقیم با آب و یا مواد دیگر داخل مخزن است. این لایه هیچگونه تاثیری بر روی کیفیت مواد و یا آب شرب درون مخزن نمی گذارد. لازم به ذکر است که تمامی این لایه ها به صورت food grade تولید می شوند و هم ماده اولیه و محصول تولید شده مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند. همچنین کلیه محصولات ما نشان سیب سلامت و علامت استاندارد را نیز دارا می باشند.

آزمایش میزان نور ورودی به داخل مخازن پلی اتیلن سه لایه پلاستونیک (مخازن ضد جلبک)

در صورتی که ویدیو با کیفیت پایینی برای شما نمایش داده می شود می توانید از قسمت تنظیمات ویدیو کیفیت آنرا افزایش داده و مجدداً مشاهده نمایید.

منبع یا تانکر آب ۳، ۴ یا ۵ لایه؟

همانطور که عنوان شد برای ذخیره آب مخزن آب ۳ لایه مناسب است. اما اگر در بازار فروش مخازن پلی اتیلنی سری بزنید با مخازن آب پلی اتیلن چهار لایه و حتی پنج لایه نیز مواجه خواهید شد. مخازن چهار لایه که توسط شرکت پلاستونیک نیز تولید می شوند در داخلی ترین لایه آن از یک لایه آنتی باکتریال استفاده شده است. این لایه باعث می شود خاصیت آنتی باکتریالی این مخازن بهبود پیدا کند ولی با این حال بازهم مخازن سه لایه برای ذخیره آب شرب کفایت می کنند و نیازی به استفاده از مخازن ۴ لایه نمی باشد. مخزن آب ۵ لایه نیز در بازار است و دارای ۲ لایه مشکی رنگ می باشد. سوال بزرگ این است که وجود ۲ لایه مشکی رنگ چه فایده ای دارد! اگر می خواهید پول بیشتری بابت خرید مخزن آب چند لایه پرداخت کنید بدون اینکه مزیتی داشته باشد می توانید مخازن آب پلی اتیلن ۵ لایه نیز استفاده نمایید!

پرسش های متداول

مخزن آب پلی اتیلن سه لایه بهتر است یا تک لایه در چیست؟ کدام یک انتخاب بهتری است؟

به علت نیمه شفاف بودن مخازن بی رنگ یا تک لایه، نور از جداره مخزن عبور می کند و امکان رشد جلبک در لایه داخلی یا داخل مخزن پر از آب را فراهم می سازد. این جلبک ها پس از خزان و مرگ غذای باکتری های بی هوازی را فراهم می کنند که از بدن آنها تغذیه می کرده. این فعالیت بیولوژیک موجب می گردید آب در مخزن پلی اتیلن بی رنگ یا تک لایه در حضور نور آفتاب دچار تغییر در بو و طعم گردد ... ( ادامه در مقاله)

آیا مخزن سه لایه استحکام بیشتری نسبت به مخزن تک لایه دارد؟

معمولاً ضخامت مخازن تک لایه و سه لایه یکسان است. فقط مخزن سه لایه مانع عبور نور به داخل مخزن می شود.

لایه های مخازن پلی اتیلن چه مشخصاتی دارد؟

لایه اول ( لایه خارجی / سفید ): مقاوم در برابر تمام عوامل جوی، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و به رنگ سفید ... لایه دوم (لایه میانی/ مشکی): این لایه مانع عبور نور به داخل مخزن شده و نقش فیلتر نوری را ایفا نموده و همچنین باعث استحکام ساختاری مخزن می گردد. لایه سوم ( لایه داخلی/سفید ): این لایه در ارتباط مستقیم با آب و یا مواد دیگر داخل مخزن است. این لایه هیچگونه تاثیری بر روی کیفیت مواد و یا آب شرب درون مخزن نمی گذارد ... ( ادامه در مقاله

 

موضوعات مرتبط :

دیدگاه ها در رابطه با “مخزن آب پلی اتیلن چند لایه تهیه کنم؟ منبع یا تانکر آب ۳، ۴ یا ۵ لایه

 1. فريد میگوید:

  سلام براي ساختمان سه طبقه با ساكنين كم مخزن زيرپله اي چندليتري و چند لايه باشه بهتره؟ لطفا قيمت و اينكه شما نصب ميكنيد يا نه بفرماييد.

  • محمدرضا میگوید:

   سلام. حجم استاندارد به ازای هر واحد ۲۵۰ لیتر است. اگر محل نصب مخزن در برابر نور قرار گرفته باشد چه نور لامپ و چه نور خورشید بهتر است مخزن سه لایه که مقاوم در برابر نور خورشید است انتخاب شود. در صورت ورود نور به داخل مخزن جلبک رشد خواهد کرد و شرایط برای رشد باکتری ها نیز بیشتر می شود. برای مشاهده قیمت بروز مخازن زیرپله ای به صفحه فروشگاه و سپس دسته بندی مخازن زیرپله ای مراجعه بفرمایید. در حال حاضر نصاب نداریم ولی میتونیم اتصالات مورد نیاز رو تو انبار نصب کنیم.

 2. حمید میگوید:

  با سلام . برای استقرار یک منبع اب پلی اتیلین ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ لیتری که باید حدود ۱تا ۱٫۵ متر ارتفاع از زمین داشته باشد باید بتن مسلح ریخته بشه زیرش یا بتن معمولی کفایت می کند؟ با تشکر

 3. یوسف میگوید:

  سلام مخزن اب میخواستم واسه یه ساختما یک طبقه اول چند لیتری مناسبه و دوم اینکه اصفهان کجا میشه مخزن شما راتهیه کرد

  • مدیر میگوید:

   سلام. برای یک واحد ۲۰۰ تا ۲۵۰ لیتر حجم ذخیره آب مورد نیاز است. شماره تماستون رو برای ما بفرستید تو سیستم ثبت کنیم تا از نمایندگی اصفهان با شما تماس بگیرن

 4. مجید میگوید:

  سلام
  من برای دامداری خود نیاز به مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری عمودی دارم. قیمت ۴ لایه و ۵ لایه میخواستم.

  • مدیر میگوید:

   سلام. لطفاً شماره تماس خودتون رو برای ما اعلام بفرمایید تا قیمت و زمان تحویلشو خدمتتون اعلام کنیم

 5. اسماعیلی میگوید:

  سلام.من منبعی برای ذخیره آب درشهرستان میخوام.امانمیدونم‌ منبع فلزی بهتره یاپلی اتیلن.وچون این آب روبرای نوشیدن میخوام برام نمیدونم کدوم سلامت وکیفیت بهترآب روتامین میکنه.درضمن قیمت منبع ۲۰۰۰لیتری روهم میخواستم بدونم؟

  • مدیر میگوید:

   سلام برای آب شرب جنس مخزن باید فودگرید باشد. مثل مخزن استیل ضد زنگ و یا مخزن پلی اتیلن که از پلی اتیلن فودگرید تولید شده است. برای دیدن قیمت لطفا به صفحه ابعاد و قیمتها بروید

 6. حسین میگوید:

  مخزن هشت هزار لیتری میخواستم بگیرم واسه آبیاری باغ. چند لایه باشه بهتره و قیمت آن چقدر هست

  • مدیر میگوید:

   سلام. متاسفانه تولید مخزن پشت نیسانی در شرکت پلاستونیک متوقف شده است و در حال حاضر موجود نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گفتگوی آنلاین مخزن آب دات کام