بروزرسانی:چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰

مخزن پلی اتیلن سنگین پلاستونیک

مخزن پلی اتیلن سنگین پلاستونیک

   مخزن پلی اتیلن سنگین به مخزنی می گوییم که در تولید آن از پلی اتیلن بیشتری از حد استاندارد استفاده شده است. اکثرا مخازن بصورت پیش فرض برای نگهداری آب تولید می شوند. حال اگر چگالی ماده ای مانند اسید سولفوریک غلیظ نزدیک به دو برابر آب باشد نیاز است تا مخزن پلی اتیلن دیواره های ضخیمتری داشته باشد و با وزن بیشتری تولید شود.  عموماً این مخازن به عنوان مخزن ذخیره اسید مورد استفاده قرار می گیرند.

   اما صرف سنگین بودن و ضخیم بودن دیواره مخازن خصوصا در انواع رنگی و چند لایه به معنای مقاومت بیشتر دیواره های مخزن نیست. در درجه نخست باید از پلی اتیلن نو و غیر بازیافتی در تولید مخزن استفاده گردد. شرکتهایی که از مواد بازیافتی استفاده می کنند ناچارا باید مخازن را کمی سنگین تر تولید کنند

   تا بتوانند استحکام حداقلی را داشته باشد. پس اگر مخازن پلی اتیلن سنگین اگر با مواد نو تولید شده باشند می توانند استحکام بیشتری داشته باشند. اگر مایع چگال به کمک همزن داخل مخزن گردش می کند مانند ماده اولیه لعاب در سرامیک سازی ها ، حتمی از ساپورت استفاده کنید و دور مخزن را به کمک ورق فلزی بپوشانید. به این ترتیب نیروی گریز از مرکز ایجاد شده موقع چرخش مایع چگال توسط دیواره فلزی بیرونی مخزن ، خنثی می شود و اجازه نمی دهید تا این فشار موجب تغییر شکل و کش آمدن دیواره مخزن شود. زیرا این تنشها در نهایت موجب پارگی دیواره مخزن پلی اتیلن خواهد شد.

مزیت مخازن یکپارچه نسبت به مخازن اکستروژن چیست ؟

پاسخ :مخازن اکستروژن به دلیل عدم تولید یکپارچه ، احتمال شکستن و نشت از درز جوشکاری آنها وجود دارد ولی در مخازن تولید شده به روش روتیشنال مولدینگ این مشکل وجود ندارد .

آیا می توانم در مخازن سنگین و سوپریور پلاستونیک انواع اسید و مواد شیمیایی چگال را نگهداری کنم؟

پاسخ: بله فقط موقع سفارش چگالی مایع و سیال مورد نظر را به کارشناسان ما اطلاع دهید.

آیا مخازن سنگین پلی اتیلن تحمل دمای بیشتری دارند؟

پاسخ :مخازن پلی اتیلن بهتر است در دمای کمتر از ۶۰ درجه سانتیگراد استفاده شوند . دماهای بیشتر موجب نرم شدن بیش از حد دیواره شده و کم کم مقاومت مکانیکی کاهش می یابد و می تواند موجب تغییر شکل مخزن گردد.

موضوعات مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

گفتگوی آنلاین مخزن آب دات کام