مخزن آب دات کام را در اینستاگرام

در این صفحه آخرین پست های اینستاگرام مخزن آب دات کام را مشاهده می نمایید. برای مشاهده صفحه مخزن آب دات کام در اینستاگرام می توانید آیدی makhzanab را جستجو نمایید و یا اینجا را کلیک نمایید.

ادامه مطلب از پست قبلی ....در زمان قدیم از کالاهای پر مصرف و پرطرفدار لاکچری که بین اشراف خواهان داشت، لباسهای فاخر و زربفت و ابریشمین بود. پیامبر اسلام برای مردان استفاده از برخی از این قبیل کالاها را حرام اعلام کردند. این امر باعث می شد تقاضا برای آنها عملا از بین برود. کسب درآمد از نواختن موسیقی و مجسمه سازی و نقاشی و صورتگری هم حرام اعلام شد. معمولا این خدمات گران در آن زمان فقط مشمول حال ثروتمندان بود و آنها عملا با تبدیل کردن بخشی از نیروی کار مولد مواد غذایی به مصرف کنندگانی صرف و نتیجتا گران تر کردن مواد غذایی، عملا به فقر و گرسنگی دامن می زدند. مخصوصا موسیقی که در نبود ضبط صوت همیشه باید زنده اجرا می شد و نسبت به بقیه شغلهای لاکچری نیروی کار چند ده برابری را به خود مشغول می ساخت . این اصلاحات فقط به اینجا ختم نشد حتی تلاش می شد شغلهای خدماتی غیر ضروری دیگر هم تا جای ممکن از سکه بیفتد تا نیروی کار بیشتری مشغول کشاورزی و تولید غذا گردند. مثلا تشویق به داشتن ریش در مردان و نتیجتا کمتر مراجعه کردن به آرایشگاه های آن زمان می توانست با کم کردن شاغلین این حوزه آنها را تشویق به اشتغال در حوزه های مولد مواد غذایی کند یا با مکروه کردن کسب در آمد در شغلهایی مانند طلافروشی ، قصابی ، کفن و دفن و .... عملا باز هم نیروی کار بیشتری آن شغلها را ترک می کرد تا جمع همه این اقدامات به تولید مواد غذایی بیشتری منجر شود تا کودکان کمتری بمیرند و مردم سالمتر بمانند و جامعه در مسیر رشد بالندگی بیافتد. از طرف دیگر ثواب دانستن کشاورزی و تولید مواد غذایی و ترویج آنها توسط اولیای دین همه و همه منجر به هر چه کمرنگتر شدن فقر و گرسنگی در جامعه آن زمان گشت. مدنیت هم وقتی رخ می نماید که جمعیت کافی و با کیفیت در صلح و صفا کنار هم زندگی کنند و ....‌ 
 در نبود تمهیدات فوق عملا جوامع زیر فشار کمبود نیروی کار ، اگر توان هجوم و تجاوز داشتند، برای به بردگی گرفتن مردمان دیگر سرزمینها اقدام می کردند و برای توجیه این کار زشت قصه ها می بافتند. در جاهایی که باران تکلیف مشخصی داشت مانند اروپا بکارگیری پرشمار بردگان در مزارع جواب می داد. ولی در سرزمینهایی مانند ایران چون بعضی سالها باران یا آبی در کار نبود، داشتن نیروی کار زیاد به صورت برده در مزارع عملا مقرون به صرفه نبود. چون در سالهای کم باران هزینه اش بیشتر از منفعتش می گشت. 
 مدرنیته و بکارگیری ماشین آلات کشاورزی مخصوصا در صد سال گذشته چهره زندگی را آنچنان تغییر داده که ما را کاملا با گذشته و ضروریات آن زمان بیگانه ساخته است.
ادامه مطلب از پست قبلی ....در زمان قدیم از کالاهای پر مصرف و پرطرفدار لاکچری که بین اشراف خواهان داشت، لباسهای فاخر و زربفت و ابریشمین بود. پیامبر اسلام برای مردان استفاده از برخی از این قبیل کالاها را حرام اعلام کردند. این امر باعث می شد تقاضا برای آنها عملا از بین برود. کسب درآمد از نواختن موسیقی و مجسمه سازی و نقاشی و صورتگری هم حرام اعلام شد. معمولا این خدمات گران در آن زمان فقط مشمول حال ثروتمندان بود و آنها عملا با تبدیل کردن بخشی از نیروی کار مولد مواد غذایی به مصرف کنندگانی صرف و نتیجتا گران تر کردن مواد غذایی، عملا به فقر و گرسنگی دامن می زدند. مخصوصا موسیقی که در نبود ضبط صوت همیشه باید زنده اجرا می شد و نسبت به بقیه شغلهای لاکچری نیروی کار چند ده برابری را به خود مشغول می ساخت . این اصلاحات فقط به اینجا ختم نشد حتی تلاش می شد شغلهای خدماتی غیر ضروری دیگر هم تا جای ممکن از سکه بیفتد تا نیروی کار بیشتری مشغول کشاورزی و تولید غذا گردند. مثلا تشویق به داشتن ریش در مردان و نتیجتا کمتر مراجعه کردن به آرایشگاه های آن زمان می توانست با کم کردن شاغلین این حوزه آنها را تشویق به اشتغال در حوزه های مولد مواد غذایی کند یا با مکروه کردن کسب در آمد در شغلهایی مانند طلافروشی ، قصابی ، کفن و دفن و .... عملا باز هم نیروی کار بیشتری آن شغلها را ترک می کرد تا جمع همه این اقدامات به تولید مواد غذایی بیشتری منجر شود تا کودکان کمتری بمیرند و مردم سالمتر بمانند و جامعه در مسیر رشد بالندگی بیافتد. از طرف دیگر ثواب دانستن کشاورزی و تولید مواد غذایی و ترویج آنها توسط اولیای دین همه و همه منجر به هر چه کمرنگتر شدن فقر و گرسنگی در جامعه آن زمان گشت. مدنیت هم وقتی رخ می نماید که جمعیت کافی و با کیفیت در صلح و صفا کنار هم زندگی کنند و ....‌ در نبود تمهیدات فوق عملا جوامع زیر فشار کمبود نیروی کار ، اگر توان هجوم و تجاوز داشتند، برای به بردگی گرفتن مردمان دیگر سرزمینها اقدام می کردند و برای توجیه این کار زشت قصه ها می بافتند. در جاهایی که باران تکلیف مشخصی داشت مانند اروپا بکارگیری پرشمار بردگان در مزارع جواب می داد. ولی در سرزمینهایی مانند ایران چون بعضی سالها باران یا آبی در کار نبود، داشتن نیروی کار زیاد به صورت برده در مزارع عملا مقرون به صرفه نبود. چون در سالهای کم باران هزینه اش بیشتر از منفعتش می گشت. مدرنیته و بکارگیری ماشین آلات کشاورزی مخصوصا در صد سال گذشته چهره زندگی را آنچنان تغییر داده که ما را کاملا با گذشته و ضروریات آن زمان بیگانه ساخته است.
اگر از مزارع امروز ناگهان امکاناتی مانند تراکتور و .... حذف شوند. عملا به خاطر کمبود نیروی کار بخش وسیعی از آنها رها می شود و مواد غذایی بسیارگران خواهد شد. چون کاری که با ریختن نیم لیتر گازوییل در تراکتور و در چند دقیقه انجام می شود را باید با سه روز کار توسط یک نیروی انسانی جبران ساخت. در قدیم هر نیروی انسانی فعال در مزرعه نهایتا یک و نیم برابر نیاز خود وخانواده اش و یا با به کارگیری نیروی حیوانات دو تا حداکثر سه برابر مصرف خود غذای اضافی تولید می کرد. در این شرایط در جوامع یک جا نشین کشاورز ، عمده نیروی کار می بایست مشغول کشاورزی باشند تا غذای کافی تولید شود. هر عاملی مانند همه گیری بیماری ، جنگ ، رواج شغلهای غیر ضروری و رواج تولید کالاها و خدمات لاکچری که سبب می شدند نیروی کار کمتری روانه مزارع گردد و عملا نیروی کار را به جای تولید محصولات کشاورزی و دامی مشغول کارهای غیر ضرور می کرد مانند ضربه مهلکی به سلامت و رشد جامعه عمل می کرد. زیرا کاهش نفر به نفر نیروی کار در مزارع باعث کمتر شدن تولید مواد غذایی و نتیجتا گرانتر شدن مواد غذایی و فقر و گرسنگی می گشت. کودکان هم یا بر اثر سوء تغذیه و ضعف و بیماری می مردند یا اگر به سن بلوغ می رسیدند مانند انبوه مردم آن زمان آثار سو تغذیه در آنها هویدا بود. این جمعیت آسیب دیده از فقر و گرسنگی، هم ازنظر قوای فکری و هم جسمی کم توان تر از یک انسان طبیعی بودند و جامعه ضعیف و آسیب پذیرتر می شد. به خاطر همین توضیحات بالا یکی از مهمترین و فوری ترین اولویتها برای اصلاح جامعه هدایت حداکثری نیروی کار به سمت کشاورزی و دامپروری و تولید مواد غذایی بود. 
مثلا در ابتدای شکل گیری تمدن اسلامی با حرام کردن کسب در آمد از شغلهای غیر ضروری و لاکچری کمک شایانی به تولید مواد غذایی شد. کاهش نیروی کار در بخشهای با اولویت پایین به نفع توسعه زراعت و یا حرام کردن کالاهای غیر ضروری مانند زیور آلات برای مردان و با تمهیداتی از این قبیل ، توانستند با متمرکز ساختن بیشتر نیروی فعال کار مردم در مزارع و مراتع با هدف تولید غذای کافی، عملی راهگشا و نجاتبخش برای کم کردن فقر و گرسنگی انجام دهند. زیرا نیروی کاری که این شغلهای غیر ضرور به خود مشغول کرده بود را آزاد می ساختند و به سمت شغلهای مولد کالاهای ضروری هدایت می کردند. خلاصه در شرایطی که کودکان و مردم داشتند بر اثر گرسنگی و گران بودن محصولات کشاورزی تلف می شدند نمی توان توقع داشت غیر از رونق بیشتر تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی به چیز دیگری اولویت بخشید. لطفا ادامه مطلب را در پست بعدی بخوانید.
اگر از مزارع امروز ناگهان امکاناتی مانند تراکتور و .... حذف شوند. عملا به خاطر کمبود نیروی کار بخش وسیعی از آنها رها می شود و مواد غذایی بسیارگران خواهد شد. چون کاری که با ریختن نیم لیتر گازوییل در تراکتور و در چند دقیقه انجام می شود را باید با سه روز کار توسط یک نیروی انسانی جبران ساخت. در قدیم هر نیروی انسانی فعال در مزرعه نهایتا یک و نیم برابر نیاز خود وخانواده اش و یا با به کارگیری نیروی حیوانات دو تا حداکثر سه برابر مصرف خود غذای اضافی تولید می کرد. در این شرایط در جوامع یک جا نشین کشاورز ، عمده نیروی کار می بایست مشغول کشاورزی باشند تا غذای کافی تولید شود. هر عاملی مانند همه گیری بیماری ، جنگ ، رواج شغلهای غیر ضروری و رواج تولید کالاها و خدمات لاکچری که سبب می شدند نیروی کار کمتری روانه مزارع گردد و عملا نیروی کار را به جای تولید محصولات کشاورزی و دامی مشغول کارهای غیر ضرور می کرد مانند ضربه مهلکی به سلامت و رشد جامعه عمل می کرد. زیرا کاهش نفر به نفر نیروی کار در مزارع باعث کمتر شدن تولید مواد غذایی و نتیجتا گرانتر شدن مواد غذایی و فقر و گرسنگی می گشت. کودکان هم یا بر اثر سوء تغذیه و ضعف و بیماری می مردند یا اگر به سن بلوغ می رسیدند مانند انبوه مردم آن زمان آثار سو تغذیه در آنها هویدا بود. این جمعیت آسیب دیده از فقر و گرسنگی، هم ازنظر قوای فکری و هم جسمی کم توان تر از یک انسان طبیعی بودند و جامعه ضعیف و آسیب پذیرتر می شد. به خاطر همین توضیحات بالا یکی از مهمترین و فوری ترین اولویتها برای اصلاح جامعه هدایت حداکثری نیروی کار به سمت کشاورزی و دامپروری و تولید مواد غذایی بود. مثلا در ابتدای شکل گیری تمدن اسلامی با حرام کردن کسب در آمد از شغلهای غیر ضروری و لاکچری کمک شایانی به تولید مواد غذایی شد. کاهش نیروی کار در بخشهای با اولویت پایین به نفع توسعه زراعت و یا حرام کردن کالاهای غیر ضروری مانند زیور آلات برای مردان و با تمهیداتی از این قبیل ، توانستند با متمرکز ساختن بیشتر نیروی فعال کار مردم در مزارع و مراتع با هدف تولید غذای کافی، عملی راهگشا و نجاتبخش برای کم کردن فقر و گرسنگی انجام دهند. زیرا نیروی کاری که این شغلهای غیر ضرور به خود مشغول کرده بود را آزاد می ساختند و به سمت شغلهای مولد کالاهای ضروری هدایت می کردند. خلاصه در شرایطی که کودکان و مردم داشتند بر اثر گرسنگی و گران بودن محصولات کشاورزی تلف می شدند نمی توان توقع داشت غیر از رونق بیشتر تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی به چیز دیگری اولویت بخشید. لطفا ادامه مطلب را در پست بعدی بخوانید.
مهندس کیست و چه کاری انجام می دهد؟
معنای لغوی مهندس یعنی کسی که هندسه می داند و یاد می دهد یا با نگاه هندسی عمل می کند. امروزه مفهومی که روی این واژه در جامعه فارسی زبانان ، قرارداد شده کمی متفاوت است. مهندس به کسی می گویند که با نگاه کمّی و عددی می تواند به ایده ها کمک کند تا پیاده سازی و اجرا شوند. هر چه نگاه کمّی و عددی یک مهندس به پدیده ها دقیقتر باشد تواناتر خواهد بود. مثلا طراحی و احداث خانه ای مطابق رویاهای شما می تواند توسط جمعی از این افراد با تخصصهای مختلف محقق شود. آنها طرحی که کیفیتی مطابق رویای شما داشته باشد را به نقشه ای با مقادیر دقیق عددی تبدیل می کنند و با پیاده سازی دقیق نقشه ، رویای مهندسی شده شما را می سازند. مهندسین ما نیز مانند دیگر فعالین محترم صنعت قالبگیری دورانی، سعی می کنند محصولات مورد نیاز شما عزیزان را به صورتی چشم نوازتر ، بادوام تر و مقرون به صرفه تر از قبل تولید کنند. ما از طرف خودمان و شما به جامعه مهندسین این روز را تبریک می گوییم.
#مخزن_آب_دات_کام
#پلاستونیک
#plastonic_technical_solutions
#makhzanab @makhzanab @plastonic_technical_solutions #engineer
 #روز_مهندس
#ابوریحان_بیرونی
مهندس کیست و چه کاری انجام می دهد؟ معنای لغوی مهندس یعنی کسی که هندسه می داند و یاد می دهد یا با نگاه هندسی عمل می کند. امروزه مفهومی که روی این واژه در جامعه فارسی زبانان ، قرارداد شده کمی متفاوت است. مهندس به کسی می گویند که با نگاه کمّی و عددی می تواند به ایده ها کمک کند تا پیاده سازی و اجرا شوند. هر چه نگاه کمّی و عددی یک مهندس به پدیده ها دقیقتر باشد تواناتر خواهد بود. مثلا طراحی و احداث خانه ای مطابق رویاهای شما می تواند توسط جمعی از این افراد با تخصصهای مختلف محقق شود. آنها طرحی که کیفیتی مطابق رویای شما داشته باشد را به نقشه ای با مقادیر دقیق عددی تبدیل می کنند و با پیاده سازی دقیق نقشه ، رویای مهندسی شده شما را می سازند. مهندسین ما نیز مانند دیگر فعالین محترم صنعت قالبگیری دورانی، سعی می کنند محصولات مورد نیاز شما عزیزان را به صورتی چشم نوازتر ، بادوام تر و مقرون به صرفه تر از قبل تولید کنند. ما از طرف خودمان و شما به جامعه مهندسین این روز را تبریک می گوییم. #مخزن_آب_دات_کام #پلاستونیک #plastonic_technical_solutions #makhzanab @makhzanab @plastonic_technical_solutions #engineer #روز_مهندس #ابوریحان_بیرونی
تکرار بی شمار چرخه تولد تا مرگ چگونه حیات را تا این حد پیچیده ساخته است؟ 
 تک سلولی هایی مانند باکتری های اولیه معمولا زندگی شان به مرگ ختم نمی شد. اگر عوامل محیطی آنها را نمی کشت، آنها نمی مردند و برای همیشه به نوعی زنده می مانند. این رویه هنوز هم در باکتری های اولیه وجود دارد. آنها یا در حال تکثیرند یا تبدیل به هاگ و اسپور می شوند تا شرایط مجددا مساعد شود. آنها هزاران هزار سال منتظر فرصتهای جدید می مانند . اما صدها میلیون سال قبل ، عده ای از تک سلولی ها حین تکثیر از هم جدا نشدند و مطابق ژنهایی که با استفاده از ویروسها در آنها کاشته شده بود حین تکثیر، سازماندهی پیدا کردند و پیچیده شدند. این پرسلولی های سازماندهی شده اولیه با ورود داوطلبانه به چرخه ای که منجر به مرگ می شد راه پیچیده تر شدن در طی نسلها را گشودند. آنها برای بقا همیشه در پی قلمرو بیشتر و بزرگتر بودند، از دریاها و برکه ها خارج شدند. خشکی ها را اشغال کردند و هر چه بیشتر حیات را توسعه دادند. این تمایل سیری ناپذیر امروز نیز دارد پای آنها را به بیرون از کره زمین باز می کند. اما این دسته از سلولها چطور این همه پیچیده شدند؟ رویه معمول تک سلولی ها و استراتژی اولیه شان تکثیر و بیشتر شدن بود‌. این تکثیر در نهایت موجب تنگ شدن جا برای همه می شد. آنها ناچارا به خواب رفته و به هاگ و اسپور تبدیل می شدند. ولی سلولهایی هوشمندتر که اجداد ما بودند، چرخه ای انتخاب کردند که در نهایت منجر به مرگ می شد. قبل از مرگ آنها شرایط را برای سلولهایی که فرزندانشان بودند، مهیا می کردند تا مانند آنها چرخه را طی کنند. در واقع آنها به کمک این سلولها که نامشان تخم می باشد، مرتب جوانه می زدند. مرگ هم کمک می کرد تا همه چیز ، حتی عناصر تشکیل دهنده بدنشان را هم برای این جوانه ها به ارث بگذارند. در تکرار این حلقه طلایی به اذن پروردگار گاهی فرزندان ، صاحب توانایی های جدیدی می شدند و این توانایی های جدید در محیط آزموده می شد تا فرزندان سازگارتر ، بیشتر زنده بمانند و بیشتر جوانه بزنند. اما سازگارترها و برنده های مسابقه زندگی هم باید با قبول مرگ اجازه برگزاری مسابقه، در دورهای بعدی را می دادند. با این روند به توانمندی ها و پیچیدگی های نسلهای بعدی مرتب افزوده می شد و نتیجتا می توانستند در محیطهای جدیدی حیاتشان را توسعه دهند.
تکرار بی شمار چرخه تولد تا مرگ چگونه حیات را تا این حد پیچیده ساخته است؟ تک سلولی هایی مانند باکتری های اولیه معمولا زندگی شان به مرگ ختم نمی شد. اگر عوامل محیطی آنها را نمی کشت، آنها نمی مردند و برای همیشه به نوعی زنده می مانند. این رویه هنوز هم در باکتری های اولیه وجود دارد. آنها یا در حال تکثیرند یا تبدیل به هاگ و اسپور می شوند تا شرایط مجددا مساعد شود. آنها هزاران هزار سال منتظر فرصتهای جدید می مانند . اما صدها میلیون سال قبل ، عده ای از تک سلولی ها حین تکثیر از هم جدا نشدند و مطابق ژنهایی که با استفاده از ویروسها در آنها کاشته شده بود حین تکثیر، سازماندهی پیدا کردند و پیچیده شدند. این پرسلولی های سازماندهی شده اولیه با ورود داوطلبانه به چرخه ای که منجر به مرگ می شد راه پیچیده تر شدن در طی نسلها را گشودند. آنها برای بقا همیشه در پی قلمرو بیشتر و بزرگتر بودند، از دریاها و برکه ها خارج شدند. خشکی ها را اشغال کردند و هر چه بیشتر حیات را توسعه دادند. این تمایل سیری ناپذیر امروز نیز دارد پای آنها را به بیرون از کره زمین باز می کند. اما این دسته از سلولها چطور این همه پیچیده شدند؟ رویه معمول تک سلولی ها و استراتژی اولیه شان تکثیر و بیشتر شدن بود‌. این تکثیر در نهایت موجب تنگ شدن جا برای همه می شد. آنها ناچارا به خواب رفته و به هاگ و اسپور تبدیل می شدند. ولی سلولهایی هوشمندتر که اجداد ما بودند، چرخه ای انتخاب کردند که در نهایت منجر به مرگ می شد. قبل از مرگ آنها شرایط را برای سلولهایی که فرزندانشان بودند، مهیا می کردند تا مانند آنها چرخه را طی کنند. در واقع آنها به کمک این سلولها که نامشان تخم می باشد، مرتب جوانه می زدند. مرگ هم کمک می کرد تا همه چیز ، حتی عناصر تشکیل دهنده بدنشان را هم برای این جوانه ها به ارث بگذارند. در تکرار این حلقه طلایی به اذن پروردگار گاهی فرزندان ، صاحب توانایی های جدیدی می شدند و این توانایی های جدید در محیط آزموده می شد تا فرزندان سازگارتر ، بیشتر زنده بمانند و بیشتر جوانه بزنند. اما سازگارترها و برنده های مسابقه زندگی هم باید با قبول مرگ اجازه برگزاری مسابقه، در دورهای بعدی را می دادند. با این روند به توانمندی ها و پیچیدگی های نسلهای بعدی مرتب افزوده می شد و نتیجتا می توانستند در محیطهای جدیدی حیاتشان را توسعه دهند. " الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا ۚ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْغَفُورُ" خدایی که مرگ و زندگانی را آفرید که شما را بیازماید تا کدام یک نیکوتر عمل می کند او مقتدر و آمرزنده است
توضیح ویدئو : با ساعتگرد چرخاندن شیر فلکه کم کم ورودی آب به پمپ کاهش داده می شود. با نیمه باز کردن شیر فلکه، فشار منفی ایجاد شده پشت پمپ وقتی از نیم بار می گذرد، کاویتاسیون شدت گرفته و صدای آن به خوبی درک می شود. در منفی بیست پی اس آی یا کمی بیش از منفی یک بار صدای آشنایی شبیه برخورد انبوهی سنگریزه به لوله را به وضوح می شنوید. در بسیاری از پمپ های خانگی موقع کار کردن این صدا شنیده می شود. در مثال بالا برای رفع کاویتاسیون باید فشار منفی ایجاد شده را خنثی کرد . در واقع با افزایش فشار آب پشت پمپ باید فشار منفی را خنثی کرد. حالا یا با افزایش قطر لوله ( در اینجا باز کردن کامل فلکه) و یا با افزایش ارتفاع مخزن ذخیره پشت پمپ. برای غلبه بر نیم بار فشار منفی باید مخزن حداقل پنج متر مرتفع تر از پمپ باشد. مثلا نصب مخزن روی پشت بام این مساله را حل می کند. به صورت خلاصه راهکارهای افزایش فشار آب پشت پمپ به شرح ذیل است:
۱. افزایش قطر لوله رابط بین پمپ و مخزن ذخیره . مثلا اگر ورودی پمپ یک اینچ است شما لوله یک و یک دوم را از مخزن به کمک تبدیل به پمپ وصل کنید.
۲.حتی الامکان پمپ نزدیک مخزن نصب شود. هر چه نزدیکتر بهتر.
۳.شیر یکطرفه مطلقا قبل از پمپ نصب نشود.
اگر باز هم این صدا را می شنوید باید مخزن را روی یک پایه فلزی که کف آن با ورق پوشیده شده و یا یک سکوی سیمانی تراز و یکنواخت با ارتفاع کافی نصب کنید تا این صدا برطرف شود. بهتراز همه این است که مخزن را روی پشت بام نصب کنید. برخی از عزیزان با اتصال انشعابی از لوله بای پس به پشت پمپ از فشار شبکه آب شهری کمک می گیرند تا این صدا بر طرف شود. ولی این کار غیر قانونی است و تکرار این قبیل کارها در یک محله ، مطابق توضیحات پستهای قبلی در زمان اوج مصرف باعث مکیده شدن آب آلوده از محل نشتی هایی که معمولا در شبکه آب شهری وجود دارد به داخل لوله ها می گردد و نتیجتا بیماری گوارشی و ...‌‌ . اصولا باید با افزایش قطر لوله بین مخزن و پمپ و نصب مخزن ذخیره در ارتفاع بالاتر مشکل را حل کرد.
منبع : https://youtu.be/0dd6AlyOnfc

#مخزن_آب_دات_کام
#پلاستونیک
#plastonic_technical_solutions
#makhzanab @makhzanab @plastonic_technical_solutions #cavitation
#کاویتاسیون
توضیح ویدئو : با ساعتگرد چرخاندن شیر فلکه کم کم ورودی آب به پمپ کاهش داده می شود. با نیمه باز کردن شیر فلکه، فشار منفی ایجاد شده پشت پمپ وقتی از نیم بار می گذرد، کاویتاسیون شدت گرفته و صدای آن به خوبی درک می شود. در منفی بیست پی اس آی یا کمی بیش از منفی یک بار صدای آشنایی شبیه برخورد انبوهی سنگریزه به لوله را به وضوح می شنوید. در بسیاری از پمپ های خانگی موقع کار کردن این صدا شنیده می شود. در مثال بالا برای رفع کاویتاسیون باید فشار منفی ایجاد شده را خنثی کرد . در واقع با افزایش فشار آب پشت پمپ باید فشار منفی را خنثی کرد. حالا یا با افزایش قطر لوله ( در اینجا باز کردن کامل فلکه) و یا با افزایش ارتفاع مخزن ذخیره پشت پمپ. برای غلبه بر نیم بار فشار منفی باید مخزن حداقل پنج متر مرتفع تر از پمپ باشد. مثلا نصب مخزن روی پشت بام این مساله را حل می کند. به صورت خلاصه راهکارهای افزایش فشار آب پشت پمپ به شرح ذیل است: ۱. افزایش قطر لوله رابط بین پمپ و مخزن ذخیره . مثلا اگر ورودی پمپ یک اینچ است شما لوله یک و یک دوم را از مخزن به کمک تبدیل به پمپ وصل کنید. ۲.حتی الامکان پمپ نزدیک مخزن نصب شود. هر چه نزدیکتر بهتر. ۳.شیر یکطرفه مطلقا قبل از پمپ نصب نشود. اگر باز هم این صدا را می شنوید باید مخزن را روی یک پایه فلزی که کف آن با ورق پوشیده شده و یا یک سکوی سیمانی تراز و یکنواخت با ارتفاع کافی نصب کنید تا این صدا برطرف شود. بهتراز همه این است که مخزن را روی پشت بام نصب کنید. برخی از عزیزان با اتصال انشعابی از لوله بای پس به پشت پمپ از فشار شبکه آب شهری کمک می گیرند تا این صدا بر طرف شود. ولی این کار غیر قانونی است و تکرار این قبیل کارها در یک محله ، مطابق توضیحات پستهای قبلی در زمان اوج مصرف باعث مکیده شدن آب آلوده از محل نشتی هایی که معمولا در شبکه آب شهری وجود دارد به داخل لوله ها می گردد و نتیجتا بیماری گوارشی و ...‌‌ . اصولا باید با افزایش قطر لوله بین مخزن و پمپ و نصب مخزن ذخیره در ارتفاع بالاتر مشکل را حل کرد. منبع : https://youtu.be/0dd6AlyOnfc #مخزن_آب_دات_کام #پلاستونیک #plastonic_technical_solutions #makhzanab @makhzanab @plastonic_technical_solutions #cavitation #کاویتاسیون
وقتی نوشیدنی گازدار می نوشید، زبانتان احساس سوزشهای خیلی ریزی می کند. اگر هم بخواهید ، طولانی مدت نمی توانید آن را روی زبانتان نگه دارید چون احساس سوزن سوزن شدن، آنقدر زیاد می شود که ترجیح می دهید آن را قورت دهید. اصلا لذتی که در نوشیدنی های گازدار هست همین چالش و احساس آشنایی است که از آن صحبت کردیم. تا وقتی درب نوشابه باز نشود گاز شروع به خروج نمی کند. به محض افت فشار هوای اطراف این مایع گازدار ، حبابهای ریز داخل آن و بر روی سطح بطری یا لیوان تشکیل شده و می ترکند. این حبابها به خاطر نیروی کشش سطحی مولکولهای آب از یک طرف و تمایل گاز محلول در نوشابه یا آب گازدار به خروج از آن تشکیل می شوند. به محض این که نیروی کشش سطحی یا پیوندهای هیدروژنی بین دو یا چند مولکول آب شروع به شکستن کند گاز محبوس به صورت ناگهانی خارج می شود. درست در لحظه ترکیدن حباب، مجرای خروجی در حد چند مولکول است وقتی گاز محبوس از این سوراخ ، شلیک می شود و شروع به خروج می کند می تواند نیروی بسیار زیادی به صورت نقطه ای به سطوح در تیررس خود وارد کند 
مثال بالا گیرنده های عصبی بافت زبان شما این شلیکهای در مقیاس مولکولی را به صورت سوزن سوزن شدن به شما نشان می دهند. آب در فشار کمتر زودتر به جوش می آید. وقتی پروانه های پمپ یا کشتی می چرخند در طرفین آنها اختلاف فشار ایجاد می شود . همین اختلاف فشار باعث به جریان افتادن آب در پمپ و یا حرکت کشتی در دریا می شود. در سمتی از پروانه که فشار افت می کند، حبابهایی حاوی عمدتا بخار آب داغ و بمقدار کمتر گاز محلول ایجاد می شود. ترکیدن این حبابها وقتی در تماس با پروانه های پمپ یا بدنه آن قرار می گیرند متناسب با نیرویی که آنها را ایجاد کرده ( چرخش پروانه ) موقع ترکیدن، انرژی جنبشی زیادی را به صورت متمرکز و نقطه ای ، روی پروانه های پمپ شلیک می کند. این برخوردهای مداوم باعث شکست های میکروسکوپی و در ادامه ایجاد حفره هایی روی پروانه ها می شود. بارنابی و پارسونز در ۱۸۹۳ موفق شدند دلیل ایجاد حفره های متعدد روی پروانه کشتیهای جنگی انگلیسی یا کاویتاسیون را توضیح دهند. برای کاهش اثر کاویتاسیون روی پمپ در پست بعدی راهکارهای خواهیم داد. اگر شما آب گازداری میل کنید که تحت فشار زیادی گازدار شده باشد ترکیدن حبابها داخل دهانتان، به قدری دردناک خواهد بود که از نوشیدن آن منصرف خواهید شد. امیدوارم این مثال شما را کاملا با این پدیده فیزیکی آشنا کرده باشد.
#مخزن_آب_دات_کام
#پلاستونیک
#plastonic_technical_solutions
#makhzanab @makhzanab @plastonic_technical_solutions #cavitation
#کاویتاسیون
وقتی نوشیدنی گازدار می نوشید، زبانتان احساس سوزشهای خیلی ریزی می کند. اگر هم بخواهید ، طولانی مدت نمی توانید آن را روی زبانتان نگه دارید چون احساس سوزن سوزن شدن، آنقدر زیاد می شود که ترجیح می دهید آن را قورت دهید. اصلا لذتی که در نوشیدنی های گازدار هست همین چالش و احساس آشنایی است که از آن صحبت کردیم. تا وقتی درب نوشابه باز نشود گاز شروع به خروج نمی کند. به محض افت فشار هوای اطراف این مایع گازدار ، حبابهای ریز داخل آن و بر روی سطح بطری یا لیوان تشکیل شده و می ترکند. این حبابها به خاطر نیروی کشش سطحی مولکولهای آب از یک طرف و تمایل گاز محلول در نوشابه یا آب گازدار به خروج از آن تشکیل می شوند. به محض این که نیروی کشش سطحی یا پیوندهای هیدروژنی بین دو یا چند مولکول آب شروع به شکستن کند گاز محبوس به صورت ناگهانی خارج می شود. درست در لحظه ترکیدن حباب، مجرای خروجی در حد چند مولکول است وقتی گاز محبوس از این سوراخ ، شلیک می شود و شروع به خروج می کند می تواند نیروی بسیار زیادی به صورت نقطه ای به سطوح در تیررس خود وارد کند مثال بالا گیرنده های عصبی بافت زبان شما این شلیکهای در مقیاس مولکولی را به صورت سوزن سوزن شدن به شما نشان می دهند. آب در فشار کمتر زودتر به جوش می آید. وقتی پروانه های پمپ یا کشتی می چرخند در طرفین آنها اختلاف فشار ایجاد می شود . همین اختلاف فشار باعث به جریان افتادن آب در پمپ و یا حرکت کشتی در دریا می شود. در سمتی از پروانه که فشار افت می کند، حبابهایی حاوی عمدتا بخار آب داغ و بمقدار کمتر گاز محلول ایجاد می شود. ترکیدن این حبابها وقتی در تماس با پروانه های پمپ یا بدنه آن قرار می گیرند متناسب با نیرویی که آنها را ایجاد کرده ( چرخش پروانه ) موقع ترکیدن، انرژی جنبشی زیادی را به صورت متمرکز و نقطه ای ، روی پروانه های پمپ شلیک می کند. این برخوردهای مداوم باعث شکست های میکروسکوپی و در ادامه ایجاد حفره هایی روی پروانه ها می شود. بارنابی و پارسونز در ۱۸۹۳ موفق شدند دلیل ایجاد حفره های متعدد روی پروانه کشتیهای جنگی انگلیسی یا کاویتاسیون را توضیح دهند. برای کاهش اثر کاویتاسیون روی پمپ در پست بعدی راهکارهای خواهیم داد. اگر شما آب گازداری میل کنید که تحت فشار زیادی گازدار شده باشد ترکیدن حبابها داخل دهانتان، به قدری دردناک خواهد بود که از نوشیدن آن منصرف خواهید شد. امیدوارم این مثال شما را کاملا با این پدیده فیزیکی آشنا کرده باشد. #مخزن_آب_دات_کام #پلاستونیک #plastonic_technical_solutions #makhzanab @makhzanab @plastonic_technical_solutions #cavitation #کاویتاسیون
پادشاهی ایران از زمان باستان همیشه در معرض خشکسالی بود. بخاطر سایه ترسناک قحطی و ناامنی های ناشی از آن، پادشاهان و حکام ایرانی، عملا اختیاراتی ورای هر قانونی پیدا می کردند تا بتوانند به اقتضای کشت و کار هر سال تصمیمی بگیرند و خیلی نمی شد به نظمی و قانونی وفادار بمانند. این مساله از جانب مردم و باج و خراج دهندگان نیز کم و بیش پذیرفته شده بود. مثلا برخی جاها به خاطر خشکسالی نه تنها نمی توانستند مالیات بدهند بلکه شاه برای حفظ نظم و قلمرو ناچار بود از خزانه برای آن مناطق هزینه هم بکند در مقابل در مناطقی که خشکسالی کمتر بود یا نبود باید با اخذ مالیات بیشتر ، خرج آن سال حکومتش را تامین می کرد. در مقابل این شاه قدرقدرت که عملا پایبند به هیچ قانونی نبود مردم بی دفاع را ناچارا به سمت هر چه سنتی تر شدن سوق می داد تا در پناه حضور پررنگتر سنت و مذهب در جامعه، مردم احساس امنیت بیشتری کنند. سنت و مذهب نیرومند می توانست جوی ایجاد کند تا جان و ناموس و مال مردم، بیشتر در امان باشد. هم در برابر غارت و دزدی محتمل توسط مردمان اسیر تنگدستی ناشی از قحطی های دوره ای و هم بتوان شاه دارای قدرت فراقانونی را به نحوی و تا اندازه ای مهار کرد .
#مخزن_آب_دات_کام
#پلاستونیک
#خشکسالی #جامعه_شناسی_قحطی #خشکسالی_و_دروغ
پادشاهی ایران از زمان باستان همیشه در معرض خشکسالی بود. بخاطر سایه ترسناک قحطی و ناامنی های ناشی از آن، پادشاهان و حکام ایرانی، عملا اختیاراتی ورای هر قانونی پیدا می کردند تا بتوانند به اقتضای کشت و کار هر سال تصمیمی بگیرند و خیلی نمی شد به نظمی و قانونی وفادار بمانند. این مساله از جانب مردم و باج و خراج دهندگان نیز کم و بیش پذیرفته شده بود. مثلا برخی جاها به خاطر خشکسالی نه تنها نمی توانستند مالیات بدهند بلکه شاه برای حفظ نظم و قلمرو ناچار بود از خزانه برای آن مناطق هزینه هم بکند در مقابل در مناطقی که خشکسالی کمتر بود یا نبود باید با اخذ مالیات بیشتر ، خرج آن سال حکومتش را تامین می کرد. در مقابل این شاه قدرقدرت که عملا پایبند به هیچ قانونی نبود مردم بی دفاع را ناچارا به سمت هر چه سنتی تر شدن سوق می داد تا در پناه حضور پررنگتر سنت و مذهب در جامعه، مردم احساس امنیت بیشتری کنند. سنت و مذهب نیرومند می توانست جوی ایجاد کند تا جان و ناموس و مال مردم، بیشتر در امان باشد. هم در برابر غارت و دزدی محتمل توسط مردمان اسیر تنگدستی ناشی از قحطی های دوره ای و هم بتوان شاه دارای قدرت فراقانونی را به نحوی و تا اندازه ای مهار کرد . #مخزن_آب_دات_کام #پلاستونیک #خشکسالی #جامعه_شناسی_قحطی #خشکسالی_و_دروغ
تعویض تیوپ مخزن تحت فشار:
بعد از باز کردن پیچها تیوپ قبلی را ضمن پیچاندن بیرون بکشید. داخل منبع را کاملا تمیز و خشک کنید. در صورت نیاز هر گونه لبه تیز و برنده احتمالی را با سمباده بردارید. تیوپ جدید را ضمن پیچاندن داخل کنید. لبه های خارجی آن را در وضعیت درستی قرار دهید. به کمک داخل کردن دست پیچ و تاب تیوپ را بر طرف کنید و سپس فلنج را به کمک بستن پیچها در جای خود کاملا آببند و هوا بند کنید. در آپاراتی بعد از باد زدن می توانید به کمک کف صابون هر گونه نشتی احتمالی را پیدا کنید. اگر از اطراف فلنج باشد معمولا با سفت کردن پیچها برطرف می شود و اگر از خروجی فلنج باشد که یعنی تیوپ جدید ، پنچر است . اگر خروج هوا از والو هوا باشد باید تیوپ را در آورده والو هوا را تعویض کنید و دوباره تیوپ را ببندید. در پستهای بعدی تعویض تیوپهای دنباله دار و سوپاپدار را هم نمایش خواهیم داد.
برای اینکه تیوپ مخزن شما عمر کافی داشته باشد به نکات ذیل توجه فرمایید:
نخست، فشار باد مخزن باید حداکثر ده درصد کمتر از فشار استارت پمپ باشد.
دوم،قبل از پمپ اگر مخزن ذخیره داشته باشید به عنوان یک حوضچه آرامش تقریبا مواد معلق آسیب رسان به تیوپ را ته نشین می سازد. رسوب موادی مانند آهن هماتیت روی تیوپ از کشسانی آن کم کرده و موجب پارگی زودهنگام آن می شود.
سوم.قبل از نصب تیوپ جدید داخل منبع را با سمباده پرداخت کنید تا از هر گونه زنگ زدگی احتمالی پاک شود. 
لطفا ما را در تجربیاتتان سهیم کنید. با کمال میل پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.
#مخزن_آب_دات_کام
#پلاستونیک
#plastonic_technical_solutions
#makhzanab @makhzanab @plastonic_technical_solutions
#مخزن_تک_لایه
#مخزن_افقی #مخزن_عمودی
 #مخازن_افقی #مخازن_عمودی
#ضدجلبک
#مخزن_ضدجلبک
#مخزن_آب #مخزن_پلاستیکی #مخزن_پلی_اتیلن #منبع_آب #منبع_پلاستیکی #تانکر_پلاستیکی #تانکر_پلی_اتیلن #تانکرآب #تانکر_پلی_اتیلنی #مخازن_موازی #ست_کنترل #مخزن_تحت_فشار #کلید_اتومات
تعویض تیوپ مخزن تحت فشار: بعد از باز کردن پیچها تیوپ قبلی را ضمن پیچاندن بیرون بکشید. داخل منبع را کاملا تمیز و خشک کنید. در صورت نیاز هر گونه لبه تیز و برنده احتمالی را با سمباده بردارید. تیوپ جدید را ضمن پیچاندن داخل کنید. لبه های خارجی آن را در وضعیت درستی قرار دهید. به کمک داخل کردن دست پیچ و تاب تیوپ را بر طرف کنید و سپس فلنج را به کمک بستن پیچها در جای خود کاملا آببند و هوا بند کنید. در آپاراتی بعد از باد زدن می توانید به کمک کف صابون هر گونه نشتی احتمالی را پیدا کنید. اگر از اطراف فلنج باشد معمولا با سفت کردن پیچها برطرف می شود و اگر از خروجی فلنج باشد که یعنی تیوپ جدید ، پنچر است . اگر خروج هوا از والو هوا باشد باید تیوپ را در آورده والو هوا را تعویض کنید و دوباره تیوپ را ببندید. در پستهای بعدی تعویض تیوپهای دنباله دار و سوپاپدار را هم نمایش خواهیم داد. برای اینکه تیوپ مخزن شما عمر کافی داشته باشد به نکات ذیل توجه فرمایید: نخست، فشار باد مخزن باید حداکثر ده درصد کمتر از فشار استارت پمپ باشد. دوم،قبل از پمپ اگر مخزن ذخیره داشته باشید به عنوان یک حوضچه آرامش تقریبا مواد معلق آسیب رسان به تیوپ را ته نشین می سازد. رسوب موادی مانند آهن هماتیت روی تیوپ از کشسانی آن کم کرده و موجب پارگی زودهنگام آن می شود. سوم.قبل از نصب تیوپ جدید داخل منبع را با سمباده پرداخت کنید تا از هر گونه زنگ زدگی احتمالی پاک شود. لطفا ما را در تجربیاتتان سهیم کنید. با کمال میل پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم. #مخزن_آب_دات_کام #پلاستونیک #plastonic_technical_solutions #makhzanab @makhzanab @plastonic_technical_solutions #مخزن_تک_لایه #مخزن_افقی #مخزن_عمودی #مخازن_افقی #مخازن_عمودی #ضدجلبک #مخزن_ضدجلبک #مخزن_آب #مخزن_پلاستیکی #مخزن_پلی_اتیلن #منبع_آب #منبع_پلاستیکی #تانکر_پلاستیکی #تانکر_پلی_اتیلن #تانکرآب #تانکر_پلی_اتیلنی #مخازن_موازی #ست_کنترل #مخزن_تحت_فشار #کلید_اتومات
زندگی بخشی آب و خواص گوناگون دارویی که برای چشمه های مختلف قائل بودند ، خود منشا ایده پیدا کردن چشمه ای شد که مرگ را شفا دهد و همچنین پاک کنندگی آب منشا ایده پیدا کردن آبی شد که پیری و کهنسالی را از تن بشوید. رویای نوشیدن از آب حیات یا شستن پیری در چشمه جوانی از قدیمی ترین آرزوهای بشر است. گفته می شود اسکندر مقدونی نیز در رویای کشف چنین چشمه ای بوده است. عجیب اینکه بشر به آرزوهایی مانند پرواز دست پیدا کرده ولی ظاهرا به این آرزو هنوز نه!!
آدرس یکی از این چشمه های آب حیات را اگر می خواهید همینجاست. روبروی موبایلتان بله استخوانهای صورتتان را می گویم. در طول زندگی ما خونی که توسط این استخوانها تولید می شود تاثیر حیات بخشی در جوان ماندن ما دارد. کاهش کیفیت و کمیت این مایع حیات بخش، عملا باعث می شود ترمیم بافتها از استهلاک بافتهای بدن عقب بیافتد. در اندامهای انتهایی این مساله سریعتر اتفاق می افتد. بعد از بلوغ فقط استخوانهای پهن آب حیات یا خون را تولید می کنند اگر می خواهید پیر نشوید باید به نحوی اجازه دهید رشد کنند البته بدن ما این اجازه را نمی دهد. به عبارت دیگر چشمه زندگانی یعنی محل تولید خون، همان مغز استخوان فعال استخوانهای پهن است که خود نیازمند رشد و تکثیر رشد تا مداوما بتواند خون با کیفیت تولید کند. بعد از بلوغ فقط مغز استخوان زاینده خون در استخوانهای پهن مانند فک و صورت خواهد بود. به همین خاطر هم این استخوانها تا میانسالی رشد می کنند و اصطلاحا از ظرافت و جوانی چهره کاسته می شود.
 درست است که چشمه آب حیات یا استخوانهای خونساز ما در آستانه پیری از کیفیت خون تولیدیشان کاسته می شود و خونرسانی در بدن ضعیف می شود، ولی اگر سرعت متوسط جریان خون را بهبود بخشیم می توانیم بخشی از این کاستی ها را جبران کنیم:

۱.عادت کنید در برخی ساعات موقع استفاده از موبایل در منزل در مسیری کوتاه راه بروید. چون سرتان در موبایل است حوصله تان سر نمی رود و لذت می برید.
۲.اگر موبایل ضد آب دارید بخشی از زمان تفریح با موبایل را به زمان استراحت در وان حمام موکول کنید. ماساژ طبیعی آب ، سم بی تحرکی را خنثی می سازد.
استفاده از موبایل در زمان استراحت در وان حمام در بین ژاپنی ها طرفداران بسیاری دارد. این مساله از دلایل مشوق تولید کنندگان موبایل به تولید موبایلهای ضد آب بوده است. راه رفتن در مسیری امن و کوتاه در خانه از دیگر روشهای افزایش سرعت متوسط جریان خون است. این پیاده روی البته جایگزین پیاده روی در زیر سقف آسمان نمی شود. حداقل روزی یک ساعت در فضای باز راه بروید. موفق باشید.
زندگی بخشی آب و خواص گوناگون دارویی که برای چشمه های مختلف قائل بودند ، خود منشا ایده پیدا کردن چشمه ای شد که مرگ را شفا دهد و همچنین پاک کنندگی آب منشا ایده پیدا کردن آبی شد که پیری و کهنسالی را از تن بشوید. رویای نوشیدن از آب حیات یا شستن پیری در چشمه جوانی از قدیمی ترین آرزوهای بشر است. گفته می شود اسکندر مقدونی نیز در رویای کشف چنین چشمه ای بوده است. عجیب اینکه بشر به آرزوهایی مانند پرواز دست پیدا کرده ولی ظاهرا به این آرزو هنوز نه!! آدرس یکی از این چشمه های آب حیات را اگر می خواهید همینجاست. روبروی موبایلتان بله استخوانهای صورتتان را می گویم. در طول زندگی ما خونی که توسط این استخوانها تولید می شود تاثیر حیات بخشی در جوان ماندن ما دارد. کاهش کیفیت و کمیت این مایع حیات بخش، عملا باعث می شود ترمیم بافتها از استهلاک بافتهای بدن عقب بیافتد. در اندامهای انتهایی این مساله سریعتر اتفاق می افتد. بعد از بلوغ فقط استخوانهای پهن آب حیات یا خون را تولید می کنند اگر می خواهید پیر نشوید باید به نحوی اجازه دهید رشد کنند البته بدن ما این اجازه را نمی دهد. به عبارت دیگر چشمه زندگانی یعنی محل تولید خون، همان مغز استخوان فعال استخوانهای پهن است که خود نیازمند رشد و تکثیر رشد تا مداوما بتواند خون با کیفیت تولید کند. بعد از بلوغ فقط مغز استخوان زاینده خون در استخوانهای پهن مانند فک و صورت خواهد بود. به همین خاطر هم این استخوانها تا میانسالی رشد می کنند و اصطلاحا از ظرافت و جوانی چهره کاسته می شود. درست است که چشمه آب حیات یا استخوانهای خونساز ما در آستانه پیری از کیفیت خون تولیدیشان کاسته می شود و خونرسانی در بدن ضعیف می شود، ولی اگر سرعت متوسط جریان خون را بهبود بخشیم می توانیم بخشی از این کاستی ها را جبران کنیم: ۱.عادت کنید در برخی ساعات موقع استفاده از موبایل در منزل در مسیری کوتاه راه بروید. چون سرتان در موبایل است حوصله تان سر نمی رود و لذت می برید. ۲.اگر موبایل ضد آب دارید بخشی از زمان تفریح با موبایل را به زمان استراحت در وان حمام موکول کنید. ماساژ طبیعی آب ، سم بی تحرکی را خنثی می سازد. استفاده از موبایل در زمان استراحت در وان حمام در بین ژاپنی ها طرفداران بسیاری دارد. این مساله از دلایل مشوق تولید کنندگان موبایل به تولید موبایلهای ضد آب بوده است. راه رفتن در مسیری امن و کوتاه در خانه از دیگر روشهای افزایش سرعت متوسط جریان خون است. این پیاده روی البته جایگزین پیاده روی در زیر سقف آسمان نمی شود. حداقل روزی یک ساعت در فضای باز راه بروید. موفق باشید.