بروزرسانی:پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰

کاویتاسیون چیست ؟ چرا پروانه پمپ ها بعد از مدتی خورده می شوند؟

کاویتاسیون چیست؟

  وقتی نوشابه میل می کنید احساس می کنید که زبانتان سوزن سوزن می شود . این احساس ناشی از ترکیدن حبابهای گاز بر روی بافت زبان شماست . کاویتاسیون ناشی از اثر نیروی همین حبابها بر روی پروانه پمپ و کشتی هاست. پدیده کاویتاسیون یا حفره زایی روی پروانه کشتی ها در ۱۸۹۳ توسط بارنابی و پارسونز توضیح داده شد. آنها را به عنوان کاشفان این پدیده می شناسند.

پروانه پمپ های آب خانگی به دلیل همین پدیده به مرور تخریب شده و باعث می شوند با وجود کارکرد پمپ ، فشار آب کمی توسط آن در لوله های ساختمان ایجاد گردد. اتصال مستقیم پمپ به کنتور ، نصب شیر یکطرفه قبل از پمپ ، استفاده از لوله باریک و طولانی برای انتقال آب به پمپ و استفاده از زانویی ها متعدد از دلایل تشدید این پدیده مخرب در پمپ آب خانگی شما می گردد. اگر پمپ را در کنار مخزن ذخیره نصب نمی کنید ، از لوله قطورتری برای انتقال آب مخزن به پمپ استفاده کنید. اتصال مستقیم پمپ به کنتور علاوه بر آب بهای چندبرابری و احتمال مکیده شدن آب آلوده به فاضلاب به داخل شاه لوله ها در نقاط دارای شکستگی های جزئی، می تواند با فشار منفی و نتیجتا ایجاد حبابهای ریز ، سبب خوردگی خصوصا لوله های چدنی قدیمی گردد.


ادامه مطلب

دلیل روشن و خاموش شدن مکرر پمپ آب

دلیل روشن خاموش شدن پمپ آب

روشن و خاموش شدن مکرر پمپ آب می تواند علتهای متفاوتی داشته باشد. این روشن و خاموش شدن های مکرر می تواند علاوه بر کاهش طول عمر پمپ آب، موجب آزار و اذیت رساندن به واحدهای نزدیک به محل نصب پمپ آب شود.  هدف ما در این مقاله بیشتر شامل کسانی می شود که مخزن تحت فشار و کلید اتومات دارند در  قالب پاسخ پرسش و پاسخ به این مساله پرداخته ایم.


ادامه مطلب

بیمه تضمین کیفیت مخازن پلی اتیلن و وان های پلاستیکی پلاستونیک

بیمه تضمین کیفیت مخازن پلی اتیلن

 پلاستونیک به عنوان یکی از پیشرو ترین تولیدکنندگان مخازن پلی اتیلن، مخازن ذخیره اسید، وان ها و محصولات صنعتی پلی اتیلنی در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده، خدمت جدیدی رو با عنوان بیمه تضمین کیفیت محصول و مسئولیتهای طبعی، برای مشتریانش در نظر گرفته است.
ادامه مطلب

لوله کشی بای پس یا کنار گذر در نصب پمپ و مخزن آب

لوله کشی بای پس پمپ و مخزن آب

   در اینجا منظور ما لوله کشی بای پس یا کنار گذر برای دور زدن پمپ و مخزن آب است. معمولاً در نصب تاسیسات آبرسانی ساختمان این کار به سه دلیل انجام می شود: صرفه جویی در مصرف برق ، قطع نشدن آب موقع قطع برق و سرویس و نگهداری. اشکالی در تصویر شاخص این مقاله و نحوه نصب لوله کنارگذر وجود دارد. اصولا سیستم لوله کشی کنار گذر باید پمپ و مخزن را کاملا دور بزند و بعد از پمپ به شبکه لوله کشی وصل شود.


ادامه مطلب

ابر یا مخزن آب بالدار؟ بارش طبیعی باران و باروری ابرها چگونه اتفاق می افتد؟

مخزن آب بالدار

بیایید با مخازن آب بالدار بیشتر آشنا شویم. چگونه ابرها با صدها تن وزن در هوا شناور می مانند؟ بارش باران طبیعی و باروری مصنوعی ابرها چگونه اتفاق می افتد؟

    وقتی آب را اسپری می کنیم ذرات ریز آب به آرامی به سمت زمین سقوط می کنند. هر چه ذرات آب اسپری شده ریزتر باشند سقوط کندتر اتفاق می افتد و می توانند مانند غبار های خیلی ریز با باد جابجا شوند. در واقع هر چه یک ذره آب کوچکتر شود سطح اش نسبت به حجم و جرم اش بیشتر می شود و وقتی به اندازه کافی این نسبت به نفع سطح افزایش یابد یعنی ذره آب کوچک و کوچکتر شود، شانس شناوری اش در هوا بیشتر می شود.


ادامه مطلب

چگونه سلولهای ما از خاصیت آبگریزی و آبدوستی در دیواره قلعه خود استفاده کردند؟

رفتار مواد آب دوست و آبگریز با آب را بهتر درک کنیم. چگونه سلولهای ما از این خاصیت برای ساختن دیوار قلعه خود استفاده کردند؟ الکل چگونه به ما کمک می کند تا از شر میکروبها راحت شویم؟


ادامه مطلب

گفتگوی آنلاین مخزن آب دات کام