بروزرسانی:جمعه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۹
برای خدمات فنی مخزن و پمپ آب کمکتان می کنیم (کلیک کنید)
#کرونا را شکست می دهیم#من ماسک میزنم

۷ باور نادرست راجع به مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی

مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی

  امروزه بیشتر مخازن آب پلاستیکی از جنس پلی اتیلن¹ ساخته می شوند که به آنها مخزن پلاستیکی ² نیز می گویند. مخزن پلی اتیلن به خاطر دارا بودن ویژگی های خاصی چون سبک بودن، سهولت جابجایی و نصب، اقتصادی بودن، قابل تعمیر بودن و… خیلی سریع در سراسر جهان به محبوبیت رسید و جایگزین مخزن استیل و گالوانیزه شد. در سال های اولیه به علت ناشناخته بودن مخازن پلی اتیلن، باور های نادرستی در مورد این مخازن بوجود آمد. حتی در حال حاضر نیز برخی از مشتریان پرسش ها و ابهاماتی در خصوص مخازن پلی اتیلن دارند و با کارشناسان فروش مخزن آب دات کام مطرح می نمایند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد هفت باور نادرست که موجب نگرانی برخی از خریداران می شود، صحبت کنیم.


ادامه مطلب

قنات چیست و چه جایگاهی در حال و آینده ایران خواهد داشت؟

ایران جزو معدود کشورهایی است که پیشینه سیستم ذخیره سازی و  آبرسانی شهری اش به بیش از ۱۰۰۰ سال می رسد. ایرانیان باستان به تخمین تاریخ نویسان حدود ۳۰۰۰ سال پیش اولین سیستم آبرسانی شهری، قنات ها، را اختراع کردند و سپس این سیستم در کشور های دیگر نیز رواج یافت؛ به طوری که امروزه ردپای استفاده از قنات ها در مناطق وسیعی از خاورمیانه، شمال آفریقا، جنوب آسیا و همچنین اسپانیا دیده می شود. قنات ها شاهکارهای مهندسی هستند که برای بیش از دو هزار سال اصلی ترین سیستم مدیریت آب در ایران بوده اند،اگرچه حتی امروزه نیز در برخی از مناطق بیابانی ایران و دیگر کشورها که با مشکل کم آبی روبرو هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله قنات ها را از جنبه های مختلف بررسی می کنیم.


ادامه مطلب

کم شدن فشار آب و روش های افزایش فشار آب خانه

کم شدن فشار افزایش فشار آب خانه

 اگر خانه شما با مشکل کم شدن فشار آب روبرو شده است، ابتدا باید در پی شناخت علل کاهش فشار آب باشید. ممکن است که مشکل افت فشار آب ناشی از عوامل داخلی خانه، عوامل بیرونی و یا موانع موقتی و زودگذر باشد. در این مقاله دلایل کم شدن فشار آب و روش های افزایش فشار آب خانه بیان شده اند.


ادامه مطلب

مصرف آب کولر آبی و تعیین حجم مناسب مخزن آب کولر

  در بسیاری از شهرهای ایران همزمان با آغاز فصل گرما و افزایش استفاده از کولرهای آبی، شاهد افزایش مصرف آب و در نتیجه کاهش فشار آب در ساختمان ها هستیم. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال تهیه و خرید مخزن آب برای تامین آب مورد نیاز کولر آبی منزل یا ساختمان خود هستند. درواقع می خواهند بدانند منبع ذخیره آب کولر کمکی چند لیتری مورد نیاز است. اما برای بسیاری از افراد اطلاع از میزان مصرف آب کولر آبی و حجم مناسب مخزن آب روشن نیست. در این مقاله ابتدا در خصوص کولر آبی و مبنای انتخاب و خرید آن توضیحاتی خواهیم داد و سپس حجم مخزن آب مورد نیاز بر اساس نوع کولر مشخص شده است.


ادامه مطلب

تعیین حجم مخزن آب برای پرورش و نگهداری دام

تعیین حجم مخزن آب برای پرورش و نگهداری دام

   میزان مصرف آب مورد نیاز و همچنین تعیین حجم مخزن آب برای پرورش و نگهداری دام ها همچون گاو، گوسفند، بز و … یکی از پرسش های دامداران و پرورش دهندگان سنتی انواع دام  از وب سایت تخصصی مخزن آب دات کام بوده است. به همین دلیل در این مقاله مطالبی درخصوص حجم مناسب مخزن آب برای پرورش دام در اختیارتان قرار خواهیم داد. ابتدا میزان مصرف آب ماهانه دام ها را بیان کرده و سپس حجم مناسب مخزن، منبع یا تانکر آب مورد نیاز هر یک مشخص خواهد شد و در انتها بیان خواهیم کرد که کدام نوع مخزن آب انتخاب بهتری برای مزارع پرورش دام است.


ادامه مطلب

تفاوت مخزن تک لایه (بی رنگ) و مخزن سه لایه

 یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از مشتریان عزیز را به خود جلب کرده و در مشاوره های خود با همکاران ما به آن اشاره می کنند، تفاوت میان مخازن تک لایه (بی رنگ)  و مخزن سه لایه است. در این مقاله قصد داریم که فرق مخزن تک لایه و سه لایه و همچنین نحوه تشخیص مخزن پلی اتیلن سه لایه از تک لایه یا بی رنگ را برای شما توضیح دهیم.


ادامه مطلب

google analytics in footer
گفتگوی آنلاین مخزن آب دات کام