بروزرسانی:شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳

روش های عایق کاری مخزن، منبع و تانکر

روش عایق کاری مخزن منبع و تانکر

فرقی نمی کند که در مخزن خود آب آشامیدنی یا ماده شیمیایی ذخیره کرده باشید چرا که در هر صورت عایق سازی مخزن نقش مهمی در کنترل دمای محتویات ذخیره شده داخل مخزن دارد.

عایق سازی استاندارد مخزن می تواند جلوی از دست دادن یا جذب بیش از حد دما را بگیرد، صرف انرژی و هزینه های مرتبط با آن را کاهش دهد، محتویات مخزن را از دمای خیلی بالا یا خیلی پایین محافظت می کند و همچنین از خود مخزن در برابر مشکلاتی از قبیل ترک خوردن ناشی از تغییرات دمایی، زنگ زدگی و اکسیداسیون، تغییر رنگ و شکننده شدن مخزن نیز محافظت می کند. عدم عایق سازی مخازن خصوصا درمحیط های صنعتی یا مناطقی که دمای بسیار پایین و بسیار بالا را تجربه می کنند از طرفی به مخزن آسیب زده و عمر آن را کوتاه می کند و از طرف دیگر کیفیت محتوای داخل را کاهش می دهد.

در این نوشته با انواع روش های عایق سازی و هزینه های تقریبی آن آشنا می شوید. همچنین بهترین روش عایق سازی را با توجه به جنس مخزنی که دارید و کاربری مد نظرتان معرفی کرده ایم.

ادامه

آیا استفاده از مخزن آب پلاستیکی باعث ایجاد مسمومیت می شود ؟

مسمومیت در مخزن آب پلاستیکی و پلی اتیلن

با جا افتادن مخزن آب پلاستیکی در بازار طی سالیان گذشته و پیشی گرفتن این مخازن از مخازن فلزی در چند سال اخیر، باور های غلط این چنینی تقریبا محو شده اند اما هنوز هم درصد بسیار کمی از خریداران با این سوال درگیر هستند. استفاده از مخازن آب پلاستیکی استاندارد، با کیفیت و دارای نشان سیب سلامت که در تولید آنها از مواد اولیه فود گرید استفاده شده باشد باعث ایجاد هیچ گونه مسمومیت یا بیماری در مصرف کننده نمیشود. ادامه

آیا مخزن آب پلی اتیلن ارزان قیمت مناسب ذخیره آب شرب است؟

مخزن آب پلی اتیلن ارزان قیمت

 تولیدکنندگان مخازن پلی اتیلن یا پلاستیکی به دلیل تقاضای بالای بازار خرید مخازن آب، اقدام به تولید مخزن آب پلی اتیلن در رده کیفی های مختلف و قیمت های گوناگون کرده اند. به این محصولات اگر بازار مخازن دست دوم را هم اضافه کنیم انتخاب و خرید مخزن آب کمی پیچیده تر می شود.

نکته ای که نباید فراموش کرد این است که مهم ترین دلیل تفاوت قیمت فاحش بین محصولات، درجه کیفی و بهداشتی بودن آن ها است یا به بیان بهتر تفاوت کیفیت مواد اولیه در کنار کیفیت تولید آن ها قیمت نهایی مخزن آب را مشخص می کند. هر چقدر کیفیت مخزن بالاتر باشد طول عمر آن و همچنین بی ضرر بودن نگهداری آب شرب درون آن تضمین خواهد شد.

در ادامه بررسی خواهیم کرد که آیا مخزن آب پلی اتیلن ارزان قیمت مناسب ذخیره سازی آب شرب می باشد یا خیر و در انتها نکاتی در خصوص انتخاب مخزن آب شرب مناسب خدمتتان ارائه می کنیم. در ادامه انواع رده کیفی مخازن آب را معرفی می کنیم.

ادامه

آموزش روش نصب شناور (قطع کن) و فیتینگ مخزن آب + معرفی اتصالات

آموزش روش نصب شناور و فیتینگ مخزن آب

 یکی از مزایای محصولات پلی اتیلن اعم از مخزن، منبع یا تانکر آب پلی اتیلن و وان های پلاستیکی، امکان سوراخکاری و نصب آسان انواع اتصالات است. برای مثال شناور (قطع کن)، اتصالات استیل، برنجی، پلی اتیلنی و کامپوزیتی به راحتی بر روی این محصولات قابل نصب است. بسته به نوع استفاده و شرایط نگهداری و سایر عوامل می توان نسبت به انتخاب اتصالات مناسب مبادرت ورزید. در این مقاله انواع متداول اتصالات مخازن آب پلی اتیلن و وان های پلاستیکی که با عنوان فیتینگ یا بوشن شناخته می شوند به همراه لوازم جانبی مرتبط معرفی شده و سپس روش های نصب صحیح و آب بندی این اتصالات و همچنین شناور یا قطع کن را بیان خواهیم نمود.

ادامه

مدت زمان نگهداری آب آشامیدنی در مخزن آب و ظروف مرتبط

مدت زمان نگهداری آب آشامیدنی در مخزن آب

اطلاع از مدت زمان نگهداری آب آشامیدنی درون مخزن یا سایر ظروف و تجهیزات ذخیره سازی بسیار لازم و ضروری است. متاسفانه سالانه انسان های زیادی به دلیل عدم اطلاع و توجه به این موضوع با مشکلات گوارشی، سرگیجه، بیماری روده و معده، آسیب به کلیه ها و افزایش ریسک ابتلا به سرطان روبرو شده و دچار مشکلات فراوانی می شوند که بعضی از آنها حتی غیر قابل جبران و درمان است.

در این مقاله پاسخ های روشنی خواهیم داد به سوالاتی نظیر” بهتر است آب را در چه ظرفی و برای چه مدت نگه داریم و آیا آب فاسد می شود و چه عواملی کیفیت و سلامت آب آشامیدنی را تهدید می کند و  سپس روش های ساده ای برای سنجش کیفیت آب را بیان می کنیم و در انتها میزان ماندگاری این عنصر حیاتی در انواع مخزن، منبع یا تانکر با جنس های مختلف را تشریح خواهیم کرد و بهترین مخزن آب، برای ذخیره سازی آب شرب را معرفی می کنیم.

ادامه

نحوه ساخت انواع مخزن آب

نحوه ساخت انواع مخزن آب

مخزن، منبع یا تانکر آب در طول تاریخ با روش ها و مواد اولیه گوناگونی نظیر چوب، گل، آهن، بتن، پلاستیک، استیل و … تولید می شد ولی امروزه استفاده از بعضی از آنها بنا به دلایلی متداول نیست (مثلاً مخازن چوبی) و در نتیجه به ندرت تولید می شوند. با توجه به اینکه وب سایت مخزن آب دات کام، بزرگترین مرجع تخصصی محتواهای حوزه مخازن است بر آن شدیم در این صفحه به طور مختصر نحوه ساخت انواع مخزن آب به همراه نقاط قوت و ضعف هریک را بیان می کنیم و در انتها بهترین مخزن آب را خدمتتان معرفی کنیم.

ادامه