فروش مخزن آب پلی اتیلن در آبادان

مخزن آب پلی اتیلن آبادان

فروش مخزن آب پلی اتیلن در آبادان، اهواز و خرمشهر


ادامه مطلب

اشتباهات متداول در خرید مخزن آب

اشتباهات متداول خرید مخزن آب پلی اتیلن و پلاستیکی

   انتخاب و خرید مخزن آب برای برخی از افراد به عنوان یک کار بسیار پر دردسر و چالش برانگیز شناخته می شود. به نظر ما یکی از عواملی که می تواند فرایند انتخاب و خرید مخزن آب، اعم از مخزن پلی اتیلنی، مخزن فلزی، مخزن فایبرگلاس و … را کمی دشوار نماید، عدم توجه به یک سری نکات ساده ایست که در صورت توجه به آنها بسیاری از مشکلات بعد از خرید مخازن آب مرتفع خواهند شد. به همین دلیل در این مقاله تعدادی از متداولترین اشتباهاتی که ممکن است در فرایند سفارش و خرید مخازن آب مرتکب شوید را برخواهیم شمرد.

۱-تعیین نکردن محل نصب مخزن و آماده سازی آن

  بارها مشاهده شده برخی از مشتریان بعد از سفارش و خرید مخزن، تازه به فکر انتخاب محل نصب آن افتاده اند. این کار در صورتی که فضای کافی برای نصب مخزن داشته باشید مشکلی نخواهد داشت ولی در بسیاری از موارد فضاهای محدودی در دسترس است و تنها امکان نصب در این مکان ها وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتمی بعد از تعیین حجم مخزن مورد نیاز نسبت به انتخاب مکان نصب سازگار با ابعاد مخزن انتخاب شده اقدام فرمایید. هچنین مطمئن شوید که راه رو یا درب مسیری که منهی به محل نصب مخزن می شود امکان عبور آن را می دهد. در ادامه بیشتر به این مهم می پردازیم.

۲- عدم توجه به درب ها و ورودی ها تا محل نصب مخزن

یکی دیگر از اشتباهات متداول در هنگام خرید مخزن آب، عدم توجه به درب ها و راهروها موجود تا محل نصب آن است. در واقع مشتری محل نصب مخزن را به درستی انتخاب کرده و آماده سازی های لازم را نیز انجام داده ولی پس از تحویل مخزن، مشتری متوجه این موضوع شده که مخزن آب از درگاه ها و یا راهروها باریک ساختمانشان عبور نمی کند.

اگر شما نیز در گذشته اقدام به خرید مخازن آب نموده اید و با چنین مشکلاتی مواجه شدید خوشحال خواهیم شد که با در میان گذاشتن این مشکلات در قیمت نظرات به دیگر خوانندگان کمک کنیم تا این مشکلات مشابه گریبان گیر آنها نشود.ظبیعتا پیشنهادات کارگشا به نام خودتان به ادامه این مقاله اضافه خواهد شد.

۳- زیر سازی نامناسب :

کف محل استقرار مخزن پلی اتیلن می بایست کاملا صاف و تراز و یکدست باشد. در بعضی از ساختمانها دیده شده که برای بالا بردن سطح مخزن نسبت به پمپ چندتا آجر زیر آن قرار می دهند . طبیعتا بعد از مدتی بسته به سطح مقطع این آجرها کف نقاطی از کف مخزن که روی هوا مانده اند مستعد تغییر شکل و ترک برداشتن می شوند. هر چه مخزن بزرگتر باشد این تنش زودتر منجر به پارگی کف مخزن خواهد شد.

۴- عدم اطلاع از ورودی، خروجی و اتصالات مورد نیاز منبع آب

  یکی از اشتباهات متداول در هنگام سفارش منبع، مخزن و یا تانکر آب عدم توجه و اطلاع از نوع و سایز ورودی و خروجی و همچنین محل نصب اتصالات مورد نیاز است. این اتصالات باید با توجه به نیاز شما انتخاب و نصب شوند. مشتری در هنگام سفارش باید اعلام نماید که از چه طریقی می خواهد اقدام به پر کردن مخزن نماید و از چه طریقی از خروجی آن استفاده نماید. زیرا در کاربردهای مختلف محل نصب ورودی ها، سایز و نوع آنها می تواند متفاوت باشد. به همین دلیل بهتر است در صورتی که اطلاعات کافی در این خصوص ندارید با کارشناسان مخزن آب دات کام مشورت نمایید.

۷ نکته طلایی پیش از خرید تانکر ده هزار لیتری

تانکر ده هزار لیتری

۱- آیا این حجم آب ذخیره برای شما کافی است؟ آیا ماده ای به غیر از آب را داخل این مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری ذخیره می کنید؟

در خصوص مایعات به غیر از آب پیشنهاد می کنیم قبل از خرید و ثبت سفارش با کارشناسان شرکت مشورت نمایید. برای ذخیره آب در قدم نخست مطمئن شوید که آیا حجم آب ذخیره شده در این تانکر ده هزار لیتری برای شما کفایت می کند. در ادامه به چند مثال در این خصوص توجه فرمایید:

پروژه ساختمانی: به عنوان مثال این مخزن برای آب ذخیره پشت پمپ یک مجتمع مسکونی ۲۰ تا ۴۰ واحدی کفایت می کند.
آبیاری باغ و فضای سبز : این تانکر ده هزار لیتری برای آبیاری هفتگی حدود ۲۰۰ اصله نهال کفایت می کند. به عبارت دیگر ۵۰ لیتر آب برای هر نهال در یک هفته
آتشنشانی : مطابق دستورالعمل آتشنشانی در منطقه شهری مورد نظر

خرید تانکر ده هزار لیتری پلی اتیلن
خرید تانکر ده هزار لیتری پلی اتیلن

۲-محل استقرار مخزن با ابعاد مخزن سازگار است؟

بررسی سازگاری ابعاد مخزن ( قطر ۲۵۵ و ارتفاع ۲۳۵ سانتیمتر ) با محل نصب یکی از مهمترین کارها در انتخاب مخزن ده هزار است.

۳-آیا درب یا گلوگاهی باریک در مسیر انتقال تانکر ده هزار لیتری مانع محل آن به محل نصب نمی شود؟

سازگاری ابعاد محل نصب به تنهایی برای انتخاب یک مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری کفایت نمی کند. طبیعتا باید راهی برای انتفال این مخزن آب به محل نصب وجود داشته باشد.

۴-محل نصب مخزن از زیر سازی مناسب برخوردار است؟

   کف و سطح محل نصب مخزن ده هزار لیتری می بایست یکدست و کاملا صاف و مستحکم باشد. با توجه به وزن مخزن و آب داخل آن که کمی بیشتر از ۱۰ تن خواهد شد می بایست از استحکام کافی برخوزدار باشد. پیشنهاد می کنیم یک لایه بتن مگر به ضخامت ۱۰ سانتیمتر در روی زمین بکر یا کوبیده شده ایجاد کنید و سپس سطح آن را با سیمان لیسه کشی شده و یا موزاییک بپوشانید.

نکته : یکی از مشتریان مخزن آب دات کام راه حل را پیشنهادی  را به ما معرفی کردند: ایشان به ضخامت ۱۰ تا ۲۰ سانتیمتر در ابعاد مثلا ۲۶۰ در ۲۶۰ به صورت دستی باغچه خود را خاک برداری کردند و  داخل آن را با ماسه بادی کاملا پر ساختند. پس از کوبیدن ماسه ها ، سطح ماسه بادی را به کمک شمشه بنایی و تزار کاملا صاف و یکدست کردند  و بدون به هم خوردن یکنواختی سطح نرم ماسه ای ، مخزن ده هزار لیتری را روی آن با سردادند. مشکلی که ممکن است در این حالت پیش بیاید این است که اگر به هر دلیلی مخزن به صورت پیاپی و مکرر سرریز آب داشته باشد به مرور زیر سازی آسیب خواهد دید و کف محل نشستن مخزن ممکن است از تراز خارج شود. البته از سال ۱۳۹۰ تا کنون برای مخزن ایشان مشکلی پیش نیامده است.

یکی دیگر از مشتریان بعد از صاف و یکنواخت نمودن سطح خاک باغچه (با کمک شمشه بنایی و تراز ) بدون سیمان کاری صرفا به چیدن موزاییک روی زمین اکتفا کردند. مخزن ۱۰ هزار لیتری ایشان هم قریب به ده سال است که بدون مشکل در یک باغ در حال استفاده می باشد..

۵- فیلتر پیش تصفیه برای حذف گل و لایی نصب کنید :

برای جلوگیری از رسوب گل و لایی و زنگ آهن داخل لوله های شهری نسبت به نصب فیلتر و پیش تصفیه در ورودی مخزن پلی اتین ۱۰۰۰۰ اقدام کنید. با این کار بی نیاز می شوید از نظافت سالانه و یا دو سالانه مخزن آب ده هزار لیتری

۶-اگر فیتینگ تانکر ده هزار لیتری از قبل نصب شده در حین تخلیه مخزن دقت فرمایید تا ضربه ای به فیتینگها وارد نشود.

۷- برای آشنایی با روشهای حمل و تخلیه مخزن ۱۰ هزار لیتری حتمی مقاله چرا تانکر ده هزار لیتری پلی اتیلن مخزن آب دات کام را بخریم؟ را بخوانید (کلیک کنید ).

.

فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

منبع ۲۰۰۰۰ لیتری عمودی تک لایه

نمره 5.00 از 5
10,324,000 تومان 9,911,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

منبع ۲۰۰۰۰ لیتری عمودی سه لایه

نمره 5.00 از 5
10,617,000 تومان 10,192,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

مخزن پلاستیکی ۱۰۰۰۰ لیتری سه لایه عمودی

نمره 5.00 از 5
5,921,000 تومان 5,684,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

مخزن پلاستیکی ۱۰۰۰۰ لیتری تک لایه عمودی

5,655,000 تومان 5,429,000 تومان

تانکر ده هزار لیتری

تانکر ده هزار لیتری

فروش ویژه تانکر ده هزار لیتری پلی اتیلن

    تانکر ده هزار لیتری پلی اتیلن با قطر ۲۵۵ سانتی متر و ارتفاع ۲۳۵ سانتیمتر به عنوان مخزن ده هزار عمودی کوتاه یکی پر کاربردترین مخازن پلی اتیلن می باشد. این مخزن پلی اتیلنی دارای ۲ دریچه بازدید می باشد ، قطر درب ها ۵۵ سانتی متر و قطر دریچه ها ۴۷ سانتی متر می باشد . برای مشاهده اطلاعات بیشتر مانند نقشه فنی و فیلم معرفی محصول مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری اینجا را کلیک کنید.

تانکر ده هزار لیتری

قیمت تانکر ده هزار لیتری :

5,921,000 تومان 5,684,000 تومانافزودن به سبد خرید

ورودی و خروجی تانکر ده هزار لیتری  :

    در چهار طرف بالا و پایین این تانکر ده هزار لیتری برای تعبیه ورودی و خروجی آب امکان سوراخکاری و نصب فیتینگ وجود دارد. سایز این فیتینگها ( از ۱/۴ اینچ تا ۶ اینچ) دامنه وسیعی را شامل می شود. . قطر دریچه این مخزن به گونه ای طراحی و تولید گردیده تا به راحتی ورود و خروج نفر به داخل مخزن امکانپدیر باشد .:

تاییدیه بهداشت و نشان استاندارد :

   این تانکر ده هزار لیتری از پلی اتیلن فود گرید ۳۸۴۰ تولید می گردد ، همچنین وجود لایه محافظت کننده اشعه یو وی آفتاب باعث می گردد این تانکر در تمامی شرایط آب و هوایی و زیر نور مستقیم خورشید برای ده ها سال قابل استفاده باشد. ماده اولیه این مخزن PE3840 FoodGrade و رنگ به کار گرفته شده نیز از رنگهای FoodGrade و خوراکی می باشد.

برخی کاربرد ها :

   این مخزن برای ذخیره سازی آب آشامیدنی طراحی و تولید شده است و دارای نشان ملی استاندارد ایران ، تاییده سازمان غذا و دارو و نشان سیب سلامت می باشد . نوع سه لایه این مخزن برای استفاده در محیط کاملا روشن تا نیمه تاریک پیشنهاد می گردد ، برای مکان های کاملا تاریک نیز می توان برای ذخیره آب آشامیدنی استفاده نمود .

توضیح : عبور نور از دیواره نیمه شفاف مخزن ده هزار لیتری باعث رشد جلبک و گیاهان تک سلولی در دیواره داخلی آن می گردد . تجمع و فساد بقایای این جلبک ها در کف مخزن باعث تغییر طعم و بوی آب می گردد . به همین دلیل توصیه می گردد در مکان های غیر تاریک فقط از مخازن سه لایه ضد جلبک و آنتی باکتریال مخزن آب دات کام استفاده فرمایید .

تانکر ده هزار لیتری

تخلیه آسان مخزن ۱۰۰۰۰ لیتری در آدرس شما:

بار گیری و تخلیه این تانکر ده هزار لیتری به کمک نیروی ۴ نفر نیروی انسانی ، جرثقیل یا لیفتراک انجام می گردد . در صورت عدم دسترسی به جرثفیل و لیفتراک می توان با ایجاد سطح شیب دار و با کمک نیروی انسانی ( ۴ نفر ) به راحتی نسبت به تخلیه و بار گیری آن اقدام نمود . برای اطلاعات بیشتر مقاله چرا تانکر ده هزار لیتری پلی اتیلن بخریم؟ را ملاحظه فرمایید.

چگونه می توان به کمک تانکر ۱۰۰۰۰لیتری ۳۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ لیتر آب را ذخیره نمود؟

اتصال تانکر 10000لیتری برای افزایش حجم تا 100000 لیتر

   بدون شک بهداشتی ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای ذخیره ۳۰۰۰۰ لیتر و حتی بیشتر استفاده از مخازن پلی اتیلن می باشد. با توجه به محدودیتهایی که در ارتفاع ساختمان و ابنیه ها وجود دارد و همچنین ابعاد مخازن پلی اتیلن استاندارد، یکی از بهترین روشها استفاده از تعداد کافی تانکر ۱۰۰۰۰لیتری پلی اتیلنی است که به روش موازی به هم متصل شده اند. در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توان به این هدف با کمک تانکر ۱۰۰۰۰لیتری دست یافت.

اتصال تعدادی تانکر ده هزار لیتری برای افزایش حجم ذخیره سازی تا ۳۰۰۰۰ الی ۱۰۰ هزار لیتر

  راه حل پیشنهادی به صورت خلاصه این است: تعداد کافی تانکر ده هزار لیتری پس از آماده کردن زیر سازی ، به محل مورد نظر منتقل می کنبم. بر روی همه آنها اتصالات و فیتینگهای ورودی و خروجی را نصب می کنیم. سپس به کمک لوله کشی همه فیتینگهای ورودی  را به یک شاه لوله متصل می کنیم . توجه فرمایید هر مخزن یک شیر فلکه جداگانه در ورودی داشته باشد . سپس این لوله اصلی را به ورودی آب که ممکن است از چاه و یا شبکه آب صنعتی و یا شهری باشد متصل می کنیم . در این حالت می بایست یک شیر فلکه اصلی و سپس یک شیر برقی در ابتدای مسیر شاه لوله  قرار دهیم. این شیر برقی را باید به شناور برقی که در یکی از مخازن ۱۰۰۰۰ لیتری نصب می شود متصل کنید تا از آن فرمان بگیزد تا وقتی سطح آب این مخزن ( همسطح بقیه مخازن ) کم یا زیاد شد فرمان وصل یا قطع را به شیر برقی بدهد.

اتصال تانکر 10000لیتری

  به این ترتیب سطح آب کلیه تانکرهای ۱۰۰۰۰لیتری مدیریت می شود. در ادامه تمام فیتینکهای خروجی را یه یک شاه لوله متصل می کنیم . توجه فرمایید بهتر است انشعابی که برای پمپ و مصرف کننده می رود از وسط این شاه لوله پایینی گرفته شود تا حتی الامکان به صورت یکنواخت تری مکش پمپ به خروجی مخازن منتقل شود.

  البته حالت ایده آل و در بسیاری موارد کم هزینه تر این است که خروجی هر مخزن به صورت مستقل به کولکتوری در کنار پمپ متصل شود . طول و قطر این لوله ها و تعداد زانویی آنها می بایست حتی الامکان یکسان باشد . البته لازم نیست از لوله قطوری استفاده کرد. مثلا اگر ورودی پمپ ۲ اینچ است و تعداد مخازن ۱۰ عدد می توان برای هر مخزن از لوله یک دوم اینچ استفاده کرد و آنها را به کولکتور متصل ساخت. سپس کولکتور با لوله ای با قطر کافی به قسمت ورودی پمپ متصل شود.

فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

منبع ۲۰۰۰۰ لیتری عمودی تک لایه

نمره 5.00 از 5
10,324,000 تومان 9,911,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

منبع ۲۰۰۰۰ لیتری عمودی سه لایه

نمره 5.00 از 5
10,617,000 تومان 10,192,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

مخزن پلاستیکی ۱۰۰۰۰ لیتری سه لایه عمودی

نمره 5.00 از 5
5,921,000 تومان 5,684,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

مخزن پلاستیکی ۱۰۰۰۰ لیتری تک لایه عمودی

5,655,000 تومان 5,429,000 تومان

نکات مهم در خصوص نصب فیتینگ منبع پلاستیکی ده هزار لیتری

نصب فیتینگ منبع 10000 لیتری

نصب ورودی و خروجی روی منبع پلاستیکی ده هزار لیتری

نکات مهم در خصوص نصب فیتینگ منبع پلاستیکی ده هزار لیتری :

۱- اگر منبع پلاستیکی ده هزار لیتری و یا تانکر ده هزار لیتری را بدون سوراخکاری خریداری کردید برای نصب فیتینگ به دریل و گردبر نیاز دارید. طبیعتا سایز گردبر باید کاملا منطبق با سایز فیتینگ باشد تا فیتینگ پس از بستن و سفت کردن مهره کاملا آببند گردد.

توضیح : توصیه می شود حتی الامکان فیتینگ منبع پلاستیکی ده هزار لیتری توسط کارشناسان مخزن آب دات کام نصب شود.

۲- در منبع پلاستیکی ده هزار لیتری چهار نقطه در چهار طرف پایین منبع برای نصب فیتینگ تعبیه شده است. پس از انتخاب سایز فیتینگ مرکز سوراخکاری باید به گونه ای باشد تا لبه بالایی فیتینگ از حاشیه بالایی محل مجاز نصب فیتینگ بیش از ۱۲ سانتیمتر فاصله داشته باشد. همینطور لبه پایینی فیتینگ نصب شده باید ار کف مخزن بیش از ۱۲ سانتیمتر فاصله داشته باشد.

نصب تانکر ده هزار لیتری

۳- پس از انتخاب مرکز سوراخکاری سر مته گردبر را روی محل تعیین شده قرار می دهیم و کاملا عمود بر مخزن به آرامی سوراخکاری را شروع می کنیم. پس از اتمام فرآیند سوراخکاری حتی المکان بقایای براده پلاستیک را از داخل مخزن خارج کنید.

۴-به کمک نردبان ابتدا خود را به بالای مخزن برسانید. پس از نشستن در جای مطمئن نردبان را به کمک یک نفر دیگر بالا کشیده و سپس داخل مخزن قرار دهید و به کمک آن وارد مخزن شوید. پیشنهاد می کنیم اگر پوشش بهداشتی نایلونی برای کفشتان ندارید قبل از ورود به مخزن کفشتان را در آورید. باقی مانده براده ها را از سوراخ بیرون بریزید و سپس فیتینگ را از داخل نصب کنید. نفر دوم از بیرون می بایست مهره آن را ببندد. دقت کنید فیتینگ و اورینگ آن به صورت کاملا یکنواخت روی تمام دور محل برش خورده نشسته باشد تا با فشار ناشی از بستن مهره از بیرون، فیتینگ آببند گردد.

توجه : سفت کردن بیش از حد مهره فیتینگ از بیرون می تواند موجب در رفتن اورینگ از جای خود و حتی آسیب به دیواره مخزن گردد.

 

نصب فیتینگ و اتصالات

 

بیشتر بدانید:

فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

منبع ۲۰۰۰۰ لیتری عمودی تک لایه

نمره 5.00 از 5
10,324,000 تومان 9,911,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

منبع ۲۰۰۰۰ لیتری عمودی سه لایه

نمره 5.00 از 5
10,617,000 تومان 10,192,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

مخزن پلاستیکی ۱۰۰۰۰ لیتری سه لایه عمودی

نمره 5.00 از 5
5,921,000 تومان 5,684,000 تومان
فروش ویژه

مخازن پلی اتیلن عمودی (مخزن پلی اتیلن عمودی )

مخزن پلاستیکی ۱۰۰۰۰ لیتری تک لایه عمودی

5,655,000 تومان 5,429,000 تومان
مشاوره خرید مخزن آب