بروزرسانی:جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹
برای خدمات فنی مخزن و پمپ آب کمکتان می کنیم (کلیک کنید)
خدمت رسانی ما در ایام محدودیت های کرونایی برقرار می باشد

روش صحیح نصب مخزن آب پلی اتیلن یا منبع آب پلاستیکی + ویدیو

روش صحیح نصب مخزن آب پلی اتیلن

 نصب صحیح مخزن پلی اتیلن یا منبع پلاستیکی اعم از مخزن آب پلی اتیلن، مخزن پلی اتیلن اسید، منبع انبساط و … باعث می شود طول عمر مخزن پلی اتیلن افزایش پیدا کند و بتوانید از بهترین عملکرد  و به مدت طولانی از آن استفاده نمایید.

متاسفانه برخی از مشتریان و حتی استادکاران تاسیسات و لوله کشی به بعضی از نکات نصب مخازن آب پلی اتیلن توجه نمی کنند و این موضوع می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای مشتریان گرامی و همچنین خارج شدن محصول خریداری شده از گارانتی شود.

در این مقاله نکات و روش نصب صحیح مخزن آب پلی اتیلن یا منبع پلاستیکی و همچنین منبع انبساط آب گرم به همراه تصاویر نمونه نصب های صحیح و اشتباه مخازن آب پلی اتیلنی قرار داد شده است.پیشنهاد می کنیم علاوه بر مشاهده ویدیو زیر و برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه تصاویر تا انتهای مقاله را مطالعه بفرمایید.

Continue reading

ضد عفونی کردن کفش ها با استفاده از وان پلاستیکی

ضد عفونی کردن کفش ها با استفاده از وان پلاستیکی

  کفش ها به دلیل تماس با زمین و سطوح آلوده، همواره به عنوان یکی از دلایل ورود آلودگی ها، میکروب ها و ویروس ها به داخل مجتمع ها شناخته می شوند. با شیوع ویروس کرونا اهمیت این موضوع بسیار بیشتر از قبل شده است و بسیاری به دنبال راه چاره برای این موضوع هستند. ما در این مقاله ابتدا راه حل های کلی جلوگیری از گسترش آلودگی توسط کفش ها را بیان کرده و سپس یک راه بسیار ساده و ارزان برای ضد عفونی کردن کفش ها با استفاده از وان پلاستیکی را معرفی خواهیم کرد تا با کمترین زحمت و در سریعترین زمان ممکن بتوان پیش از ورود به این مجتمع ها کف کفش ها را به طور کامل ضد عفونی کرد.

Continue reading

راهنمای اندازه گیری و نصب مخزن آب در زیر راه پله ها

مخازن مناسب زیر راه پله

  گرانی زمین و محدودیت فضای خالی در ساختمانها ایجاب می کند ساکنان از همه فضاها به صورت بهینه استفاده کنند. یکی از فضاهایی که معمولاً به عنوان کاندیدای نصب مخزن آب در ساختمان ها در نظر گرفته می شود، فضای زیر راه پله است. این فضاها معمولاً بدون استفاده بوده و به همین دلیل برای نصب مخزن آب مکان مناسبی هستند.

 مخازن زیر پله ای متداولترین مخازن ذخیره آب برای نصب در فضای زیر راه پله ها هستند ولی با این حال فضای زیرپله ها به دلیل محدودیت هایی که از نظر ابعاد دارند، نیازمند بررسی بیشتری هستند و به راحتی نمی توان هر مخزن آبی را در این مکان ها جای داد. از طرفی تنوع مخازن زیرپله ای کم بوده و ممکن است نیاز پیدا کنید تا از سایر انواع مخازن ذخیره آب در زیر راه پله ها استفاده نمایید.

Continue reading

ضد عفونی کردن آب آشامیدنی

ضد عفونی کردن آب آشامیدنی

  ضد عفونی کردن آب در مخازن آب آشامیدنی شهری از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل آب مورد استفاده در مصارف خانگی و صنعتی قبل از اینکه در مرحله پایانی به دست مصرف کنندگان برسد، طی فرآیند های شیمیایی گوناگونی ضد عفونی می شود تا باکتری های مضر و بیماری زای موجود در آب از بین بروند. همچنین پس از تکمیل فرآیند ضد عفونی کردن، آب در روند بازگشت خود به منابع طبیعی هیچگونه آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. برای ضد عفونی کردن آب شیوه های مختلفی وجود دارد که در آنها از مواد شیمیایی گوناگونی استفاده می شود؛ موادی همچون کلر، ازن، آهک و آب اکسیژنه.

Continue reading

۷ باور نادرست راجع به مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی

مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی

  امروزه بیشتر مخازن آب پلاستیکی از جنس پلی اتیلن¹ ساخته می شوند که به آنها مخزن پلاستیکی ² نیز می گویند. مخزن پلی اتیلن به خاطر دارا بودن ویژگی های خاصی چون سبک بودن، سهولت جابجایی و نصب، اقتصادی بودن، قابل تعمیر بودن و… خیلی سریع در سراسر جهان به محبوبیت رسید و جایگزین مخزن استیل و گالوانیزه شد. در سال های اولیه به علت ناشناخته بودن مخازن پلی اتیلن، باور های نادرستی در مورد این مخازن بوجود آمد. حتی در حال حاضر نیز برخی از مشتریان پرسش ها و ابهاماتی در خصوص مخازن پلی اتیلن دارند و با کارشناسان فروش مخزن آب دات کام مطرح می نمایند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد هفت باور نادرست که موجب نگرانی برخی از خریداران می شود، صحبت کنیم.

Continue reading

قنات چیست و چه جایگاهی در حال و آینده ایران خواهد داشت؟

ایران جزو معدود کشورهایی است که پیشینه سیستم ذخیره سازی و  آبرسانی شهری اش به بیش از ۱۰۰۰ سال می رسد. ایرانیان باستان به تخمین تاریخ نویسان حدود ۳۰۰۰ سال پیش اولین سیستم آبرسانی شهری، قنات ها، را اختراع کردند و سپس این سیستم در کشور های دیگر نیز رواج یافت؛ به طوری که امروزه ردپای استفاده از قنات ها در مناطق وسیعی از خاورمیانه، شمال آفریقا، جنوب آسیا و همچنین اسپانیا دیده می شود. قنات ها شاهکارهای مهندسی هستند که برای بیش از دو هزار سال اصلی ترین سیستم مدیریت آب در ایران بوده اند،اگرچه حتی امروزه نیز در برخی از مناطق بیابانی ایران و دیگر کشورها که با مشکل کم آبی روبرو هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله قنات ها را از جنبه های مختلف بررسی می کنیم.

Continue reading

گفتگوی آنلاین مخزن آب دات کام