بروزرسانی:دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲

پرورش زالو ( تجهیزات، مزایا، درآمد و پرسش های متداول)

پرورش زالو

پرورش زالو موضوع جذابی است که در سال های اخیر به گوش خیلی از ما رسیده و کارافرینان زیادی در این حوزه فعال شده اند. متاسفانه بسیاری از افرادی که وارد این حوزه می شوند با اطلاعات اولیه نه چندان کامل وارد شده و دچار ضرر و زیان های بسیاری شده اند. در این مقاله ابتدا توضیحات مقدماتی در این خصوص داده شده و سپس تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی مزرعه پرورش زالو را بیان کرده و بعد از آن مزایا و معایب پرورش زالو را بیان کرده و در مورد میزان درامد آن توضیحاتی خواهیم داد و در انتها نیز پرسش های متداول و اساسی که باید حتماً پیش از راه اندازی مزرعه پروش زالو چه به صورت خانگی و چه به صورت صنعتی بدانید بیان کرده و پاسخ خواهیم کرد.


ادامه مطلب

نصب و اجرا سیستم آبیاری قطره ای ( صفر تا صد آبیاری قطره ای )

سیستم آبیاری قطره ای روشی نوین در آبیاری محصولات کشاورزی و به طور کلی گیاهان است که آب را به طور مستقیم، و در میزان کنترل شده، به منطقه ریشه گیاه می رساند. از مزایای این روش می توان به؛ افزایش باردهی و سود، افزایش سرعت رشد، سلامت ریشه، صرفه جویی در مصرف آب، صرفه جویی در هزینه ها و … اشاره کرد. ما در این مقاله به نحوه نصب و اجرای سیستم آبیاری قطره ای خواهیم پرداخت و فرض میکنیم اطلاعات اولیه ای را در مورد آبیاری قطره ای دارید. در صورتی که می خواهید در مورد این سیستم آبیاری و مزایای و معایب آن اطلاعات بیشتری کسب کنید پیشنهاد می کنیم مقاله آبیاری قطره ای – مزایا، معایب و تجهیزات مورد نیاز را ابتدا مطالعه نمایید و سپس اقدام به مطالعه این مقاله نمایید.


ادامه مطلب

محاسبه و تعیین حجم مخزن بر اساس شکل آن + فرمول ساده

در این مقاله به صورت خیلی ساده نحوه تعیین حجم مخزن براساس شکل های آنها را بیان می کنیم. همچنین نکاتی در خصوص تعیین حجم مخزن آب و تفاوت های حجم اسمی و واقعی آن ها بیان می کنیم. پس از مطالعه این مقاله شما می توانید حجم واقعی آب ذخیره شده درون هر یک از مخازن آب را به راحتی محاسبه نمایید.


ادامه مطلب

بحران کم آبی و احتمال شیوع بیماری های مرتبط با آب آلوده

   در سال های اخیر بارها و بارها در خصوص کم شدن ذخایر آب، کاهش بارندگی و کاهش ذخایر آب پشت سدها شنیده ایم ولی متاسفانه به اندازه کافی برای حل این مشکلات اقدامات مناسبی انجام نشده است و اکنون در آستانه یک بحران بسیار جدی قرار داریم. بسیاری از شهرهای ایران مطابق اعلام های رسمی و غیر رسمی با تنش آبی و خشکسالی جدی مواجه اند.

  بحران کم آبی پیامدهای متعددی دارد که شاید شما بخشی از آن را بدانید اما ابعاد وسیع تری دارد. به عنوان نمونه بحران شیوع وسیع بیماری های گوارشی نظیر وبا و … که مستقیماً به کم آبی و آب آلوده مرتبط هستند از دیگر پیامدهای این مساله است. برای اینکه بدانید ارتباط کم آبی با شیوع بیماری های گوارشی در شهرها چیست پیشنهاد می کنیم حتماً این مقاله را با دقت تا انتها مطالعه نمایید تا در برابر فاجعه ای که ممکن است در کنار تنش آبی شدید در شهرهای کشورمان ایران رخ دهد اقدام فوری و لازم را انجام دهیم.


ادامه مطلب

مخزن بتنی بهتر است یا مخزن پلی اتیلن ( تانکر پلاستیکی ) ؟

مخزن بتنی بهتر است یا مخزن پلی اتیلن پلاستیکی

ما در این مقاله دو نوع مخزن آب پر طرفدار، یعنی مخزن پلی اتیلن و مخزن بتنی را بررسی و با یکدیگر مقایسه کرده و نقاط ضعف و قوت هر یک را بررسی می کنیم. همانطور که میدانید دسترسی 24 ساعته به آب تمیز و با کیفیت حداقل نیاز هر ساختمان مسکونی، اداری، ویلا، باغ و زمین کشاورزی است .از طرفی بنابر دلایلی همچون متصل نبودن به شبکه آبرسانی شهری، پایین بودن فشار آب و قطعی آب گاه و بیگاه نمی توان برای تامین آب تنها به شبکه آبرسانی شهری تکیه کرد و در چنین شرایطی نیاز به وجود مخزن برای ذخیره آب کاملا حس می شود.


ادامه مطلب

دلایل گرانی و افزایش قبض آب +اعتراض به قبض و راه حل کاهش قیمت

دلایل گرانی و افزایش قبض آب

 بهای قبض آب ارتباط مستقیم با میزان مصرف مشترک دارد، اما در بعضی مواقع حتی مشترکین کم مصرف نیز در پایان هر دوره با قبض هایی روبرو می شوند که باعث تعجب آن ها می شود. پیش از اعتراض به مبلغ قبض آب و برای اینکه بدانید چرا قبض آب خانه یا ساختمان شما زیاد شده است، باید نکاتی را بدانید و سپس با توجه به آنها اقدام لازم را انجام دهید.  در این رابطه باید پاسخ سوالات زیر را بدانید:

 علت زیاد بودن مبلغ قبض آب یا افزایش قبض آب چیست؟ و مهم تر اینکه آیا می توان هزینه قبض آب را به سادگی کاهش داد؟
کاهش مبلغ قبض آب بسیار ساده است و با رعایت چند نکته می توان در هزینه های مرتبط با مصرف آب صرفه جویی کرد. در این نوشته ابتدا به دلایل افزایش قبض آب پرداخته ایم و سپس راهکارهای کاهش هزینه قبض آب را ارائه داده ایم.


ادامه مطلب