بروزرسانی:یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۴۰۳

جامع ترین راهنمای خرید مخزن آب شرب بهداشتی برای خانه یا ساختمان

راهنمای خرید مخزن آب شرب بهداشتی

 در این مقاله که بنا به درخواست شما مشتریان گرامی نوشته شده به صورت کامل و جامع راهنمای خرید مخزن آب شرب بهداشتی برای خانه یا ساختمانتان را بیان کردیم. پس از مطالعه این مقاله انتظار داریم شما به طور کامل دانش و مهارت انتخاب و خرید مخزن آب مناسب را داشته باشید تا بتوانید با کمترین هزینه با کیفیت ترین و بهترین انتخاب را داشته باشید و بتوانید سال های سال بدون مشکلی از منبع آب منزل یا ساختمانتان استفاده نمایید.

مباحث مطرح شده در این مقاله شامل موارد زیر است:

1- انواع مخازن آب ساختمان؛ کدام مخزن انتخاب بهتری است؟
2- الزامات استاندارد و بهداشت مخازن آب شرب
3- تعیین لیتراژ و حجم مناسب مخزن آب
4- تعیین نوع و سایز اتصالات و لوازم جانبی مورد نیاز مخزن آب
5- انتخاب نوع مخزن از نظر شکل ظاهری
6- نکات جانمایی، تخلیه، نصب و راه اندازی مخزن آب
7- از کجا مخزن آب شرب مناسب خریداری کنید؟

با کلیک بر روی هر یک از موارد فوق می توانید به بخش مربوطه مراجعه نمایید ولی پیشنهاد می کنیم تمامی موارد را به همان ترتیبی که مشخص شده اند مطالعه بفرمایید تا نکته، ابهام یا پرسشی در خصوص انتخاب مخزن آب مناسب برای منزل با ساختمانتان باقی نماند.

1-انواع مخازن ذخیره آب ساختمان؛کدام مخزن انتخاب بهتری است؟

مخازن ذخیره آب ساختمان را براساس ویژگی ها و خصوصیات مختلفی می توان دسته بندی کرد. یکی از متداولترین دسته بندی ها بر اساس جنس و مواد اولیه مورد استفاده در تولید آنهاست. در گذشته و در ایران عمدتاً از مخازن فلزی (تولید شده از ورق گالوانیزه) استفاده می شد. البته به ندرت مخازن بتنی و حتی چوبی نیز مورد استفاده قرار می گرفت ولی امروزه رایج و پر استفاده نمی باشند. با ورود و تولید مخازن پلیمری در ایران، استقبال از مخازن فلزی هم رفته رفته کمتر شده و بسیاری به سمت نصب و استفاده از مخازن پلیمری رفته اند. مخازن پلیمری در بازار بیشتر با عنوان مخازن پلی اتیلن یا مخازن پلاستیکی شناخته می شوند. در ادامه هر با که از واژه هایی نظیر مخزن پلاستیکی، منبع و تانکر پلاستیکی استفاده می کنیم منظور همان مخازن آب پلی اتیلن هستند.

مخزن آب فلزی بهتر است یا مخزن آب پلی اتیلن

پیش از اینکه مشخص کنیم مخزن آب فلزی بهتر است یا مخزن آب پلاستیکی باید پارامترهایی که مشخص کننده بهتر بودن هر یک از این مخازن آب هستند بیان شوند. زیرا در یک کاربرد ممکن است مخزن آب فلزی بهتر باشد و در یک کاربرد دیگر مخزن آب پلی اتیلن یا پلاستیکی. در اینجا منظور از مخزن آب فلزی، مخزن ساخته شده از ورق های گالوانیزه فلزی است و منظور از مخزن آب پلاستیکی، مخزن آب پلی اتیلن تولید شده از مواد فود گرید، بهداشتی و درجه یک است. پارامترهایی که در این مقایسه در نظر گرفته شده است شامل، قیمت، نصب و راه اندازی، طول عمر، مقاومت در برابر خوردگی، تنوع ابعاد، حمل و نقل و سادگی نصب، و مقاومت در برابر گرما و سرما است.

مخزن-فلزی-بهتر-است-مخزن-پلاستیکی
مخزن فلزی بهتر است یا مخزن پلاستیکی (پلی اتیلن) با توجه به کاربرد مورد نیاز شما می تواند پاسخ متفاوتی داشته باشد

مزایای مخازن آب پلاستیکی (مخازن پلی اتیلن)

– قیمت و وزن کمتر
– طول عمر و ماندگاری بسیار بالا
– مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
– تنوع بالا از نظر ابعاد و امکان تولید سریعتر
– نصب، جانمایی و حمل و نقل بسیار آسان
– قابلیت سوراخ کاری و نصب آسان انواع اتصالات

مزایای مخازن آب فلزی

-مقاومت بیشتر در برابر شعله های آتش و حرارت بالا
-قابلیت ساخت در محل و براساس ابعاد سفارشی مشتری

  حال با توجه به موارد عنوان شده می توانید نوع مخزن آب مورد نیازتان را انتخاب نمایید. با توجه به گستردگی بیشتر و اینکه عمدتاً مشتریان به دنبال انتخاب و خرید مخزن آب پلی اتیلن هستند در ادامه راهنمای خرید مخزن آب پلی اتیلن بیان شده است. هر چند که بسیاری از نکات عنوان شده را برای مخازن آب فلزی نیز می توان در نظر گرفت.

بهترین مخزن آب پلی اتیلن برای ذخیره سازی آب شرب کدام است؟

  مخازن آب پلی اتیلن در مدل های مختلفی تولید می شوند. مخزن پلی اتیلن تک جداره (تک لایه) و سه جداره (سه لایه) متداولترین نوع مخازن پلی اتیلنی هستند. بهترین نوع مخزن پلی اتیلنی، برای استفاده به عنوان مخزن آب شرب، مخزن آب پلی اتیلن سه لایه آنتی باکتریال است که از پلی اتیلن فود گرید (food grade) ساخته شده است. این مخازن به صورت ویژه برای ذخیره سازی آب شرب تولید می شوند و خاصیت ضد جلبک و آنتی باکتریال دارند. وجود یک لایه مشکی رنگ در میان لایه ها سبب می شود نوری به داخل مخزن نتواند وارد شود و در نتیجه داخل آن جلبک رشد نخواهد کرد. همچنین استفاده از مواد آنتی باکتریال در تولید این محصولات موجب می شود امکان رشد باکتری ها در مخازن آب پلی اتیلن سه لایه آنتی باکتریال وجود نداشته باشد.

لازم به ذکر است که افزایش تعداد لایه ها به 4، 5 یا حتی بیشتر، صرفاً جنبه تبلیغاتی دارد و الزامی در استفاده از آنها وجود ندارد و برای ذخیره سازی آب شرب به هیچ عنوان به مخازن بیش از سه لایه نیاز نخواهید داشت.به همین دلیل در هنگام خرید مخزن آب مواظب این موضوع باشید تا هزینه بیشتری پرداخت نکنید.

2-الزامات استاندارد و بهداشت تولید مخازن آب شرب

  با توجه به افزایش تقاضا برای خرید مخازن آب پلی اتیلن، ما شاهد افزایش تولید این مخازن با مواد بی کفیت و درجه دو نیز میباشیم. متاسفانه تشخیص مخزن آب پلی اتیلن تولید شده از مواد با کیفیت نسبت به انواع بی کیفیت کار چندان ساده ای نیست. به همین دلیل تنها پیشنهاد ما این است که از برند معتبر و مرکز فروش معتبری اقدام به خرید نمایید و از فروشنده گواهی نامه های استاندارد و بهداشتی را درخواست و سپس از مراجع مربوطه استعلام نمایید. خوشبختانه امکان استعلام آنلاین این گواهی نامه ها و استاندارد ها از طریق وب سایت های مربوطه قابل انجام است.

 همانطور که می دانید بهداشتی بودن و با کیفیت بودن مخزن آب شرب یکی از الزامات اساسی است و به هیچ عنوان نباید از این موضوع صرفه نظر کنید زیرا سلامتی خود و خانوادتان باید در اولویت باشد.

 در این رابطه باید شما دو موضوع را مد نظر قرار دهید. یکی مواد اولیه مورد استفاده و دومی تولید کننده مخازن پلی اتیلن. متاسفانه به دلیل قیمت بالای مواد اولیه بسیاری از تولید کنندگان از مواد بازیافتی یا درجه دوم استفاده می کنند تا قیمت تمام شده کاهش پیدا کند. به همین دلیل عمده این تولید کنندگان توانایی دریافت بسیاری از گواهی نامه های بهداشتی را ندارند. پس یکی از اولین قدم ها برای شناخت یک مخزن آب پلی اتیلن با کیفیت و بهداشتی نسبت به نوع غیر بهداشتی قیمت پایین تر و نداشتن گواهی نامه های بهداشتی است.

البته بعضی از سودجویان با آگاهی از این موضوع بعضاً بعضی از محصولاتشان را با قیمت های بالاتری نیز ارائه می کنند و حتی گواهی نامه های بهداشتی جعلی ارائه می کنند. پس حتماً باید این گواهی نامه ها از مراجع مربوطه استعلام و از صحت آنها اطمینان حاصل کنید.

3-تعیین حجم مناسب مخزن آب شرب

پس از اینکه از کیفیت مخزن آبی که می خواهید خریداری نمایید اطمینان حاصل کردید حال باید ببینید به مخزن با چه حجم یا لیتراژی نیاز دارید. در مناطق شهری، مطابق اعلام اداره آب و فاضلاب یک خانواده 4 یا 5 نفره نیاز به داشتن حجم ذخیره ای برابر ۲۵۰ لیتر دارند. یعنی هر فرد حدود 50 لیتر. این میزان می تواند در شهرها و مناطق مختلف متفاوت باشد و بستگی به ساعات قطعی احتمالی آب، میزان فشار شبکه شهری و … از آیتمهای تعیین کننده حجم ذخیره سازی قبل از پمپ آب شما می باشد. در صورتی که نیاز باشد کل مصرف یک روز را برای هر نفر ذخیره داشته باشید می توانید به ازای هر نفر ۱۵۰ لیتر نیز در نظر بگیرید. یعنی یک خانواده ۵ نفره ۷۵۰ لیتر.

تعداد واحدحجم مخزن ذخیره آب (لیتر)حجم مخزن تحت فشار (لیتر)قدرت پمپ (اسب بخار)
 4 تا 71000 تا 150024 تا 501hp
8 تا 102000 تا 250060 تا 801.5hp
10 تا 162500 تا 400060 تا 1002hp
16 تا 244000 تا 6000100 تا 1502.2h تا 2.5h

لازم به ذکر است که لیتراژ فوق صرفاً برای مخزن ذخیره آب شرب ساختمان می باشد و حجم مورد نیاز مخزن آب آتش نشانی را شامل نمی شود. برای اطلاع از حجم مناسب مخزن آب آتش نشانی می توانید مقاله مربوط به مخازن ذخیره آب آتش نشانی را نیز مطالعه بفرمایید.

اگر فضای در دسترس برای محل نصب مخزن به گونه ای است که مخزن با لیتراژ مد نظر شما در آن فضا قابل نصب نیست و یا راهرو ها و درب ها تا محل نصب کم عرض و باریک هستند می توانید دو یا چند عدد مخزن با لیتراژ کمتر که امکان نصب یا عبور دارد نصب کرده و از طریق یک شاه لوله همانند تصاویر زیر به یکدیگر متصل نمایید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله اتصال موازی مخازن پلی اتیلن برای افزایش حجم را می توانید نگاهی بیندازید.

اتصال مخازن آب پلی اتیلن افزایش حجم ذخیره سازی

4-تعیین و نصب اتصالات مورد نیاز و لوازم جانبی مخزن آب

 مخازن آب پلی اتیلن به صورت پیش فرض فاقد اتصالات ورودی و خروجی هستند. این اتصالات پس از درخواست مشتری و با توجه به سایزی که مورد نیاز است نصب می شود. عموماً یک ورودی به همراه شناور، یک خروجی، یک سرریز و یک ونت یا هواکش بر روی مخزن آب نصب می شود.

در مناطق شهری و برای استفاده به عنوان مخزن آب شرب ساختمان و جهت اتصال به پمپ آب، ورودی معمولاً 3.4 اینچ، شناور 3.4 اینچ، خروجی 1 اینچ و سرریز و ونت 1.2 یا 3.4 اینچ نصب می شود با این حال پیشنهاد می شود قبل از خرید از سایز دقیق لوله های ساختمانتان اطلاع کسب کنید. البته در صورت تفاوت سایز بین لوله ها و اتصالات مخزن آب، به راحتی می توانید با استفاده از تبدیل ها اقدام به اتصال لوله ها به ورودی و خروجی های مخزن اقدام نمایید.

نصب اتصالات و فیتینگ مخزن آب پلی اتیلن
نصب اتصالات و فیتینگ مخزن آب پلی اتیلن

  دسته بندی  و نامگداری اتصالات و فیتینگهای مخازن آب براساس واحد اینچ یا میلیمتر که قطر نامی (قطر داخلی) لوله هاست و یا بر حسب سانتیمتر که قطر بیرونی لوله ها است، در بازار تاسیسات ، رایج می باشد.

   مهم : به عنوان مثال اگر لوله کش شما درخواست کرد یک مخزن آب بگیرید با ورودی 2.5 سانتیمتر ، یعنی لوله ای که به آن وصل می شود ، قطر روپیچ رزوه آن معادل 2.5 سانتیمتر است. ولی وقتی از واحد اینچ استفاده می شود ، منظور قطر توپیچ این لوله است. مثلا در لوله مذکور ، قطر توپیچ آن می بایست 20 میلیمتر و یا 3/4 اینچ باشد. بنابراین وقتی صحبت از فیتینگ 3/4 می شود منظور قابلیت اتصال رزوه توپیچ فیتینگ به اتصال روپیچ لوله ای است با قطر داخلی 2 سانتیمتر و با قطر بیرونی 2.5 سانتیمتر یا وقتی می گوییم فیتینگ یک اینچ ، منظور فیتینگ برنجی است که قابلیت اتصال به لوله ای را دارد با رزوه روپیچ 3.2 سانتیمتر و قطر داخلی 25 میلیمتر یا یک اینچ.  جنس فیتینگها عموماً از برنج، پلی اتیلن و استیل می باشد. برای ذخیره آب، بهترین و به صرفه ترین نوع اتصال برنجی است و سایر اتصالات برای مخازنی است برای نگهداری سیالاتی مانند اسید ها که دارای خاصیت خورندگی هستند.

فیتینگ برنجی پلی اتیلن استیل

همچنین اگر در لوله های آب شهری شما رسوبات و ذرات معلق وجود دارد پیشنهاد می کنیم از فیلترهای پیش تصفیه نیز استفاده نمایید. در صورتی که می خواهید در خصوص اتصلات مخازن آب و انواع آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید به مقاله معرفی انواع اتصالات و لوازم جانبی مخازن پلی اتیلن و وان های پلاستیکی مراجعه نمایید.

5- انتخاب نوع مخزن از نظر شکل ظاهری

مخازن پلی اتیلن از نظر شکل ظاهری به انواع مختلفی تقسیم می شوند. مخازن افقی، مخازن عمودی، مخازن مکعبی، مخازن کتابی و مخازن زیرپله ای متداولترین انواع مخازن پلی اتیلن برای استفاده به عنوان مخزن آب ساختمان هستند.

انواع مخازن پلی اتیلن ذخیره آب شرب خانه ساختمان

  اینکه کدام یک انتخاب بهتری برای منزل یا ساختمانتان هست بستگی زیادی به محل نصب آن، سایز فضای محل نصب و لیتراژ مد نظرتان دارد. البته بودجه ای که برای خرید مخزن آب نیز در نظر گرفته اید می تواند تاثیر گذار باشد زیرا قیمت مخازن پلی اتیلن دسته های مختلف با لیتراژ یکسان معمولاً متفاوت است.

  به عنوان مثال عموماً مخازن عمودی ارزانترین نوع مخازن پلی اتیلن هستند و بعد از آن به ترتیب، افقی، مکعبی، کتابی و مخازن زیرپله ای هستند.همچنین از نظر لیتراژ مخازن مکعبی یا کتابی نهایتاً تا 2000 لیتر و مخازن زیر راه پله تا 1500 لیتر تولید می شوند به همین دلیل در صورتی که به لیتراژ بیشتری نیاز دارید یا باید چند عدد از این مخازن را به یکدیگر متصل نمایید و یا اینکه از میان مخازن افقی یا عمودی مخزن مناسب خود را انتخاب نمایید.

به صورت کلی پیشنهاد ما برای انتخاب مخزن آب برای ساختمان به صورت زیر است:

 – اگر محل نصب مخزن در پشت بام در نظر گرفته شده مخزن افقی بهترین پیشنهاد است. زیرا عموماً ارتفاع کمی داشته و در برابر باد و طوفان مقاومت بیشتری دارد و همچنین در سطح بیشتری فشار وارده بر سقف را پخش می کند. در صورت استفاده از سایر مخازن باید حتماً به این 2 نکته که عنوان شد توجه بفرمایید.

– اگر محل نصب زیر راه پله است در درجه اول مخازن زیرپله ای پیشنهاد می شوند و پس از آن به ترتیب مخازن افقی و مکعبی افقی پیشنهاد می شود. ما در مقاله ای با عنوان راهنمای اندازه گیری و نصب مخزن آب در زیر راه پله ها به طور مفصل مطالبی عنوان کردیم و تصاویر نمونه و راهنمایی قرار داده ایم و پیشنهاد می کنیم اگر زیر راه پله محل نصب مخزن آب شما است حتماً آنرا مشاهده نمایید.

– اگر محل نصب عرض کمی دارد و یا تا محل نصب مخزن درب ها و راهروهای باریکی قرار دارند بهترین انتخاب مخازن کتابی یا مکعبی هستند. نام دیگر این مخازن، مخازن آسان رو هست زیرا به راحتی از بسیاری از درب ها  راه روها قابل عبور هستند.

– در سایر موارد و در صورتی که محدودیت های عنوان شده وجود نداشته باشد مخازن عمودی به دلیل قیمت مناسب تر پیشنهاد می شوند.

6- نکات جانمایی، تخلیه، نصب و راه اندازی مخزن آب

  پس از تعیین حجم مخزن آب و اتصالات آن باید مکان نصب مخزن آب را تعیین نمایید. متاسفانه برخی از مشتریان و حتی استادکاران تاسیسات و لوله کشی به بعضی از نکات نصب مخازن آب پلی اتیلن توجه نمی کنند و این موضوع می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای مشتریان گرامی و همچنین خارج شدن محصول خریداری شده از شرایط تامین گارانتی شود.

راهنمای نصب و راه اندازی مخازن آب پلی اتیلن پلاستیکی

  برای اینکه بدانید فضای مورد نیاز برای نصب چقدر باید باشد کافی است از ابعاد مخزن آب پلی اتیلن یا منبع پلاستیکی اطلاع کسب کنید.برای اینکار می توانید پس از مطالعه این مقاله به صفحه ابعاد و قیمت های فروشگاه مخزن آب دات کام مراجعه نمایید.

  در خصوص اندازه گیری و انتخاب محل نصب مخزن آب باید ابعاد تمامی ورودی ها و مسیرها تا محل نصب مخزن آب اندازه گیری شوند. به عنوان مثال درب ها، راهروها و راه پله ها ممکن است نیاز باشد اندازه گیری شوند تا از امکان پذیر بودن انتقال مخزن آب به محل نصب اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال اگر مخزن در پشت بام نصب می شود باید ببینید آیا از راه پله ها و یا درب ها موجود در مسیر قابل عبور دادن هست یا خیر. پس از بررسی این موضوع حال می توانید بر روی مکان نصب مخزن تمرکز نمایید.

  مهمترین نکته در این خصوص این است که محل نصب مخزن آب پلی اتیلن باید در یک سطح مستحکم صاف، تراز و یکدست و بدون هیچ گونه شیب و پستی بلندی باشد. همچنین بهتر است سطح محل نصب مخزن آب از هر طرف در حدود ۱۰ سانتی متر بیشتر از سطح زیرین مخزن باشد.

  در بعضی از ساختمان ها، به خصوص ساختمان های نوساز، از قبل مکانی برای نصب مخزن آب در نظر گرفته شده است ولی در بسیاری از ساختمان ها چنین مکانی در دسترس نیست. به همین دلیل باید در جای دیگر به دنبال نصب مخزن آب بگردید. متداول ترین مکان ها برای نصب مخزن آب عموماً حیاط، پارکینگ، زیر راه پله، بالای پشت بام، لابی یا راهرو ورودی ساختمان است. در صورت نصب در هر یک از این مکان ها نیاز هست نکاتی که در ادامه بیان شده است کاملاً رعایت شود تا هم طول عمر مخزن افزایش پیدا کند و هم مخزن از شرایط گارانتی کارخانه خارج نشود.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این خصوص پیشنهاد می کنیم مقاله روش صحیح نصب مخزن آب پلی اتیلن یا منبع آب پلاستیکی را مطالعه نمایید.

– نکات نحوه ارسال و تخلیه مخازن آب پلی اتیلن

تخلیه و بارگیری مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی

  مخازن ۷۰ لیتر تا ۱۰۰۰ لیتر به راحتی توسط یک یا دو نفر، قابل بارگیری، تخلیه و جابجایی هستند و به هیچ عنوان نیازی به تجهیزات خاصی نخواهید داشت. مخازن ۱۵۰۰ لیتر تا ۳۰۰۰ لیتر نیاز به دو نفر دارند . مخازن ۴۰۰۰ لیتر تا ۶۰۰۰ لیتر نیاز به سه و یا چهار نفر دارند، مخازن ۱۰۰۰۰ لیتری نیز توسط ۵ نفر و سکویی که توسط تعدادی لاستیک اتومبیل ( به عنوان ضربه گیر) در پشت وسیله باری ایجاد می شوند، قابل تخلیه خواهند بود.

برای تخلیه مخازن ۲۰۰۰۰ لیتری پلی اتیلن حتماً باید از جرثقیل و یا لیفتراک (شاخک ۲ متری یا بیشتر) استفاده کرد. تخلیه مخزن ۲۰۰۰۰ لیتری بدون استفاده از این تجهیزات می تواند منجر به آسیب دیدگی جدی مخزن گردد.

  همچنین در هنگام بالا کشیدن مخزن 20 هزار از کف تریلی به کمک جرثقیل به دلیل به وجود آمدن حرکات پاندولی باید احتیاط کرد تا مخزن به جایی یا کسی برخورد نکند و حتی الامکان توسط ۲ الی ۳ نفر هنگام بلند شدن و پایین گذاشتن مهار گردد.

  برای اطلاع بیشتر در این خصوص پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای نحوه تخلیه مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی مطالعه بفرمایید. در این مقاله راه های تخلیه تمامی مخازن و نفرات یا تجهیزات مورد نیاز شرح داده شده است.

7-از کجا اقدام به خرید مخزن آب شرب بهداشتی نماییم

  اگر به دنبال خرید با کیفیت ترین مخازن آب شرب بهداشتی در ایران هستید و می خواهید بدون هیچ گونه نگرانی و زحمتی خریدی لذت بخش و آسان داشته باشید و همچنین از از خدمات مختلف نظیر مشاوره های تخصصی، ارسال فوری و حتی رایگان، خرید به قیمت لیست کارخانه، نصب اتصالات و لوازم جانبی و … استفاده نمایید به شما پیشنهاد می کنیم به فروشگاه تخصصی مخزن آب دات کام مراجعه نمایید.

  در این فروشگاه امکان مشاهده اطلاعات فنی، تصاویر و نقشه ها و حتی ویدیو محصولات وجود دارد و می توانید علاوه بر ثبت سفارش اینترنتی به صورت تلفنی و حضوری نیز بازدید و اقدام به خرید نمایید. گستردگی محصولات موجود در انبارهای این فروشگاه کم نظیر است ضمن اینکه کیفیت محصولات و خدمات مخزن آب دات کام تضمین شده و کلیه محصولات با گارانتی های معتبر و واقعی ارائه می شوند و مشتریان گرامی تا سال های طولانی مورد پشتیبانی و خدمات پس از فروش قرار خواهند گرفت.

خوشبختانه تعداد بالایی از خریداران محصولات از فروشگاه مخزن آب دات کام  خرید مجدد از این فروشگاه داشته و این موضوع خود ثابت کننده رضایت بسیاری از مشریان از مجموعه مخزن آب دات کام است.

فروشگاه مخزن آب دات کام
در انبار های فروشگاه مخزن آب دات کام طیف گسترده ای از مخازن آب پلی اتیلن و سایر محصولات پلی اتیلنی در سایز و ابعاد مختلف موجود می باشد.

 

از آنجا که از مخازن پلی اتیلن برای ذخیره و نگهداری اسید و مواد شیمیایی خورنده و همچنین انواع روغن استفاده می شود نیاز است برای استفاده به عنوان مخزن اسید و مخزن نگهداری روغن به نکات عنوان شده در این مقاله نیز توجه بفرمایید. علاوه بر آن نیاز است یکسری نکات دیگری نیز رعایت بفرمایید. این نکات به طور جامع در مقاله مخزن ذخیره اسید عنوان شده. پیشنهاد می کنیم آن را نیز مطالعه نمایید.

پرسش های متداول:

مخزن آب شرب پلی اتیلن بهتر است یا مخزن آب فلزی؟

مخزن آب پلی اتیلن برای نگهداری و استفاده آب شرب در حال حاضر بنا به دلایل بسیاری که در این مقاله معرفی شده از مخازن آب فلزی انتخاب بهتری هستند.

حجم مناسب مخزن آب خانه یا ساختمان چقدر باید باشد؟

در حال حاضر حجم استاندارد مخزن آب در مناطق شهری به ازاء هر واحد حدود 250 لیتر در نظر گرفته می شود.

سایز اتصالات مخزن آب چه اندازه ای باید باشد؟

  سایز اتصالات یا فیتینگ های مخازن آب با توجه به کاربرد مورد استفاده و یا سایز لوله ها و لوازم جانبی تعیین می شوند ولی با این حال با توجه به سایز لوله های آب شهری، معمولاً ورودی 3.4 اینچ، شناور 3.4 اینچ، خروجی 1 اینچ و سرریز و ونت نیز در سایز های 1.2 تا 1 اینچ پیشنهاد می شوند.

مخزن آب پلی اتیلن افقی بهتر است یا عمودی؟

  مخزن آب پلی اتیلن افقی عموماً برای نصب در پشت بام ها پیشنهاد می شوند زیرا وزن آنها بر روی فضای بیشری پخش می شود و عموماً ارتفاع کمتری دارند. برای سایر موارد مخازن عمودی پیشنهاد می شوند مگر اینکه محدودیت ارتفاع وجود داشته باشد که در این حالت علاوه بر مخازن افقی، می توان از مخازن مکعبی، کتابی یا زیرپله ای نیز استفاده کرد.

از کجا مخزن آب شرب بخریم و نحوه خرید و ارسال به چه صورت است؟

  پیشنهاد می کنیم از یک مرکز معتبر نظیر فروشگاه مخزن آب دات کام  و همچنین برند معتبری اقدام به خرید نمایید و حتماً از معتبر بودن فروشگاه یا فروشنده مخازن آب اطمینان حاصل نمایید. برای شناخت مراکز معتبر می توانید به مقاله جامع ترین راهنمای خرید مخزن آب شرب بهداشتی برای خانه یا ساختمان مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *